شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
۱۱:۳۸:۲۷
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

فرماندار ویژه کاشان مطرح کرد؛ کاهش مهاجرت روستایان از طریق توسعه کشاورزی دانش بنیان  

    به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ جلسه شورای اداری شهرستان به منظور افتتاح  نخستین هنرستان کشاورزی با حضور فرماندار ویژه شهرستان کاشان، معاون وزیر جهاد کشاورزی، معاون وزیر آموزش و پرورش، نماینده مردم نطنز، بادرود و بخش قمصر، نماینده ویژه رئیس مجلس برگزار شد. دکتر محمدشریف زارعی در جلسه […]

 

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ جلسه شورای اداری شهرستان به منظور افتتاح  نخستین هنرستان کشاورزی با حضور فرماندار ویژه شهرستان کاشان، معاون وزیر جهاد کشاورزی، معاون وزیر آموزش و پرورش، نماینده مردم نطنز، بادرود و بخش قمصر، نماینده ویژه رئیس مجلس برگزار شد.

دکتر محمدشریف زارعی در جلسه شورای اداری شهرستان با بیان اینکه امنیت غذایی نه تنها در ایران بلکه در همه دنیا به یک موضوع اساسی و استراتژیک و یکی از موئلفه های قدرت تبدیل شده است، اظهار داشت: اگر امروز اولین هنرستان وابسته به وزارت جهادکشاورزی در شهرستان کاشان افتتاح می شود قطعا هنرجویان این مرکز  در آینده خواهندتوانست از دانشی که آموخته اند به تولید نیازهای غذایی مردم کمک کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه راه اندازی هنرستان کشاورزی در شهرستان کاشان که از گذشته  قطب کشاورزی بوده و در حال حاضر درگیر کم آبی و مخاطرت آن می باشد تاکید کرد: رونق کشاورزی مهاجرت روستایان جوانان به شهرها برای یافتن شغل و کسب درآمد معکوس می کند.

زارعی تصریح کرد: قرار است یکصد دانش آموز این هنرستان در چهار رشته تحصیل کنند که  تولید و بهره برداری گیاهان دارویی و معطر که سازگاری مناسبی با منطقه دارد نقش مهمی در ایجاد اشتغال و افزایش درآمدهای کشاورزی ایفا نماید.

به گفته فرماندار ویژه کاشان این هنرستان در زمینی به مساحت ۱۳۵۰۰ متر مربع و ۱۰کلاس آموزشی به مساحت ۳۶۰متر راه اندازی شده و قرار است ابتدای مهر سال جاری ۱۰۰ دانش آموز در آن به تحصیل دروس حوزه کشاورزی بپردازند.

وی با بیان اینکه کارگاه تعمیر ماشین آلات سبک کشاورزی به مساحت ۵۰۰ متر،گلخانه به وسعت ۲۰۰ متر مربع،شاسی برای تکثیر گیاه از دیگر ویژگی های این هنرستان است خاطرنشان کرد:وجود یک حلقه چاه عمیق در این هنرستان می تواند ظرفیت بسیار مطلوبی را برای دانش آموزان این هنرستان مبنی کاشت انواع گیاهان فراهم آورد.

فرماندار ویژه کاشان افزود: آموزش هنرجویان  باعث می شود گامهای موثری در بخش کشاورزی و با هدف خودکفایی محصولاتی نظیر گندم  برداشته شود و از‌طرفی توصیه و سفارش مقام معظم رهبری مبنی بر کشاورزی مبتنی بر دانش و نوآوری محقق شود.

گفتنی است؛ هم‌زمان با فرارسیدن آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۲ مراسم افتتاح ۱۸ هنرستان جدید وابسته وزارت کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی از طریق ویدئو کنفرانس انجام شد.

 

مطالب مشابه

  معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان گفت: با توجه به ایام برگزاری انتخابات و لزوم تدابیر ترافیکی و امنیتی روبروی فرمانداری ویژه کاشان، مسیر میدان شهید منتظری به سمت میدان ولی عصر (عج) از ساعت ۲۲:۰۰ پنجشنبه شب مسدود خواهدشد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ هادی اکبری با اعلام این خبر […]

۹ اسفند ۱۴۰۲

فرماندار ویژه و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان کاشان گفت: کلیه مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی در روز چهارشنبه ۹ اسفندماه ۱۴۰۲ به صورت غیرحضوری می‌باشد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی اظهار داشت: با توجه به پیش بینی بارش رحمت الهی و سردی و برودت هوا همراه با یخ‌زدگی معابر […]

۹ اسفند ۱۴۰۲

فرماندار ویژه و رئیس کارگروه انتخابات کاشان گفت: ۵۴ داوطلب پس از پایان مهلت برای انصراف (ساعت ۸:۰۰ صبح هشتم اسفند ۱۴۰۲) برای راه یافتن به مجلس دوازدهم در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل با هم رقابت می‌کنند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ دکتر محمدشریف زارعی افزود: شب گذشته همکاران مشغول […]

۸ اسفند ۱۴۰۲

بازدید شبانه فرماندار از وضعیت جاده ها و برف روبی محورها دکتر زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان به همراه مدیر مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث شهرستان از جاده‌ها و برف روبی مسیرها و راه‌های دسترسی بازدید نمود. دوشنبه شب ۷ اسفند ۱۴۰۲    

۸ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − یک =