پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
۰۴:۳۴:۵۵
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

تمهیدات لازم برای اجرای گام دوم ساماندهی آرد و نان

      به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی در جلسه کارگروه گندم، آرد و نان شهرستان با بیان اینکه ضروری است پیش از اجرای گام دوم طرح ساماندهی آرد در استان و شهرستان کاشان مشکلات گام نخست مرتفع شود، گفت: برخی از مناطق گردش پذیر و یا روستایی […]

 

 

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی در جلسه کارگروه گندم، آرد و نان شهرستان با بیان اینکه ضروری است پیش از اجرای گام دوم طرح ساماندهی آرد در استان و شهرستان کاشان مشکلات گام نخست مرتفع شود، گفت: برخی از مناطق گردش پذیر و یا روستایی دغدغه هایی در خصوص میزان آرد تخصیصی دارند و می بایست تا زمان اجرای گام دوم به شکل موقت و مقطعی حل شود.

 

وی افزود: روستاهایی مهمان پذیر مانند جوینان که در اواخر هفته با افزایش جمعیت زیادی مواجه می شوند در مورد میزان آرد درخواست هایی دارند چراکه مصرف نان در این روستا با ورود مسافران بیشتر می شود.

 

فرماندار ویژه کاشان تاکید کرد: ایامی مانند مراسم قالیشویان مشهداردهال و یا ایام گلابگیری که جمعیت زیادی وارد شهرستان می شوند برای جلوگیری از کمبود نان و نارضایتی مردم باید تهمیداتی در این خصوص اندیشیده شود.

 

معاون بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان نیز با بیان اینکه اصفهان دومین استان پایلوت پس از زنجان برای اجرای طرح ساماندهی آرد و نان بود، خاطر نشان کرد: بیش از ۴۵۰۰ نانوایی در استان اصفهان وجود داشت که می‌بایست در گام نخست ضمن ساماندهی و انضباط نانوایی ها، ۵۰۰ واحد بلاتکلیف را نیز مورد بررسی قرار می گرفت.

 

وی افزود: ۳۵۳ نانوایی در شهرستان کاشان به دستگاه پوز مجهز شده و ۴۰ واحد نیز پس از تعیین تکلیف از طریق اخذ تعهد و یا پروانه کسب ساماندهی شدند.

 

شریفی خاطر نشان کرد: برخی از نانوایی ها که از گذشته در ارتباط با پخت نان مجوز فعالیت داشتند ولی اصلا وجود خارجی نداشته، سهمیه آرد خود را دریافت کرده اما در قبال آن پخت انجام نمی دادند.

 

معاون بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان با بیان اینکه اجرای چند طرح اقتصادی بزرگ پس از اجرای قانون انتزاع به جهاد کشاورزی واگذار شد و انجام آن بدون همکاری سایر دستگاه های اجرایی امکان پذیر نبود یادآور شد: هرچند اجرای گام نخست ساماندهی آرد بار سنگینی بر دوش مدیران گذاشت ولی مانع ادامه مفسده های احتمالی در این حوزه شد.

 

گفتنی است جلسه کارگروه گندم، آرد و نان شهرستان به ریاست دکترمحمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان و با حضور محسن ضیائی مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان، شریفی معاون بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، جواد مزروعی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری و اعضای این کارگروه برگزار شد.

 

 

مطالب مشابه

  فرماندار ویژه و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان کاشان با عنایت به مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای شهرستان کاشان خاطر نشان کرد: کلیه مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی در شهر کاشان باید در روزهای چهاردهم و پانزدهم آذرماه ۱۴۰۲ به صورت غیرحضوری با نظارت مستقیم آموزش و پرورش و مدیران مدارس برگزار گردد. […]

۱۴ آذر ۱۴۰۲

تکمیلی: دانشگاه‌های کاشان روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه تعطیل نخواهد بود فرماندار ویژه کاشان با اشاره به مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای شهرستان، تاکید ‌کرد: غیرحضوری بودن فعالیت مراکز صرفا برای مدارس آموزش و پرورش شهر کاشان بوده و دانشگاه و مراکز عالی آموزشی در روزهای چهاردهم و پانزدهم آذرماه به صورت حضوری دایر خواهد بود. […]

۱۴ آذر ۱۴۰۲

  فرماندار ویژه کاشان در جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای شهرستان کاشان گفت: با هماهنگی بعمل آمده با کمیته اضطرار استان چهاردهم و پانزدهم آذرماه تمام مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش در شهر کاشان به صورت غیرحضوری برگزار خواهند شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی گفت: باتوجه به وقوع پدیده وارونگی […]

۱۴ آذر ۱۴۰۲

  دومین جلسه کارگروه سوخت و فرآورده‌های نفتی شهرستان کاشان به ریاست هادی کاشانی نژاد مدیر مرکز مدیریت بحران و کنترل و حوادث فرمانداری ویژه کاشان و با حضور اعضای کارگروه در روز دوشنبه ۱۳ آذرماه، در فرمانداری برگزار شد.   هماهنگی و اتخاذ تدابیر لازم جهت پیشگیری از قاچاق سوخت و فرآورده‌های نفتی از […]

۱۴ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 5 =