فرمانداری کاشان
خانه
1398/03/10 سیاست مدیریت کلان شهرستان کاشان، تمرکز بر صنعت گردشگری است.
سیاست مدیریت کلان شهرستان کاشان، تمرکز بر صنعت گردشگری است. علی اکبر مرتضایی فرماندار ویژه کاشان در دومین نشست مطبوعاتی سال جاری: سیاست مدیریت کلان شهرستان کاشان، تمرکز بر صنعت گردشگری است/ دعوت از مردم شریف کاشان برای حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس/ ساماندهی وضعیت حجاب مستلزم اقدامات فرهنگی است.
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کاشان؛ دومین نشست مطبوعاتی فرماندار ویژه شهرستان کاشان روز چهارشنبه با حضور تنی چند از اصحاب رسانه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

علی اکبر مرتضایی فرماندار ویژه کاشان از تهیه پکیج گردشگری و معرفی مکانهای توریستی از مرنجاب تا ابیانه خبر داد و گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی که در تمام کشور حاکم است، سیاست شهرستا ن، تمرکز بر صنعت گردشگری است و می کوشیم با هماهنگی و تعامل با مسئولان استانی و دست اندرکاران موثر در رونق گردشگری، نشست ها به خصوص شورای سرمایه گذاریشهرستان را به این موضوع سوق دهیم.

مرتضایی قهرودی، افق آینده صنعت گردشگری منطقه فرهنگی کاشان با توجه به وجود آثار متنوع تاریخی، سفره خانه ها، اقامتگاه های بومگردی، صنایع دستی، هنرهای سنتی و جاذبه های طبیعی را بسیار درخشان توصیف کرد.

وی با هدف معرفی منطقه فرهنگی کاشان از ساخت و تدوین فیلم های کوتاه از جاذبه های گردشگری منطقه خبر داد و گفت: این فیلم ها حتی در خارج کشور از طریق رایزنان فرهنگی در سفارتخانه های خارج از کشور به نمایش در می آید.

رییس هیات امنای صندوق منابع آزاد سازی حرائم محوطه سیلک اقدامات انجام شده و پیش روی برای آزادسازی عرصه و حرائم سیلک را برای حفظ این میراث بشری و رونق حوزه گردشگری مهم دانست و تصریح کرد: در راستای معرفی مناطق گردشگری و شناسایی و حفاظت از آثار ارزشمند تاریخی فعالیت های خوبی انجام شده است و "تشکیل هیات امنای صندوق منابع آزاد سازی حرائم محوطه سیلک"یکی از این اقدامات اساسی می باشد که در آینده نزدیک ثمره آن نمود عینی پیدا خواهد کرد.

رییس شورای سرمایه گذاری شهرستان کاشان؛ با تاکید بر کم کردن زمان مراجعه برای اخذ مجوزهای حوزه گردشگری، گفت: با دستور استاندار اصفهان و اعلام فرصتهای سرمایه گذاری، مجوزهای بی نام با حضور مدیران دستگاه های اجرایی صادر می شود تا افرادی که هدف مشخصی برای سرمایه گذاری ندارند، راهنمایی شوند.

وی با اشاره به استقبال گردشگران در فصل گل و گلابگیری از شهرستان کاشان افزود: افزون بر 420 هزار نفر گردشگر در اردیبهشت امسال از آیین گل چینی و گلابگیری، از مجموعه بناهای تاریخی شهرستان کاشان دیدن کردند که 10 درصد آنان را گردشگران خارجی تشکیل داده اند و سهم مجموعه جهانی باغ فین از این میزان پذیرش 212 هزار بازدید کننده می باشد.

وی تصریح کرد: از این تعداد 28 هزار و 528 نفر در هتلها، مهمانپذیرها و خانه مسافر اقامت داشته اند و همچنین شهر های نیاسر، قمصر و برزک به ترتیب پذیرای 730هزار،530 هزار و 250هزار نفر میهمان از اقصی نقاط ایران بوده اند.


 

وی وجود یک هزار و 600 کارگاه سنتی، 28 واحد صنعتی و12 واحد نیمه صنعتی فعال در حوزه گلابگیری شهرستان کاشان را یادآور شد و گفت: با بکارگیری 80 هزار نیرو در مجموع 15 هزار تن گلاب تولید می شود.

 

**فرماندار کاشان از مردم شریف کاشان برای حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت کرد.

فرماندار کاشان با دعوت عموم مردم شریف شهرستان کاشان  برای حضور گسترده در راهپیمایی روز جهانی قدس، گفت: مردم این شهرستان با حضور گسترده در این راهپیمایی، هم صدا با عدالت خواهان در سراسر جهان، آرمان های مردم مظلوم فلسطین و قدس شریف را زنده نگه می دارند.

علی اکبر مرتضایی افزود: مردم مظلوم و فلسطین سال هاست برای حقانیت و دفاع از خانه و کاشانه خود به مبارزه علیه رژیم صهیونیستی برخاسته اند.

وی بیان کرد: امام راحل با نامگذاری روز قدس، گام اساسی در به حرکت واداشتن قشرهای مردم نه تنها در جمهوری اسلامی بلکه در کشورهای مختلف برای دفاع از اسلام و ناکام گذاشتن توطئه های دشمنان برداشتند.

فرماندار کاشان با توجه به حوادث اخیر منطقه و طرح معامله قرن، تصریح کرد: تمام این اتفاق ها بر این موضوع مهم تاکید دارد که فلسطین و قدس شریف همچنان مساله نخست و اصلی جهان اسلام است.

 

***ساماندهی وضعیت حجاب مستلزم اقدامات فرهنگی است.

فرماندار کاشان در خصوص ساماندهی وضعیت حجاب در شهرستان گفت: وظیفه فرماندار در این زمینه صرفا نظارت و هماهنگی است و قانون گذار نحوه مواجه با این موارد را مشخص کرده و متولی اصلی اجرا، شورای امر به معروف و نهی از منکر است.

علی اکبر مرتضایی با تاکید بر موردی بودن پوشش نامناسب در این شهرستان گفت: این موضوعی است که در سطح کشور مطرح است و مشاهدات حاکی از این است که تعداد افرادی که پوشش خارج از عرف جامعه دارند نسبت به جمعیت شهروندان و تعداد گردشگران در این شهرستان موارد محدودی به شمار می آید.

وی با اشاره به اهمیت و اولویت کار فرهنگی در این زمینه تصریح کرد: در کمیسیون ها و شوراهایی که متولی این موضوع هستند طرح موضوع شده است و حتما بحث فرهنگ سازی در اولویت قرار دارد.

فرماندار کاشان افزود: بخشی از این افراد نیز که به عنوان گردشگر ساعتی چند در کاشان هستند، فضای فکری و زندگی خود را به این شهر می آورند و نمی شود در این بازه کوتاه زمانی انتظار تغییر داشت.

مرتضایی گفت: فردی که عامر به معروف و ناهی منکر است ضمن برخورداری از شرایط لازم، می بایست یک سری آموزش هایی نیز دیده باشد و نسبت به موضوع،زمان و مکان وقوف و اشراف کافی داشته باشد. دستگاه های فرهنگی مکلف شده اند که نسبت به این مهم به صورت جدی و کاربردی ورود پیدا کنند.

وی تصریح کرد: با اولویت اقدامات فرهنگی و از طرفی اطلاع رسانی برای احترام به فرهنگ جامعه میزبان و آگاهی بخشی در خصوص فرهنگ شهر کاشان، با یک زبان لین و با یک شیوه درست برقراری ارتباط که واکنش منفی در پی نداشته باشد و همچنین بهره گیری از ایده های جدید می بایست برای اصلاح امر از طریق دستگاه های متولی اقدام شود.

گفتنی است؛ در این نشست مدیران دستگاه های اجرای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و هواشناسی نیز به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 39
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری اصفهان میباشد.
Powered by DorsaPortal