چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲
۰۱:۵۸:۰۸
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

انتخاب کاشان به عنوان نامزد شهر جهانی نساجی سنتی

  🔹محمدشریف زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان در نشست با علیرضا ایزدی مشاور وزیر و مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان مطرح نمود:   🔸کاشان قطعه ای از ایران بزرگ و بخشی از استان اصفهان است که انتخاب کاشان به عنوان شهر جهانی نساجی سنتی می تواند داشته ها و هنر اصیل مردم این خطه را […]

 

🔹محمدشریف زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان در نشست با علیرضا ایزدی مشاور وزیر و مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان مطرح نمود:

 

🔸کاشان قطعه ای از ایران بزرگ و بخشی از استان اصفهان است که انتخاب کاشان به عنوان شهر جهانی نساجی سنتی می تواند داشته ها و هنر اصیل مردم این خطه را برای جهانیان به نمایش بگذارد.

🔸کاشان در حال حاضر به عنوان شهر ملی نساجی در کشور شناخته شده و پتانسیل های موجود، این شهرستان را به عنوان نامزد شهر جهانی نساجی قرار داده که امیدواریم این جایگاه جهانی به کاشان برسد.

🔸در روز جمعه ۵ اسفند، صنعت نساجی سنتی کاشان پس از بررسی شاخص ها از سوی ارزیاب های جهانی صنایع دستی یونسکو مورد ارزیابی قرار می گیرد که در صورت کسب شاخص ها به عنوان شهر جهانی نساجی سنتی انتخاب و معرفی می شود.

🔹مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان:

🔸نساجی برند بسیار خوبی برای کاشان و معرفی کننده فرهنگ و تمدن اصیل این منطقه است.

🔸شناخت کاشان صرفا به عنوان شهر خانه های تاریخی، شناخت ناقصی است چراکه جایگاه این شهرستان به عنوان شهرهای پیشرو در تمدن و فرهنگ ارزشمند واضح و مبرهن است.

🔸اجرای برنامه حضور ارزیابان یونسکو در کاشان باید در سطح ملی توجه و اجرایی شود.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرماندار ویژه و رئیس کارگروه انتخابات کاشان گفت: ۵۴ داوطلب پس از پایان مهلت برای انصراف (ساعت ۸:۰۰ صبح هشتم اسفند ۱۴۰۲) برای راه یافتن به مجلس دوازدهم در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل با هم رقابت می‌کنند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ دکتر محمدشریف زارعی افزود: شب گذشته همکاران مشغول […]

۸ اسفند ۱۴۰۲

بازدید شبانه فرماندار از وضعیت جاده ها و برف روبی محورها دکتر زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان به همراه مدیر مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث شهرستان از جاده‌ها و برف روبی مسیرها و راه‌های دسترسی بازدید نمود. دوشنبه شب ۷ اسفند ۱۴۰۲    

۸ اسفند ۱۴۰۲

تکمیلی با توجه به برودت هوا و بارش برف، با تصویب ستاد مدیریت بحران، آغاز بکار کارکنان دستگاه‌های اجرایی در شهرستان کاشان (به غیر از بخش‌های امدادی و خدمات رسان) در روز سه‌شنبه ۸ اسفند ماه ۱۴۰۲ با یک ساعت تاخیر آغاز می‌شود.      

۸ اسفند ۱۴۰۲

#تکمیلی دانشگاه‌های کاشان در روز سه‌شنبه غیرحضوری شد فرماندار ویژه کاشان گفت: علاوه بر مدارس، دانشگاه‌های کاشان در روز سه‌شنبه ۸ اسفند به صورت غیرحضوری خواهد بود. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی اظهار داشت: با توجه به بارش برف و یخ‌زدگی معابر، کلیه مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های شهرستان در روز […]

۸ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − دوازده =