جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲
۱۴:۱۰:۴۸
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

فرماندار ویژه کاشان: کاشان در زمره مناطق پر خطر زلزله خیزی و سیل قرار دارد

  🔸فرماندار ویژه کاشان گفت: کاشان در زمره مناطق پر خطر از دیدگاه زلزله خیزی و سیل قرار دارد و باید تدابیر لازم در زمینه مهار و مقابله با این حادثه‌ها اندیشیده شود. 🔸به گزارش ایرنا، محمد شریف زارعی روز دوشنبه در جلسه ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان کاشان افزود:تعدادی گسل […]

 

🔸فرماندار ویژه کاشان گفت: کاشان در زمره مناطق پر خطر از دیدگاه زلزله خیزی و سیل قرار دارد و باید تدابیر لازم در زمینه مهار و مقابله با این حادثه‌ها اندیشیده شود.

🔸به گزارش ایرنا، محمد شریف زارعی روز دوشنبه در جلسه ستاد پیشگیری،هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان کاشان افزود:تعدادی گسل در منطقه کاشان وجود دارد که می توانند عامل بروز زلزله در آینده باشد،کاشان در ناحیه زلزله خیز قرار داشته و در گذشته هم زلزله هایی در این منطقه رخ داده که شاهد تلفات انسانی بودیم.

🔸وی اظهار کرد:رعایت ایمنی در حوزه های ساختمان سازی و خدمات رسانی در زمان حادثه مهم است و باید پیشگیری های لازم لحاظ شود و مدیران دستگاه های اجرایی به بحث ایمنی در انجام ماموریت ها توجه کنند.

🔸فرماندار ویژه کاشان بیان کرد:این منطقه همچنین از نقاط سیل خیز کشور است و در لحظه بارندگی سیلاب روان می شود و مهم ترین اقدام در حوزه پیشگیری سیل در کاشان، لایروبی بند هاست و دستگاه های مربوط، اگر نیاز می دانند در خصوص دیوارکشی رودخانه ها اقدام کرده تا مانع از سرازیری سیلاب به دیگر نقاط شوند.

زارعی گفت:اگر به بحث ایمنی توجه نشود در زمان حادثه با سرگردانی و مشکل مواجه می شویم، هر ۱۰ سال یکبار زلزله های بزرگ در کشور رخ می دهد،سال ۱۳۸۲ زلزله ۶.۶ریشتری در بم رخ داد و تعداد زیادی از مردم به دلیل سستی سازه ها جان باختند.

وی اظهار کرد:مدیران شهرستان کاشان باید در جلسات حضور داشته باشند چون وظایف بعضی از دستگاه ها به طور مستقیم با این نوع جلسات ارتباط دارد و بی توجهی به حضور در جلسات توسط مدیران دستگاه های اجرایی قابل پذیرش نیست و امیدواریم با همدلی و هم افزایی با یکدیگر،پیگیر رفع مشکلات مردم باشیم.

مطالب مشابه

  فرماندار ویژه کاشان در آیین افتتاح اکوموزه دهستان باباافضل روستای مرق بخش برزک گفت: روستای مرق از روستاهای هدف گردشگری است و اکوموزه این روستا از نخستین اکوموزه ها در کشور با هدف حفظ و صیانت از آداب و رسوم و سنت های ایرانی اسلامی در بحث گردشگری افتتاح شده و یکی از بهترین […]

۲۳ اسفند ۱۴۰۱

  ششمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان به ریاست دکترمحمدشریف زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان، به دبیری اداره ورزش و جوانان و با حضور معاون سیاسی فرماندار و روسای سایر دستگاه های مرتبط با حوزه جوانان در فرمانداری کاشان تشکیل شد. جلسه فوق که با موضوع ازدواج و دو دستور جلسه کمیته سامان ازدواج و […]

۱۰ اسفند ۱۴۰۱

  فرماندار ویژه کاشان گفت: از ابتدای شروع انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون، امید به زندگی در کشور۲۱ سال افزایش یافته و هم اکنون میانگین طول عمر متوسط جامعه ۷۶ سال است. محمدشریف زارعی شامگاه چهارشنبه در افتتاح نمایشگاه دستاوردها و توانمندی های بانوان در مشاغل خانگی شهرستان کاشان افزود:به برکت انقلاب اسلامی در ۱۹ هزارو […]

۱۶ بهمن ۱۴۰۱

گزارش تصویری  بازدید استاندار اصفهان از تاسیسات فنی بیمارستان شهید بهشتی کاشان|نشست با رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان

۱۵ آبان ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 1 =