پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
۱۵:۳۴:۲۸
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

جهاد تبیین به تولید محتوای به‌روز نیاز دارد

فرماندار کاشان: کرسی‌های آزاداندیشی را در دانشگاه‌های مختلف کاشان به ویژه در دو ماه گذشته به‌طور مرتب برگزار کرده‌ایم. همچنین سرود «سلام فرمانده» با حضور ابوذر روحی دو مرتبه در ورزشگاه ۱۵ هزار نفری و دانشگاه علوم پزشکی کاشان اجرا شده است که در کنار این برنامه یادواره شهدا با حضور قشرهای مختلف مردم نیز برگزار شد.

فرماندار کاشان گفت: بیشترین موضوعی که در حوزه جهاد تبیین به توجه و پرداختن نیاز دارد، تولید محتوای مناسب و به‌کارگیری افراد زبده برای تبیین بهتر دستاوردهای نظام و انقلاب به گروه مخاطب است.

محمد شریف زارعی در گفت‌وگو با ایسنا درباره اقدامات انجام شده در حوزه جهاد تبیین در شهرستان کاشان، اظهار کرد: در کاشان برنامه‌های متنوعی در حوزه‌های فرهنگی و ورزشی انجام شده و طبق فرمایش مقام معظم رهبری باید دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی را برای جوانان و مردم تبیین کرد. برای تحقق این مهم حضور مسئولان مختلف در مدارس را داشته‌ایم به طوری که امام جمعه هر روز صبح در مدارس کاشان حضور پیدا می‌کند و درباره مسائل دینی، ارزشی و دستاوردهای انقلاب صحبت می‌کند و این روال از شنبه تا چهارشنبه وجود دارد.

وی افزود: کرسی‌های آزاداندیشی را در دانشگاه‌های مختلف کاشان به ویژه در دو ماه گذشته به‌طور مرتب برگزار کرده‌ایم. همچنین سرود «سلام فرمانده» با حضور ابوذر روحی دو مرتبه در ورزشگاه ۱۵ هزار نفری و دانشگاه علوم پزشکی کاشان اجرا شده است که در کنار این برنامه یادواره شهدا با حضور قشرهای مختلف مردم نیز برگزار شد.

فرماندار کاشان گفت: بچه‌های بسیج دانشجویی در دانشگاه‌ها چند برنامه داشته‌اند که در فضای دانشگاهی فضای خوبی را به وجود آورده است. در حوزه رسانه‌ای نیز سعی شده رسانه‌های ارزشی با پلتفرم‌های داخلی با تولید محتوای مناسب در بخش‌های مختلف برنامه داشته باشند. گروه‌های جهادی در کاشان زیر مجموعه نهاد بسیج هستند که در محلات هر گروه جهادی با یک نام، فعالیت‌های مختلفی را در حوزه خدمت‌رسانی برای ایجاد رضایتمندی در مردم و کمک به قشر نیازمند انجام می‌دهند.

شریف زارعی با بیان اینکه به طور جدی از یک سال گذشته برنامه‌های جهاد تبیین را آغاز کرده‌ایم، ادامه داد: در کاشان بیش از هزار مجموعه هیئت مذهبی داریم که این هیئت‌ها هر کدام در ایام محرم و صفر برنامه‌های متنوعی دارند و بیشتر به شکل خودجوش عمل می‌کنند. برای مثال ستاد اربعین را در ماه صفر تشکیل دادیم و پیاده‌روی این روز را در نقاط مختلف کاشان برگزار کردیم که هیئات مذهبی برنامه‌های متنوعی از جمله سخنرانی‌های تبیینی برای جوانان در حوزه‌های مختلف و از جمله دستاوردهای انقلاب داشتند.

وی گفت: بسیجیان برنامه‌های مختلفی را در سطح شهر و روستاها برای تحقق جهاد تبیین اجرا کردند که یادواره شهدا از جمله این برنامه‌ها بود.

فرماندار کاشان خاطرنشان کرد: شاید هنوز بچه‌های انقلابی و مذهبی برای تبیین بهتر دستاوردهای نظام و انقلاب با کمبود محتوا مواجه باشند، چراکه تا کنون بیشتر به دنبال کلیشه‌ها رفته‌ایم و باید برای نگاه‌های جدیدِ قشر نوجوان و جوان به مسائل، تولید محتوای متناسب داشته و برای این موضوع برنامه‌ریزی بهتری با شیوه جدیدتر و به‌روزتر داشته باشیم.

شریف زارعی گفت: همچنین برای اجرای برنامه‌های جهاد تبیین به پشتیبانی نیاز داریم، چراکه برخی برنامه‌ها نیاز به هزینه‌های خاصی دارد و گاهی با چنین کمبودهایی مواجه بوده‌ایم که سعی کرده‌ایم با هم‌افزایی بیشتر در سطح شهرستان با مجموعه‌هایی مانند شهرداری، صنایع و خیران این مشکلات را مرتفع کنیم. هرچند معتقدم بیشترین موضوعی که نیاز به توجه و پرداختن دارد تولید محتوای مناسب و به کارگیری افراد زبده برای تبیین بهتر دستاوردهای نظام و انقلاب به گروه مخاطب است. افراد تبیین کننده باید تخصص و ادبیات گویایی داشته باشند که لازم است کمبود این افراد در بین بچه‌های ارزشی و انقلابی مرتفع شود.

مطالب مشابه

فرماندار ویژه کاشان گفت:محور مقاومت با اقتباس از تفکر بسیجی رژیم غاصب صهیونیستی را به زانو درآورده است.

۸ آذر ۱۴۰۲

گزارش تصویری هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان کاشان این جلسه با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه، فرماندار ویژه شهرستان کاشان و جمعی از مسئولین و فرماندهان نظامی و انتظامی و بسیجیان همراه با پخش زنده سخنرانی رهبر معظم انقلاب در جمع بسیجیان کشور در سالن اجتماعات ناحیه مقاومت بسیج برگزار شد.    

۸ آذر ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری جلسه گردهمایی یاوران و خادمیاران رضوی کانون خدمات رضوی منطقه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان در سالن اجتماعات امام رضا (ع) فرمانداری سه‌شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲  

۸ آذر ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری جلسه گردهمایی بسیجیان دانشگاه کاشان این جلسه همراه با برنامه پرسش و پاسخ دانشجویان بسیجی با حضور دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان، شب گذشته در دانشکده علوم پایه دانشگاه کاشان برگزار شد. در این جلسه فرماندار کاشان به سوالات مختلف دانشجویان در حوزه های مختلف پاسخ داد.  

۷ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − پنج =