فرمانداری کاشان
خانه
1397/02/27 افتتاح مجموعه تفریحی و اقامتی ارگ محتشم
افتتاح مجموعه تفریحی و اقامتی ارگ محتشم
حمیدرضا مومنیان معاون استاندار اصفهان و فرماندار ویژه شهرستان کاشان در آیین افتتاح مجموعه تفریحی و اقامتی ارگ محتشم که با حضور محب خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در شهر قمصر برگزار شد، گفت: یکی از محوری ترین برنامه های دولت بویژه در استان اصفهان محور صنایع دستی، گردشگری و هنر است که در شهرستان کاشان با اتخاذ استراتژی رویدادمحور بودن برنامه ها تلاش شده تا ضمن معرفی جاذبه های متعدد شهرستان زمینه حضور و جذب حداکثری گردشگر در حوزه های مختلف فراهم گردد.
وی با یادآوری تاثیر جشنواره گل و گلاب در جذب حداکثری گردشگر و توسعه چشمگیر شهر قمصر، افزود: طراحی این رویدادها که در قالب هفته های فرهنگی، اجراهای هنری و معرفی آیین و سنن شهرستان برگزار می شود بگونه ای است تا توزیع جمعیت گردشگرا ن را در طول سال در پی داشته و منحصر به ایام خاصی نگردد.
مومنیان رویکرد دیگر حوزه گردشگری شهرستان کاشان را بهره مندی از ظرفیت غنی بوم گردی عنوان نموده و اظهار داشت: تجربه برنامه نوروزگاه و استقبال بی نظیر مسافران و گردشگران، توجه همگان را به ظرفیت نهفته در دل آواها و نواها و سادگی و طبیعت روستاها و بخش های تابعه شهرستان معطوف نمود بنابراین یکی دیگر از استراتژی های حوزه گردشگری کاشان برنامه ریزی به منظور توسعه اقامتگاه های بوم گردی در راستای افزایش کسب و کارهای خرد و درآمدزایی در نواحی روستایی است.
وی در پایان ضمن یادآوری تاریخ و دیرینه استحصال گلاب و عرقیات در بخش قمصر، تصریح کرد: گل و گلاب کاشان دارای شهرت جهانی است ولی در کنار سایر جاذبه های مغفول مانده دیار تمدنی و فرهنگی کاشان نیازمند معرفی حرفه ای است تا رونق بیش از پیش گردشگری و در نتیجه توسعه پایدار را رقم بزنیم.
محمد محب‌خدایی معاون گردشگری سازمان گردشگری سازمان میراث‎فرهنگی کشور نیز در آیین ضمن اعلام آمادگی به منظور حمایت از سرمایه گذاری در کاشان، گفت: خوشحالم که دیدگاه مدیریت عالی شهرستان کاشان یک دیدگاه مثبت در حوزه گردشگری است و این می تواند نویدبخش روزهای خوب برای گردشگری شهرستان باشد.
شایان ذکر است مجموعه تفریحی و اقامتی ارگ محتشم با زیربنای 12 هزار مترمربع در زمینی به مساحت سه هزار و 600 مترمربع و با 200 میلیارد ریال هزینه توسط بخش خصوصی ساخت و راه اندازی گردیده است
تعداد بازدید: 132
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal