چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
۰۳:۱۱:۵۰
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

تهیه ۱۲۶۷ هکتار نقشه بافت تاریخی شهر کاشان

  به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ هادی اکبری در پانزدهمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری که به ریاست دکترمحمدشریف زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان برگزار شد، گفت: برای بازآفرینی محلات هدف شهرستان اعم از بافت های با ارزش تاریخی، فرسوده و حاشیه نشینی در بدو امر نیاز به تهیه نقشه محلات […]

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ هادی اکبری در پانزدهمین جلسه ستاد بازآفرینی شهری که به ریاست دکترمحمدشریف زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان برگزار شد، گفت: برای بازآفرینی محلات هدف شهرستان اعم از بافت های با ارزش تاریخی، فرسوده و حاشیه نشینی در بدو امر نیاز به تهیه نقشه محلات هدف است که خوشبختانه نقشه ها در شهر های ۶ گانه پیرامونی تهیه شده است.

 

وی اضافه کرد: برای شهر کاشان و هم کلیه بافت های مذکور، مجموعا ۱۲۶۷ هکتار نقشه های آن تهیه و در کمیسیون ماده ۵ تصویب شده که در گام بعدی مقرر گردید شهرداری ها نسبت به برنامه جامع برای همه محلات این نقشه را تهیه و برابر آن مراحل بازآفرینی انجام شود.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان تصریح کرد: در شهر کاشان چندین محله و پروژه در بافت تاریخی، بافت فرسوده و مناطق حاشیه نشین در حال بازآفرینی است.

 

اکبری بیان داشت: محور مسجد جامع، یک مدرسه، درمانگاه و پارک در بلوار کارگر به مبلغ ۱۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات محرومیت زدایی وزارت راه و شهرسازی، ۲ محور اصلی بازار و خیابان علوی در دست برنامه ریزی است که برای بازار بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده و نقشه های آن برای اجرا نهایی شده است.

 

معاون فرماندار کاشان در ادامه خاطر نشان کرد: در سایر محلات و شهرهای اطراف نزدیک به ۸۰۰ تن قیر یارانه ای و همچنین تعهد پرداخت ۵۰ درصد هزینه پروانه ساختمانی، استفاده از تسهیلات ارزان قیمت بافت فرسوده برای مردم در حال تامین است.

 

 

 

مطالب مشابه

  با تلاش و پیگیری بخشدار مرکزی، مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث فرمانداری ویژه کاشان و مشارکت ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، آب و فاضلاب، مخابرات، گاز، برق، شورای اسلامی و دهیاری، بحران به وجود آمده به واسطه وقوع سیل در روستای دره برطرف گردید.   گفتنی است؛ طی بارش جمعه شب […]

۹ خرداد ۱۴۰۲

محمدشریف زارعی گفت: زائران کاشانی با ۲۷ دستگاه اتوبوس که توسط فرمانداری و بخشداری ها و برخی شرکت های خصوصی تامین شده از نقاط مختلف شهرستان عازم بارگاه ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) می‌شوند.

۹ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ در دومین دوشنبه از خرداد ماه ۱۴۰۲، ۱۵ نفر از مردم شهرستان با دکترمحمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان دیدار و گفتگو نمودند. در این برنامه از دیدارهای مردمی که با حضور کارشناسان فرمانداری تشکیل شد، شهروندان به بیان مسائل خود از جمله مشکلات معیشتی و […]

۹ خرداد ۱۴۰۲

فرماندار ویژه و رئیس ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان کاشان تصریح کرد: ضروری است برنامه ریزی لازم برای کاهش ۳۰ درصدی مصرف انرژی و صرفه جویی در مصرف برق و آب شهرستان در دستور کار جدی دستگاه های اجرایی و همچنین شهروندان قرار گیرد.

۸ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =