یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۰۱:۱۱:۳۵
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

معاون سیاسی فرمانداری کاشان: در هشت ماهه نخست امسال ۱۴ سازمان مردم نهاد مجوز فعالیت دریافت کرده اند

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ عباسعلی قپانی پور در حاشیه نشست شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان گفت: از فروردین تا آبان ماه سال جاری، ۱۴ پروانه فعالیت برای سازمان های مردم نهاد صادر شده و ۵ پروانه فعالیت نیز تمدید شده است. وی در […]

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ عباسعلی قپانی پور در حاشیه نشست شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان گفت: از فروردین تا آبان ماه سال جاری، ۱۴ پروانه فعالیت برای سازمان های مردم نهاد صادر شده و ۵ پروانه فعالیت نیز تمدید شده است.

وی در ادامه افزود: تاکنون ۴ جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد برگزار شده که ۱۳ مصوبه در خصوص وظایف این شورا به تصویب رسیده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان بیان داشت: تمام تلاش ما در راستای حمایت از سمن ها و حضور پر رنگ این تشکل ها در سطح جامعه است، چراکه سازمان های مردم نهاد پل ارتباطی میان دولت و مردم و در واقع بازوان دولت در خدمت رسانی مناسب به شهروندان هستند.

قپانی پور با اشاره به ماهیت تشکل های مردمی تصریح کرد: ماهیت سازمان های مردم نهاد غیر سیاسی و در راستای رسیدگی و پیگیری برای رفع مشکلات اجتماعی و فرهنگی در سطح جامعه است که نمونه بارزی از آن مشارکت در شرایط سخت مبارزه با ویروس کرونا بود که تمامی گروه های مردمی به میدان آمدند.

رییس شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان در ادامه اظهار داشت: به صورت دوره ای کارشناسان فرمانداری نحوه فعالیت سازمان های مردم نهاد را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند که در این مدت ۱۳ مورد بازدید مستقیم انجام شده که این بازدید ها به صورت دوره ای و به منظور کمک به تشکل های مردم نهاد انجام می شود.

معاون فرمانداری کاشان در خصوص فعالیت تشکل های مردم نهاد در سطح شهرستان بیان داشت: در سطح شهرستان کاشان، ۱۳۷ سازمان مردم نهاد در حوزه های مختلف فرهنگی و اجتماعی فعالیت دارند که نماینده کل این تشکل ها در شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد شهرستان حضور داشته و دارای حق رای در تصمیمات این شوراست.

عباسعلی قپانی پور اظهار داشت: کاشان تنها شهرستان در استان اصفهان است که دارای مجمع هم اندیشی سازمان های مردم نهاد است، این مجمع در شهریور ماه ۱۳۹۷ با حضور اعضای اصلی سمن ها (مدیرعامل یا رییس هیات مدیره) هدف ارتقای سطح تعامل و همکاری بین تشکل ها و سازمان های مردم نهاد شهرستان در ارتباط با جامعه و دولت و ارائه خدمات به گروه های هدف و همچنین کمک به ارتقای سطح کیفی فعالیت های تشکل ها و ارزیابی میزان اثر بخشی و آسیب شناسی فعالیت آنها و ارائه راه کارهای مناسب و کمک به تامین منابع و حمایت مادی و معنوی و طراحی و پیاده سازی شاخص ها و استاندارد های تخصصی موضوعی و ایجاد بانک اطلاعات تشکل ها و همکاری همه جانبه با دبیرخانه و هیات نظارت سازمان های مردم نهاد شهرستان تشکیل گردید.

قپانی پور افزود: از دیگر اهداف تشکیل مجمع برگزاری کارگاه های آموزشی، همایش و سمینارهای مرتبط و ارائه مشاوره و راهنمایی به متقاضیان تاسیس و ثبت تغییرات و کمک برای حل و فصل اختلافات و داوری تشکل ها می باشد.

مطالب مشابه

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان؛ بنا بر تصویب نامه هیأت وزیران، به منظور مدیریت بهینه مصرف انرژی، ساعات آغاز به کار و خاتمه تمامی دستگاه‌های اجرایی (موضوع ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری) و بانک‌ها، شهرداری‌ها و سایر نهادهای عمومی از پانزدهم خرداد ماه تا پانزدهم شهریور ماه، […]

۱۳ خرداد ۱۴۰۲

  🔻انتشار لیست مشمولان ماده ۲۹ قانون انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی   بسم الله الرحمن الرحیم 🔹️ضمن گرامیداشت میلاد مسعود ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا(علیه السلام) به آگاهی هم­ میهنان عزیز می­ رساند با توجه به بند هفتم اطلاعیه شماره(۱) این ستاد و همچنین استعلامات و سؤالات مکرر در ارتباط با […]

۱۱ خرداد ۱۴۰۲

ارتباط تلفنی مردمی با مدیرکل آموزش و پرورش استان جناب آقای ابراهیمی از طریق سامانه تلفنی سامد(۱۱۱)  زمان: چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۹ الی ۱۰ سامانه ارتباط مردم با دولت (سامد) به نشانی ۱۱۱٫ir و با هدف پاسخگویی مستقیم دستگاه ها و سازمان های کشور از طریق سامانه الکترونیکی و تلفنی، این […]

۹ خرداد ۱۴۰۲

  با تلاش و پیگیری بخشدار مرکزی، مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث فرمانداری ویژه کاشان و مشارکت ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، آب و فاضلاب، مخابرات، گاز، برق، شورای اسلامی و دهیاری، بحران به وجود آمده به واسطه وقوع سیل در روستای دره برطرف گردید.   گفتنی است؛ طی بارش جمعه شب […]

۹ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 2 =