جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲
۲۳:۱۱:۳۷
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

معاون سیاسی فرمانداری کاشان: در هشت ماهه نخست امسال ۱۴ سازمان مردم نهاد مجوز فعالیت دریافت کرده اند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ عباسعلی قپانی پور در حاشیه نشست شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان گفت: از فروردین تا آبان ماه سال جاری، ۱۴ پروانه فعالیت برای سازمان های مردم نهاد صادر شده و ۵ پروانه فعالیت نیز تمدید شده است. وی در […]

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ عباسعلی قپانی پور در حاشیه نشست شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان گفت: از فروردین تا آبان ماه سال جاری، ۱۴ پروانه فعالیت برای سازمان های مردم نهاد صادر شده و ۵ پروانه فعالیت نیز تمدید شده است.

وی در ادامه افزود: تاکنون ۴ جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد برگزار شده که ۱۳ مصوبه در خصوص وظایف این شورا به تصویب رسیده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان بیان داشت: تمام تلاش ما در راستای حمایت از سمن ها و حضور پر رنگ این تشکل ها در سطح جامعه است، چراکه سازمان های مردم نهاد پل ارتباطی میان دولت و مردم و در واقع بازوان دولت در خدمت رسانی مناسب به شهروندان هستند.

قپانی پور با اشاره به ماهیت تشکل های مردمی تصریح کرد: ماهیت سازمان های مردم نهاد غیر سیاسی و در راستای رسیدگی و پیگیری برای رفع مشکلات اجتماعی و فرهنگی در سطح جامعه است که نمونه بارزی از آن مشارکت در شرایط سخت مبارزه با ویروس کرونا بود که تمامی گروه های مردمی به میدان آمدند.

رییس شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان در ادامه اظهار داشت: به صورت دوره ای کارشناسان فرمانداری نحوه فعالیت سازمان های مردم نهاد را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند که در این مدت ۱۳ مورد بازدید مستقیم انجام شده که این بازدید ها به صورت دوره ای و به منظور کمک به تشکل های مردم نهاد انجام می شود.

معاون فرمانداری کاشان در خصوص فعالیت تشکل های مردم نهاد در سطح شهرستان بیان داشت: در سطح شهرستان کاشان، ۱۳۷ سازمان مردم نهاد در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی فعالیت دارند که نماینده کل این تشکل ها در شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان حضور داشته و دارای حق رای در تصمیمات این شوراست.

عباسعلی قپانی پور اظهار داشت: کاشان تنها شهرستان در استان اصفهان است که دارای مجمع هم اندیشی سازمان های مردم نهاد است، این مجمع در شهریور ماه ۱۳۹۷ با حضور اعضای اصلی سمن ها (مدیرعامل یا رییس هیات مدیره) هدف ارتقای سطح تعامل و همکاری بین تشکل ها و سازمان های مردم نهاد شهرستان در ارتباط با جامعه و دولت و ارائه خدمات به گروه های هدف و همچنین کمک به ارتقای سطح کیفی فعالیت های تشکل ها و ارزیابی میزان اثر بخشی و آسیب شناسی فعالیت آنها و ارائه راه کارهای مناسب و کمک به تامین منابع و حمایت مادی و معنوی و طراحی و پیاده سازی شاخص ها و استاندارد های تخصصی موضوعی و ایجاد بانک اطلاعات تشکل ها و همکاری همه جانبه با دبیرخانه و هیات نظارت سازمان های مردم نهاد شهرستان تشکیل گردید.

قپانی پور افزود: از دیگر اهداف تشکیل مجمع برگزاری کارگاه های آموزشی، همایش و سمینارهای مرتبط و ارائه مشاوره و راهنمایی به متقاضیان تاسیس و ثبت تغییرات و کمک برای حل و فصل اختلافات و داوری تشکل ها می باشد.

مطالب مشابه

رئیس هیات بازرسی انتخابات شهرستان کاشان گفت: ۲۴۳ بازرس عمدتا توانمند و مجرب بر تبلبغات نامزدها و روند اجرای انتخابات ۱۱ اسفند در این شهرستان نظارت می‌کنند. به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان کاشان؛ هادی اکبری افزود: علاوه بر این بازرسان، ۱۷ سربازرس، سه بازرس ویژه از استان اصفهان و یک نفر از وزارت […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

  بیستمین نشست کارگروه گندم، آرد و نان شهرستان به ریاست محمدرضا قاسمی سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان و با حضور اعضا در فرمانداری تشکیل شد. گزارش بازرسی‌ها و نظارت بر واحدهای نانوایی، بررسی کیفیت و کمیت آرد و نان، ترمیم سهمیه نانوایی‌ها، بررسی و اختصاص سهمیه آرد نانوایی‌های محور گردشگری […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

    🔸در این لیست نام ۷۳ نفر از نامزدها مشخص شده است. 🔸ضمناً تبلیغات انتخاباتی از روز پنج‌شنبه مورخ ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ آغاز می‌شود و تا ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رأی ادامه خواهد داشت.     برای دانلود فایل روی نام زیر کلیک نمایید: آگهی اسامی نامزدهای کاشان و آران و بیدگل    

۳ اسفند ۱۴۰۲

۱⃣ در این طرح هر سرپرست خانوار در صورت خرید ۱۱ قلم کالای مندرج در فهرست اعلامی دولت، از میزان ۲۲۰ هزار تومان یارانه به ازای هر فرد از خانوار در هر ماه بهره مند می شود. ۲⃣ قیمت سبد اقلام غذایی اعلامی توسط دولت، معادل ۷۴۳ هزار تومان است که مبلغ ۲۲۰ هزار تومان […]

۳ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 19 =