فرمانداری کاشان
خانه
1398/05/17 فرماندار کاشان: رسانه در شفاف سازی و آگاهی بخشی به شهروندان از جایگاه منحصری برخوردار است
فرماندار کاشان: رسانه در شفاف سازی و آگاهی بخشی به شهروندان از جایگاه منحصری برخوردار است علی اکبر مرتضایی فرماندار ویژه شهرستان کاشان به مناسبت 17مرداد ماه روز گرامی داشت "مقام خبرنگار" به همراه رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کاشان و تنی چند از مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی شهرستان با خانواده خبرنگار و فعال رسانه ای فقید، رضا صفی پور دیدار و از تعدادی از دفاتر رسانه های کاشان بازدید کرد.
 


 

علی اکبر مرتضایی فرماندار ویژه شهرستان کاشان به مناسبت 17مرداد ماه روز گرامی داشت "مقام خبرنگار" به همراه رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیرروابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان و تنی چند از مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی شهرستان با خانواده خبرنگار و فعال رسانه ای فقید، رضا صفی پور دیدار و از تعدادی از دفاتر رسانه های کاشان بازدید کرد.

فرماندار کاشان در این بازدید ها ضمن گرامی داشت یاد و خاطره خبرنگار شهید صارمی، 17 مرداد را به جامعه بزرگ اطلاع‌رسانی شهرستان کاشان تبریک گفت و افزود: بیان حقایق و صیانت از حقوق شهروندی، امر خطیری است که اکنون بخش عمده ای از آن بر عهده خبرنگاران و اهالی رسانه است.

علی اکبر مرتضایی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی دقیق و بهنگام اظهار داشت: اصحاب رسانه در شفاف سازی و آگاهی بخشی به شهروندان از جایگاه منحصری برخوردارند از این رو می بایست علاوه بر تخصص و تجربه، اهل انصاف و صداقت باشند و اخبار را بدون دخالت دیدگاه های شخصی و جناحی بندی های سیاسی، قومی و محلی منعکس کنند.

وی افزایش سطح اعتماد عمومی شهروندان را یکی دیگر از رسالت های رسانه دانست و تصریح کرد: در شرایط فعلی حاکم بر کشور و وضعیت ویژه در بخش اقتصاد، چنانچه اخبار اقدامات به صورت شفاف به جامعه منتقل شود علاوه بر دلگرمی مردم و تقویت روحیه امید و نشاط اجتماعی از بروز بسیاری از فساد ها و رانت ها پیشگیری خواهد شد.

فرماندار کاشان نهادینه شدن فرهنگ پاسخگویی در مسوولان را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت:مدیران دستگاه های اجرایی و عمومی و همچنین مسوولان روابط عمومی می بایست با رسانه ها به عنوان رکن اساسی جامعه، تعامل و ارتباط نزدیک تری برقرار کنند و از قدرت و ارتباطات رسانه برای انعکاس اقدامات و دستاوردها، شفاف سازی و فراهم آوردن زمینه ارائه خدمات مطلوب به مردم بهره مند شوند.

مقام عالی دولت در شهرستان کاشان، حمایت از رسانه های محلی را یکی از برنامه های سال 98 برشمرد و تصریح کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان به عنوان متولی اصلی رسانه و مطبوعات، مشکلات مطرح شده از جمله تامین کاغذ، توزیع عادلانه آگهی ها، تشکیل انجمن صنفی خبرنگاران کاشان و کارت خبرنگاری را از طریق مرکز استان پیگیری و گزارش کند.

وی در پایان از برگزاری گردهمایی مشترک خبرنگاران و مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی و عمومی شهرستان کاشان خبر داد و افزود: با هدف تکریم اصحاب رسانه و تقویت پیوند روابط عمومی ها با رسانه گردهمایی مشترک خبرنگاران و مدیران روابط عمومی در آنده نزدیک برگزار خواهد شد.

 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 60
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal