فرمانداری کاشان
خانه
1398/06/17 فرماندار کاشان:مدیران فرهنگی برای بهرمندی از توان هنرمندان بومی برنامه ریزی کنند
فرماندار کاشان:مدیران فرهنگی برای بهرمندی از توان هنرمندان بومی برنامه ریزی کنند فرماندار ویژه شهرستان کاشان در بازدید روز یکشنبه از حوزه هنری کاشان تاکید کرد مدیران فرهنگی برای بهره مندی از توان هنرمندان بومی در زمینه معرفی مشاهیر و ظرفیت های منطقه فرهنگی کاشان برنامه ریزی داشته باشند.

فرماندار ویژه شهرستان کاشان در بازدید روز یکشنبه از حوزه هنری کاشان تاکید کرد مدیران فرهنگی برای بهره مندی از توان هنرمندان بومی در زمینه معرفی مشاهیر و ظرفیت های منطقه فرهنگی کاشان برنامه ریزی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کاشان؛ علی اکبر مرتضایی، فرماندار ویژه شهرستان کاشان در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش های انجام شده درحوزه هنری شهرستان کاشان گفت: با توجه به محدودیت در منابع مالی و از طرفی اهمیت سطح کیفی برنامه ها، لازم است با تقویت همکاری های بین بخشی، برنامه های فرهنگی و هنری تا حد امکان به صورت مشترک و در سطح کیفی بالا برگزار شود.

وی به پرهیز از هرگونه موازی کاری در شهرستان تاکید کرد و افزود: همکاری حوزه هنری با دستگاه های اجرایی که شرح وظایف مشترک دارند و ایجاد هم افزایی، در  تولید آثار مطلوب و افزایش گستره مخاطبان موثر خواهد بود.

مرتضایی به پیشینه فرهنگی و ظرفیت های هنری منطقه فرهنگی کاشان اشاره کرد و گفت: با توجه به ظرفیت های منطقه و وجود مشاهیر متعدد در عرصه های مختلف علمی، فرهنگی، هنری و دینی، مدیران فرهنگی می بایست با بهره مندی از توان هنرمندان بومی برای معرفی این شخصیت ها و همچنین توانمندی ها برنامه ریزی داشته باشند.این اقدام علاوه بر حمایت از هنرمندان، معرفی شایسته کاشان را همراه خواهد داشت.

فرماندار کاشان در خصوص پیش بینی و تامین اعتبار لازم برای تکمیل مرمت خانه رزاقیان و فراهم آمدن امکان بهره برداری کامل از ظرفیت ساختمان حوزه هنری کاشان نیز قول مساعدت و پیگیری داد.

محمد قاسم زاده سرپرست حوزه هنری کاشان در این بازدید به ارائه گزارشی جامع از بدو تاسیس آن مرکز پرداخت و با تشریح نقش و فعالیت حوزه هنری اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی این مرکز، ثبت خاطرات و روایات ایثارگران، جانبازان و آزادگان هشت سال دفاع مقدس می باشد که دفتر مطالعات و ادبیات پایداری این مجموعه با برقراری ارتباط موثر با جامعه هدف موردنظر، توانسته قدم های موثری در این زمینه بردارد.

قاسم زاده به برگزاری ویژه برنامه شب های طنز اشاره و تصریح کرد: توجه به طنز فاخر و استاندارد در حوزه هنری از جایگاه ویژه ای برخوردار است و برای اجرای برنامه هایی از این دست با هدف ترویج شادی و نشاط در جامعه و افزایش روحیه امید به زندگی در شهروندان به ویژه پس از ایام محرم و صفر در نقاط مختلف شهرستان برنامه ریزی شده است.

وی برگزاری نشست های ادبی، دوره های آموزش هنری، برپایی نمایشگاه های فصلی، شب خاطره، پخش فیلم مستندهای اجتماعی و حمایت از آثار نمایشی را  ازدیگر برنامه های آن حوزه برشمرد و اظهار داشت: حوزه هنری کاشان از طریق ارتباطات سازنده با سلسله مراتب سازمانی خود در استان و کشور، توانسته در راستای شرح وظایف ابلاغی و حتی فراتر از آن عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش بگذارد.

گفتنی است؛حوزه هنری کاشان از سال1387 به عنوان یکی از دفاتر نمایندگی حوزه هنری استان اصفهان در سطح شهرستان کاشان فعالیت می کند.

تعداد بازدید: 24
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal