فرمانداری کاشان
خانه
1398/07/16 معاون استاندار اصفهان: بزرگترین سرمایه کشور مشارکت مردم است
معاون استاندار اصفهان: بزرگترین سرمایه کشور مشارکت مردم است معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان در بازدید از بخش های مرکزی، برزک و قمصر شهرستان کاشان بزرگترین سرمایه کشور را مشارکت و همیاری مردم دانست.

 

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان در بازدید از بخش های مرکزی، برزک و قمصر شهرستان کاشان بزرگترین سرمایه کشور را مشارکت و همیاری مردم دانست.

            ایوب درویشی در سفر یکروزه خود به روستای قهرود در شهرستان کاشان گفت: اینکه در برخی مناطق مردم دیگر منتظر خدمت رسانی دولت نمی مانند و خود در راه توسعه و آبادانی خود پیشقدم می شوند و با همیاری پروژه های روستای خود را به سرانجام می رسانند را باید به فال نیک گرفت.

            وی با اشاره به اهمیت توجه به روستاها افزود: در هر روستایی از استان اصفهان و شهرستان کاشان که مردم در طرح های توسعه روستا و شهر خود مشارکت می کنند دولت هم باید اعتبارات بیشتری را اختصاص دهد تا مردم در صحنه حضور فعالانه تری داشته باشند.

            درویشی با تاکید بر اهمیت  درآمد پایدار در روستاها خاطر نشان کرد: امروز درآمد زایی و اشتغال زایی در روستاها از اهمیت بسیاری برخودار است و دهیاری ها نباید خود را وابسته به اعتبار دولتی کنند و با برنامه ریزی در حوزه های مختلف مانند گردشگری برای درآمد پایدار اقدام کنند.

            معاون استاندار اصفهان گفت: شوراهای اسلامی و دهیاری ها واسط مردم و دولت هستند و باید با جلب مشارکت مردم زمینه را برای توسعه و رونق روستاها فراهم کنند.

وی در بازدید از روستا و کارخانه پوشاک قهرود احداث این کارخانه را نشانه ای از داشتن ذهنی خلاق و پویا توسط افرادی با نگاه بلند مدت و مدیریت استوار دانست و تصریح کرد: در صورت عدم ایجاد کارخانه بزرگ پوشاک در روستای قهرود امروز با مشکلات مهاجرت و حاشیه نشینی مواجه شده و دیگر صحبتی از توسعه گردشگری و بوم گردی در این روستا به میان نمی آمد.

            درویشی افزود: مشارکت مردم در روستای قهرود بسیار خوب است، مردم این روستا در یک پروژه فقط یک میلیارد و پانصد میلیون تومان مشارکت می کنند، همین مشارکت مردم حفظ جمعیت و توسعه روستا را در پی داشته است.

            معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار اصفهان به شهرت جهانی شهر قمصر اشاره کرد و اظهار داشت: قهرود به سبب همجواری با قمصر و توسعه بوم گردی و کشاورزی در کنار طبیعت بکر و هوای سالم می تواند به یک موقعیت جذاب  برای گردشگری روستا  تبدیل شود.

            معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه شهرستان کاشان نیز در ادامه اظهار داشت: یکی از مهمترین رویکردهای فرمانداری ویژه کاشان بر محور سیاست دولت تدبیر و امید در شهرستان، نگاه ویژه به اشتغال روستایی و خدمت رسانی برای ایجاد زیرساخت ها در نواحی صنعتی است که در این زمینه اقدامات موثری با همراهی دستگاه های اجرایی انجام شده است.

            مسعود خاندایی گفت: حمایت از اجرای طرح های مشارکت عمومی در روستاها که با مشارکت مردم صورت  می گیرد یکی مباحث ما در شهرستان کاشان است که نمونه موفقی از آن را می توان به اجرای طرح مشارکتی ذولقاوند قهرود اشاره کرد.

            معاون فرماندار کاشان در ادامه نشست های مختلف در بخشداری های برزک، مرکزی و قمصر، مباحث آبرسانی به صنایع شهر برزک و تکمیل خدمات زیرساخت ناحیه صنعتی این شهر و مشکلات مربوط به باطله های معادن در بخش مرکزی و همچنین لزوم تامین اعتبار لایروبی بند شیخ بهایی، پیگیری سرمازدگی محصولات قهرود، تکمیل طرح مشارکتی ذولقاوند، آب شرب جوینان و روستای قزاآن در بخش قمصر را مطرح و مورد بررسی قرار داد.

            گفتنی است؛ سفر یکروزه ایوب درویشی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری اصفهان با همراهی مسعود خاندایی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه شهرستان کاشان از بخش های برزک، قمصر و مرکزی کاشان صورت گرفت که در ابتدای این برنامه با بازدید از کارخانه گلابگیری بهار چین و ناحیه صنعتی برزک آغاز گردید و سپس دیدار با کارکنان بخشداری مرکزی، بازدید از کارخانه مهفام جام و همچنین حضور در بخشداری قمصر و دیدار با کارکنان این بخشداری همراه بود و در برنامه پایانی این سفر بازدید از کارخانه پوشاک قهرود و در نهایت افتتاح سالن جلسات ساختمان دهیاری قهرود که با اعتبار 700  میلیون ریال و با ظرفیت 30 نفر به بهره برداری رسید از جمله برنامه های این سفر در روز ملی روستا بود.

بخش برزک
 
 
 
 
 
 
 
 
 
بازدید از بخشداری مرکزی کاشان
 
 
 بازدید از کارخانه مهفام جام
 
 
 
 
 
 
 
 
بازدید از بخشداری قمصر
 
 
 
بازدید از کارخانه پوشاک قهرود
 
 
 
 
 افتتاح سالن جلسات ساختمان دهیاری قهرود

 
تعداد بازدید: 50
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal