فرمانداری کاشان
خانه
1397/02/26 معاون استاندار اصفهان: شوراها و دهیاری ها نماد موثر توسعه، عمران و آبادانی روستاها هستند.
معاون استاندار اصفهان: شوراها و دهیاری ها نماد موثر توسعه، عمران و آبادانی روستاها هستند.
 حمیدرضا مومنیان معاون استاندار و فرماندار ویژه کاشان در گردهمایی ترویج بوم گردی در روستاهای شهرستان های کاشان و آران و بیدگل که در محل مجموعه گردشگری گلاب شهر قمصر برگزار شد، گفت: شوراها و دهیاری ها نماد موثر توسعه، عمران و آبادانی روستاها هستند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ وی در ادامه ضمن برشمردن مزایای رونق گردشگری در نواحی روستایی از عزم و اراده جدی دولت در توسعه این صنعت خبر داده و افزود: در اسناد بالادستی استان اصفهان بر دو محور اساسی تاکید شده است: یکی محور صنایع کم آب بر و سازگار با محیط زیست و دیگری محور صنایع دستی، گردشگری و هنر استان، که امیدواریم با تلاش و همراهی نهادهایی چون شورا و دهیاری زمینه سرمایه گذاری، معرفی و توسعه بیش از پیش این ظرفیت ها در روستاها فراهم گردد.
فرماندار افزود: منطقه مرکزی ایران در تامین منابع آب با محدودیت شدید مواجه است که از قدیم الایام و مطابق هوش و خرد مردمان خطه کویری بستر زندگی و زیست مطبق با اکولوژی منطقه فراهم گردیده است بنابراین سیاست دولت سرمایه گذاری و توسعه زیرساخت های گردشگری و صنایع منطبق با زیست بوم این مناطق می باشد.
مومنیان با گریز به اجرای برنامه نوروزگاه در خانه تاریخ باکوچی شهر کاشان، اظهار داشت: در این برنامه گردشگری مجموعه ای از جاذبه ها، آیین و رسوم و فرهنگ و حتی غذاهای و نوشیدنی های منطقه بزرگ فرهنگی کاشان به معرض نمایش مهمانان نوروزی قرار داده شد و آن چیز که بیش از پیش مشهود بود شوق و عطش گردشگران از کشف جذابیت های طبیعی و اصیل در کنار سادگی و هویت روستایی منطقه کاشان بود که این مهم می تواند زمینه جذب گردشگران و مسافران را در طول سال فراهم کند.
معاون استاندار نکته اساسی در بوم گردی را توجه به محیط پیرامونی برشمرده و اضافه کرد: شناسایی مجموعه تولیدات محلی و مصنوعات حاصل هنر دست، ورزش های محلی و جاذبه های متعدد فرهنگی، طبیعی و.. و شناسنامه دار کردن آن به منظور جذب گردشگر و در نتیجه ورود سرمایه به روستاها می تواند حیات دوباره ای به این نواحی بخشیده و ضمن رونق کسب و کارها توسعه پایدار روستایی را در پی داشته باشد.
فرماندار در پایان با بیان رویداد محور بودن کاشان در حوزه های مختلف فرهنگی هنری و گردشگری طی سال های اخیر، از افزایش 25 درصدی جذب گردشگران خبر داده و افزود: با برنامه ریزی و فراهم ساختن زیرساخت های گردشگری و توسعه مراکز اقامتی موفق شده ایم اقامت حداقل یک شب گردشگران در کاشان را محقق سازیم.
شایان ذکر است نخستین گردهمایی توسعه و ترویج بوم گردی در روستاهای کاشان و آران و بیدگل باحضور نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری، معاون دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های وزارت کشور و جمعی از اعضای شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران این شهرستان ها در محل مجموعه گردشگری گلاب شهر قمصر برگزار گردید.
تعداد بازدید: 50
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal