شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱
۲۳:۵۸:۲۲
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

برگزاری چهارمین همایش پیاده‌روی “جاماندگان قافله‌ اربعین” در بخش قمصر

      چهارمین همایش بزرگ پیاده‌روی خودجوش و مردمی “جاماندگان قافله‌ اربعین” با حضور هزاران جامانده از اربعین کربلای معلی برگزار شد.    همزمان با برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در کربلای معلی، کاروان عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) با عنوان «جاماندگان قافله‌ی اربعین» با پای پیاده عازم آستان مقدس شهسواران شدند.   جاماندگان اربعین […]

 

 

 

چهارمین همایش بزرگ پیاده‌روی خودجوش و مردمی “جاماندگان قافله‌ اربعین” با حضور هزاران جامانده از اربعین کربلای معلی برگزار شد.

 

 همزمان با برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در کربلای معلی، کاروان عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) با عنوان «جاماندگان قافله‌ی اربعین» با پای پیاده عازم آستان مقدس شهسواران شدند.

 

جاماندگان اربعین حسینی(ع) از جوشقان قالی، کامووچوگان، الزگ و کلوخ همراه با عزاداران قهرودی و جوینانی ساعت ۷ صبح، مسیر پیاده‌روی ۱۴ کیلومتری از قهرود و جوینان تا امامزادگان شهسواران را آغاز نمودند.

 

همزمان عزاداران قمصر، قزاآن، حسین آباد و مسلم آباد نیز از مسیر دیگری عازم شاهسواران شده و اهالی روستاهای جهق، زنجانبر، نصرآباد، خرمدشت و… نیز در مسیر شاهسواران به این خیل جمعیت پیوستند.

 

در طول این همایش، اقدامات ترافیکی و انضباطی، فرهنگی، رفاهی و خدماتی برای خدمات رسانی بهینه به عزاداران پیش بینی شده بود و حضور اکیپ های نیروی انتظامی، اورژانس، آتشنشانی و بسیج جهت همراهی با راهپیمایان قابل تقدیر بود.

 

همچنین بیش از ۲۰ موکب ثابت و سیار در طول مسیر برای پذیرایی از عزاداران در نظر گرفته شده بود که در فواصل مختلف با پذیرایی های متنوع به طور شایسته به عزاداران خدمت رسانی نموده و حال و هوای مسیر نجف تا کربلا را تداعی می‌کرد.

 

همایش امسال، میزبان بیش از ۵ هزار عاشق اهل بیت(ع) بود که خیل عظیم عزادارن نشان از دلِ بی قرار جاماندگان و عشق و ارادت وافر مردم به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) است.

 

حضور باشکوه و غیرقابل پیش‌بینی مردم خوب روستاها و شهرهای بخش قمصر، مرکزی و… با همراهی فعالانه‌ی کودکان، نونهالان، خانم ها، سالخوردگان و… ضمن نمایش وحدت و همبستگی مردم، تصویری ماندگار از این همایشِ خودجوش و مردمی را در ذهن ها به یادگار گذاشت و بزرگترین اجتماع مذهبی مردم منطقه را رقم زد.

 

مطالب مشابه

بولتن خبری آبان ماه ۱۴۰۱ فرمانداری ویژه کاشان منتشر شد       برای مشاهده نسخه پی دی اف روی نوشته زیر کلیک نمایید:   بولتن آبان ماه فرمانداری کاشان  

۳۰ آبان ۱۴۰۱

      به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ در آخرین دوشنبه از آبان ماه ۱۴۰۱؛ تعداد ۲۳ نفر از شهروندان به صورت چهره به چهره و مستقیم با دکترمحمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان دیدار و گفتگو نمودند. در این دیدار مردمی، شهروندان به بیان مسائل و مباحث خود از جمله […]

۳۰ آبان ۱۴۰۱

  پیام فرماندار ویژه کاشان به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج نام بسیج همواره یادآور مکتب عشق، ایثار و خدمت بی منت برای مردم از جنس مردم است، نیرویی که در طی چهار دهه از انقلاب اسلامی هیچگاه دچار انحراف و بی راهگی نگردید و همواره در خط امام و رهبری به عنوان بازویی قدرتمند برای […]

۳۰ آبان ۱۴۰۱

ببینید: 🔹فیلم؛ فرمانداری در هفته ای که گذشت … 🔸مروری بر اقدامات فرمانداری ویژه کاشان 🔸از ۲۰ لغایت ۲۷ آبان ماه ۱۴۰۱    

۲۹ آبان ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :