فرمانداری کاشان
خانه
1398/05/18 فرماندار کاشان پیشنهاد کرد: کاشان به عنوان پایتخت نهج البلاغه ایران معرفی شود.
فرماندار کاشان پیشنهاد کرد: کاشان به عنوان پایتخت نهج البلاغه ایران معرفی شود. فرماندار ویژه کاشان در حضور عبدالهادی فقهی زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار انتخاب این شهرستان به عنوان پایتخت نهج البلاغه کشور شد و اظهار داشت: این خطه یکی از نخستین شهرهایی بوده که مردمانش به دین مبین اسلام و مذهب تشیع گرویدند.

 فرماندار ویژه کاشان در حضور عبدالهادی فقهی زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواستار انتخاب این شهرستان به عنوان پایتخت نهج البلاغه کشور شد و اظهار داشت: این خطه یکی از نخستین شهرهایی بوده که مردمانش به دین مبین اسلام و مذهب تشیع گرویدند.

علی‌اکبر مرتضایی قهرودی افزود: شخصیت‌ها و اندیشمندان بسیاری از این خطه در زمینه‌های فقه، اصول، روایات، ادبیات، شعر، ریاضی، خوش‌نویسی و نقاشی سرآمده بودند.

وی با اشاره به این پیشینه، راه‌اندازی انجمن خیرین و فعالان قرآنی در کاشان را خواستار شد و بیان کرد: برگزاری جشنواره‌های ملی به میزبانی شهرستان و برپایی نمایشگاه بزرگ قرآن با توجه به تجربه موفق در زمینه برگزاری نمایشگاه کتاب و بزرگداشت مفسران قرآنی با اولویت چهره‌های بومی از دیگر خواسته‌های اهالی این منطقه فرهنگی است

گفتنی است به پیشنهاد فرماندار و مساعدت معاون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کاشان در سال98به عنوان پایتخت نهج البلاغه کشور معرفی خواهد شد.

تعداد بازدید: 26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal