فرمانداری کاشان
خانه
1398/07/17 ستاد هماهنگی مراسم قالیشویان و جمعه نشلجی ها تشکیل جلسه داد
ستاد هماهنگی مراسم قالیشویان و جمعه نشلجی ها تشکیل جلسه داد چهارمین جلسه ستادهماهنگی برگزاری مراسم سنتی – مذهبی قالیشویان و جمعه نشلجی ها به ریاست فرماندارویژه شهرستان کاشان و با حضور بخشدار نیاسر و رؤسای کمیته های یازده گانه در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

چهارمین جلسه ستادهماهنگی برگزاری مراسم سنتی مذهبی قالیشویان و جمعه نشلجی ها به ریاست فرماندارویژه شهرستان کاشان و با حضور بخشدار نیاسر و رؤسای کمیته های یازده گانه در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

علی اکبر مرتضایی، فرماندار ویژه شهرستان کاشان از همکاری و هماهنگی بین بخشی دستگاه های اجرایی و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی در مراسم قالیشویان تقدیر کرد.

مرتضایی حفظ انسجام و رفع پاره ای از ایرادت برای برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم جمعه نشجلی ها را خواستار شد و درخصوص ارائه خدمات هرچه مطلوب تر در فضایی همراه با آرمش و امنیت تاکید کرد.

رضوی بخشدار نیاسر به همکاری و مشارکت مطلوب مردم و برگزار کنندگان مراسم قالیشویان اشاره کرد و اظهار داشت: هماهنگی دستگاه های اجرایی و نیروهای انتظامی، نظامی و امنیتی در کنار مشارکت های مردم، فضای مناسب را برای بهره برداری معنوی زائرین و مجاورین فراهم کرد.

جانشین ستاد هماهنگی مراسم  رفع نواقص اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی، ریختن ترانشه در نقاط مورد نیاز، آب پاشی کمربندی اردهال، جانمایی و نصب پیام های هشدار و اطلاع رسانی و استقرار مرکز فوریت های پزشکی و اورژانس 115، پوشش امدادی کاروان پیاده روی توسط هلال احمر و نظارت بر رعایت موازین بهداشتی را از جمله مصوبات این جلسه برشمرد.

رضوی زمان فعالیت بازارچه موقت را ساعت 8 صبح تا ساعت 19 اعلام کرد و افزود: برای ارائه خدمت به شهروندان سرویس جابه جایی مسافرین در مشهد اردهال از ساعت 8 صبح روز پنج شنبه تا ساعات پایانی مراسم در روز جمعه برقرار خواهد بود  و رفع انسداد گیت اصلی پس از اتمام موارد ترافیکی با تشخیص پلیس راه و گیت نراق 24 ساعت بعد از برگزاری انجام خواهد شد.

گفتنی است اهالی روستای نشلج طبق سنتی دیرینه در سومین جمعه مهرماه‌  به مناسبت سالروز هفتمین روز شهادت حضرت سلطان علی ابن امام محمد باقر(ع) با حضور در آستان مقدس این امامزاده بزرگوار به عزاداری وسوگواری می پردازند.

پیاده روی مسیر روستای نشلج تا مشهد اردهال، عزاداران در قالب دسته ها و هیات های سینه زنی و رنجیر زنی و اجرای تعزیه خوانی از برنامه های ویژه آیین سنتی مذهبی جمعه نشلجی ها است

 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 47
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal