فرمانداری کاشان
خانه
1397/06/21 🔶 معاون رئیس جمهور: یکی از سیاست های اصلی دولت دوازدهم توان‌افزایی بانوان و جوانان است
🔶 معاون رئیس جمهور: یکی از سیاست های اصلی دولت دوازدهم توان‌افزایی بانوان و جوانان است
معصومه ابتکار عصر سه‌شنبه در نشست صمیمانه بانوان فعال و فرهیخته شهرستان کاشان اظهارداشت: یکی از سیاست های دولت توان افزایی بانوان، ایجاد مهارت های کارآفرینی برای زنان سرپرست خانوار و حمایت از فعالیت های داوطلبانه تشکل های غیر دولتی با توجه به ظرفیت های موجود در هر استان و شهرستان است.
معاون رئیس جمهور در امور بانوان و خانواده با اشاره به توان‌افزایی بیش از 4 میلیون زنان خودسرپرست افزود: علاوه بر بحث ارتقای تاب‌آوری و توان‌افزایی اجتماعی زنان، آموزش در 600 نقطه از مناطقی که بیشتر در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند اجرا شده است.
وی اضافه کرد: دولت با آموزش و پرورش در آموزش مهارت زندگی همکاری کرده و در زمینه مهارتهای زندگی کتاب نوشته و تدریس دوره دوم متوسطه را شروع کرده است این مهم با نگرش و رویکرد توانمندسازی خانم‌ها و نوجوانان صورت گرفته است لذا این دو قشر سرمایه کشور هستند و در تصمیم‌گیری‌ها اثرگذارند.
ابتکار بیان کرد: دولت در تصمیم‌گیری کشور هم به مدیر زن و هم به مدیر مرد نیاز دارد با این تفاوت که مدیران زن به‌دلیل نگاه همگرایی و مادرانه در شرایط سخت وحدت بیشتری دارند.
وی خاطرنشان کرد: رویکرد دولت انتصاب پست‌های عالی و میانی تا 30 درصد برای خانم ها و کاهش سن بازنشستگی به 8 سال است.
وی ابراز کرد: هم‌اکنون 60 درصد در حوزه انتصاب زنان رشد داشته‌ایم و همچنین در برنامه‌های آینده دولت دوازدهم 30 درصد انتصاب زنان را خواهیم داشت.
ابتکار در ادامه با اظهار مشکل اختلال گفت‌وگو در بین‌نسلی و خانواده‌، آموزش قدرت شنیدن و تحمل کردن و نیز پایین آمدن خشونت و سوء تفاهم در خانواده‌ها را یکی دیگر از آموزش‌های مورد هدف دولت خواند تا در صورت حفظ عزت نفس هم به حرف‌های جوانان و هم به رفع آسیب‌های اجتماعی کمک شود.
وی گفت: با توجه به آمار و ارقام شهر کاشان در عرصه بانوان ظرفیت های بسیار خوبی وجود دارد، انتصاب زنان در عرصه‌های اجتماعی نشان از ظرفیت بالای این شهرستان در عرصه اجتماعی است.
در این نشست بانوان فعال و فرهیخته کاشانی به بیان مشکلات در حوزه فرهنگی و اقتصادی پرداختند و از معاون رئیس جمهوری درخواست حل مشکلات را کردند.
60
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal