پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
۰۵:۴۵:۵۱
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

۲ هزار کاشانی تا پایان دولت سیزدهم خانه‌دار می‌شوند

طرح تلفیقی ساخت خانه برای کاشان در طرح نهضت ملی مسکن

احتمال تصویب طرح تلفیقی ساخت خانه برای کاشان در طرح نهضت ملی مسکن

هادی اکبری معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در کاشان در این خصوص گفت: تاکنون ۲۵ هزار نفر در قالب طرح‌های اقدام ملی مسکن یا نهضت ملی، جوانی جمعیت، ایثارگران، کمیته امداد و بهزیستی ثبت نام کردند که ۱۰ هزار متقاضی واجدین شرایط آن پالایش و ۱۵ هزار نفر دیگر واجد شرایط نبودند یا مراجعه و پیگیری نکردند.

وی با بیان اینکه آمار هشت هزار نفر از کل افراد مربوط به طرح نهضت ملی مسکن و ۲ هزار نفر مربوط به اقدام ملی مسکن است که طرح های جوانی جمعیت و ایثارگران نیز به آن افزوده خواهد شد افزود: کار واگذاری و ساخت منازل ۱۵۰۰ نفر از افراد پالایش شده در کاشان و ۵۰۰ نفر در شهرهای تابعه قمصر، نیاسر، برزک، مشکات و جوشقان قالی از سال ۱۴۰۱ در منطقه مسکن مهر(خانم الانبیاء) آغاز و حتی پیشرفت فیزیکی برخی بلوک‌ها تا پنج طبقه ساخت انجام شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان افزود: ۲۰ هکتار زمین برای طراحی و ساخت زمین‌های طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای تابعه الحاق شده که این محدوده در حال طراحی و مطالعات برای ساخت است.

اکبری با اشاره به اینکه ۵۰ هکتار زمین نیز برای هشت هزار متقاضی باقی مانده در شهر کاشان از ۱۰ هزار متقاضی واجد شرایط در محدوده بلوار صنعت کاشان الحاق شده است گفت: طراحی و ساخت منازل مسکونی برای این متقاضیان نیز در حال مطالعات و بررسی است.

وی با تاکید بر اینکه در معاونت عمرانی فرمانداری ویژه کاشان پیگیری و رایزنی‌های متعددی با وزارتخانه‌های کشور و راه و شهرسازی برای ساخت منازل ویلایی در

با توجه به محدودیت‌های قانونی این نوع ساخت انجام شده است افزود: اما به دلیل مدیریت مسائل اقتصادی و اجتماعی شهروندان و برتری طرح ساخت ویلایی و استانداردهای آن نسبت به طرح آپارتمانی و مشکلات هزینه‌های آن در حال پیگیری است که در صورت تصویب در کمیسیون‌های استانی و کشوری عملیاتی خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان با بیان اینکه احتمال طرح تلفیقی ویلایی و آپارتمانی مصوب شود تا متقاضیان از بین این دو طرح علاقه‌مندی خود را انتخاب کنند یادآور شد: ساخت منازل آپارتمانی نیز با دارا بودن استانداردهای کیفی بیشتر از جمله کیفیت بهتر پارکینگ، کریدور بزرگ، اتاق کودک، نصب آسانسور، وجود دو راه‌پله و سامانه‌های آتش نشانی برای ساخت منازل متقاضیان تاکید شده است.

اکبری با اشاره به اینکه واحدهای طرح گروه ساخت یا ویلایی با شرایط خاص کیفی و جزئیات ویژه معماری مورد پسند است افزود: اجرای طرح نهضت ملی مسکن برای اقشار ضعیف متوسط با شرایط ویژه اعطای زمین رایگان، اتصال انشعابات تا جلوی در حیاط، هزینه ۵۰ درصدی پروانه ساختمانی، بیمه و نقشه نظام مهندسی، طراحی از طریق دستگاه‌های اداری و اعطای وام ۵۵۰ میلیون تومانی با ۲ سال تنفس، بازپرداخت ۲۰ ساله و اقساط پلکانی(تصاعدی) است.

وی گفت: دولت برای خانواده‌های ضعیف علاوه بر وام ۵۵۰ میلیون تومانی پرداخت وام قرض‌الحسنه ۲ درصد ۴۰۰ میلیون تومانی را نیز برای جبران آورده متقاضیان پیش بینی کرده است.

اکبری با تاکید بر اینکه تاکنون هفت هزار وام برای متقاضیان واجد شرایط طرح نهضت ملی مسکن اعطا شده است تصریح کرد: پنج هزار وام برای متقاضیان شخصی دارای زمین و امکانات از طریق بانک عامل نیز تا پایان این دولت پرداخت خواهد شد.

وی واگذاری زمین و ساخت منازل مسکونی در شهرستان را علاوه بر طرح‌های نهضت ملی مسکن، طرح جوانی جمعیت، ایثارگران(خانواده معظم شهدا، آزادگان و جانبازان)، خیران برای اقشار آسیب‌پذیر کمیته امداد و بهزیستی( دارای دو فرزند توان‌خواه) نیز برشمرد و گفت: پیش بینی می‌شود تا پایان این دولت و روند فعلی حداقل ۲ هزار منزل مسکونی آماده تحویل و واگذاری می‌شود و ۲ هزار کاشانی در قالب طرح نهضت ملی مسکن صاحبخانه می‌شوند.

مطالب مشابه

فرماندار ویژه کاشان گفت:محور مقاومت با اقتباس از تفکر بسیجی رژیم غاصب صهیونیستی را به زانو درآورده است.

۸ آذر ۱۴۰۲

گزارش تصویری هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان کاشان این جلسه با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه، فرماندار ویژه شهرستان کاشان و جمعی از مسئولین و فرماندهان نظامی و انتظامی و بسیجیان همراه با پخش زنده سخنرانی رهبر معظم انقلاب در جمع بسیجیان کشور در سالن اجتماعات ناحیه مقاومت بسیج برگزار شد.    

۸ آذر ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری جلسه گردهمایی یاوران و خادمیاران رضوی کانون خدمات رضوی منطقه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان در سالن اجتماعات امام رضا (ع) فرمانداری سه‌شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲  

۸ آذر ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری جلسه گردهمایی بسیجیان دانشگاه کاشان این جلسه همراه با برنامه پرسش و پاسخ دانشجویان بسیجی با حضور دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان، شب گذشته در دانشکده علوم پایه دانشگاه کاشان برگزار شد. در این جلسه فرماندار کاشان به سوالات مختلف دانشجویان در حوزه های مختلف پاسخ داد.  

۷ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =