پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
۰۴:۱۷:۲۰
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

فرماندار ویژه کاشان: کاشان در زمره مناطق پر خطر زلزله خیزی و سیل قرار دارد

  🔸فرماندار ویژه کاشان گفت: کاشان در زمره مناطق پر خطر از دیدگاه زلزله خیزی و سیل قرار دارد و باید تدابیر لازم در زمینه مهار و مقابله با این حادثه‌ها اندیشیده شود. 🔸به گزارش ایرنا، محمد شریف زارعی روز دوشنبه در جلسه ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان کاشان افزود:تعدادی گسل […]

 

🔸فرماندار ویژه کاشان گفت: کاشان در زمره مناطق پر خطر از دیدگاه زلزله خیزی و سیل قرار دارد و باید تدابیر لازم در زمینه مهار و مقابله با این حادثه‌ها اندیشیده شود.

🔸به گزارش ایرنا، محمد شریف زارعی روز دوشنبه در جلسه ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان کاشان افزود:تعدادی گسل در منطقه کاشان وجود دارد که می توانند عامل بروز زلزله در آینده باشد،کاشان در ناحیه زلزله خیز قرار داشته و در گذشته هم زلزله هایی در این منطقه رخ داده که شاهد تلفات انسانی بودیم.

🔸وی اظهار کرد:رعایت ایمنی در حوزه های ساختمان سازی و خدمات رسانی در زمان حادثه مهم است و باید پیشگیری های لازم لحاظ شود و مدیران دستگاه های اجرایی به بحث ایمنی در انجام ماموریت ها توجه کنند.

🔸فرماندار ویژه کاشان بیان کرد:این منطقه همچنین از نقاط سیل خیز کشور است و در لحظه بارندگی سیلاب روان می شود و مهم ترین اقدام در حوزه پیشگیری سیل در کاشان، لایروبی بند هاست و دستگاه های مربوط، اگر نیاز می دانند در خصوص دیوارکشی رودخانه ها اقدام کرده تا مانع از سرازیری سیلاب به دیگر نقاط شوند.

زارعی گفت:اگر به بحث ایمنی توجه نشود در زمان حادثه با سرگردانی و مشکل مواجه می شویم، هر ۱۰ سال یکبار زلزله های بزرگ در کشور رخ می دهد،سال ۱۳۸۲ زلزله ۶.۶ریشتری در بم رخ داد و تعداد زیادی از مردم به دلیل سستی سازه ها جان باختند.

وی اظهار کرد:مدیران شهرستان کاشان باید در جلسات حضور داشته باشند چون وظایف بعضی از دستگاه ها به طور مستقیم با این نوع جلسات ارتباط دارد و بی توجهی به حضور در جلسات توسط مدیران دستگاه های اجرایی قابل پذیرش نیست و امیدواریم با همدلی و هم افزایی با یکدیگر،پیگیر رفع مشکلات مردم باشیم.

مطالب مشابه

فرماندار ویژه کاشان با بیان اینکه تقابل گروه مقاومت با ارتش رژیم صهیونیستی نشات‌گرفته از تفکر بسیج است، گفت: بسیج تفکر و اندیشه متعالی است.

۸ آذر ۱۴۰۲

تهیه و توزیع ۱۳ سری جهیزیه برای نوعروس‌ها و خانواده‌های نیازمند و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در شهرستان کاشان در این طرح که با مشارکت کمیته امداد امام خمینی (ره) و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه انجام گرفت ۱۳ سری جهیزیه شامل یخچال، ماشین لباسشویی، اجاق گاز، تلویزیون، جاروبرقی و فرش به خانواده های نیازمند […]

۸ آذر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ در چهارمین روز از هفته دولت، طرح توسعه شرکت تولیدی شهر فرش ایرانیان با حضور محمدرضا جان نثاری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان، دکترمحمدشریف زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان و جمعی از مسئولین، بهره برداری شد. این مجموعه تولیدی در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع […]

۶ شهریور ۱۴۰۲

کاشان با مخاطره های طبیعی و انسانی از جمله سیل، خشکسالی، زلزله، فرونشست زمین، آفات نباتی و حادثه های صنعتی مواجه است

۱ مرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 3 =