فرمانداری کاشان
خانه
1398/04/17 فرماندار کاشان: دهیاران پیشانی ارائه خدمت در روستاها هستند.
فرماندار کاشان: دهیاران پیشانی ارائه خدمت در روستاها هستند. مرتضایی، دو عامل "جذب سرمایه گذار" و "اشتغال زایی" را موجب ماندگاری جمعیت و رشد و توسعه همه جانبه روستاها دانست و افزود: دهیاران با ارائه طرح های توجیهی قابل اجرا در زمینه توسعه صنعت گردشگری، خرید ماشین آلات کشاورزی، ساخت استخرهای ذخیره آب و مدیریت پسماند روستایی و دریافت تسهیلات کم بهره از بانک های مختلف به ویژه از پست بانک اقدام کنند.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کاشان، علی اکبر مرتضایی فرماندار ویژه شهرستان کاشان در نشست روز یکشنبه با دهیاران بخش مرکزی کاشان با تبریک روز شهرداری ها و دهیاری ها (14 تیر) به نقش و جایگاه مهم دهیار بعنوان مدیر ارشد روستا اشاره کرد و گفت: دهیاران بعنوان منتخبین غیرمستقیم مردم، مجری تصمیمات شورا و مدیریت کلان شهرستان می باشند و بازوان اجرایی بخشدار و پیشانی ارائه خدمت در روستاها به شمار می روند.

مرتضایی، دو عامل "جذب سرمایه گذار" و "اشتغال زایی" را موجب ماندگاری جمعیت و رشد و توسعه همه جانبه روستاها دانست و افزود: دهیاران با ارائه طرح های توجیهی قابل اجرا در زمینه توسعه صنعت گردشگری، خرید ماشین آلات کشاورزی، ساخت استخرهای ذخیره آب و مدیریت پسماند روستایی و دریافت تسهیلات کم بهره از بانک های مختلف به ویژه از پست بانک اقدام کنند.

فرماندار ویژه کاشان همچنین به نقش شرکت تعاونی دهیاری ها درعمران و آبادانی و رشد اقتصادی روستا اشاره کرد و گفت: دهیاران می بایست با تقویت این تعاونی روستایی، زمینه لازم را برای بهره مندی از مزیت های آن در راستای رشد و ارتقاء توان مالی دهیاری ها را فراهم آورند.

وی در ادامه با تاکید بر تعامل سازنده دهیاران با بخشدار و شوراهای اسلامی بخش و روستا، اهمیت بودجه ریزی در دهیاری ها و کار کارشناسی دقیق در این خصوص را تشریح کرد و نظارت بخشدران در این حوزه را خواستار شد.

گفتنی است؛در ابتدای جلسه، محمدرضا قاسمی، بخشدار مرکزی به بیان اهمیت و جایگاه دهیاری ها در مدیریت روستایی درسطح شهرستان پرداخت وامکان وقابلیت های بالقوه وبالفعل آن را برشمرد. مهم ترین اقدامات به سرانجام رسیده در سال گذشته و پیش بینی برنامه های سال جاری نیز ازجمله مواردی بود که بخشدار مرکزی کاشان در ادامه سخنان خود به آن اشاره نمود.

 در پایان این نشست نیز به مناسبت 14 تیر روز شهرداری ها و دهیاری ها، با اهدای لوح سپاس از تلاش و خدمات سیدمهدی دست یافته، دهیار روستای آب شیرین به عنوان دهیار برتر بخش مرکزی توسط فرماندار کاشان تقدیر به عمل آمد.

شایان ذکر است بخش مرکزی کاشان با داشتن 2 شهر (کاشان و مشکات) و 23 روستا، وسیع ترین و پرجمعیت ترین بخش این شهرستان بشمار می آید.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 65
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal