شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲
۰۴:۲۹:۲۰
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

برگزاری چهارمین همایش پیاده‌روی “جاماندگان قافله‌ اربعین” در بخش قمصر

      چهارمین همایش بزرگ پیاده‌روی خودجوش و مردمی “جاماندگان قافله‌ اربعین” با حضور هزاران جامانده از اربعین کربلای معلی برگزار شد.    همزمان با برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در کربلای معلی، کاروان عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) با عنوان «جاماندگان قافله‌ی اربعین» با پای پیاده عازم آستان مقدس شهسواران شدند.   جاماندگان اربعین […]

 

 

 

چهارمین همایش بزرگ پیاده‌روی خودجوش و مردمی “جاماندگان قافله‌ اربعین” با حضور هزاران جامانده از اربعین کربلای معلی برگزار شد.

 

 همزمان با برگزاری راهپیمایی عظیم اربعین حسینی در کربلای معلی، کاروان عظیم عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) با عنوان «جاماندگان قافله‌ی اربعین» با پای پیاده عازم آستان مقدس شهسواران شدند.

 

جاماندگان اربعین حسینی(ع) از جوشقان قالی، کامووچوگان، الزگ و کلوخ همراه با عزاداران قهرودی و جوینانی ساعت ۷ صبح، مسیر پیاده‌روی ۱۴ کیلومتری از قهرود و جوینان تا امامزادگان شهسواران را آغاز نمودند.

 

همزمان عزاداران قمصر، قزاآن، حسین آباد و مسلم آباد نیز از مسیر دیگری عازم شاهسواران شده و اهالی روستاهای جهق، زنجانبر، نصرآباد، خرمدشت و… نیز در مسیر شاهسواران به این خیل جمعیت پیوستند.

 

در طول این همایش، اقدامات ترافیکی و انضباطی، فرهنگی، رفاهی و خدماتی برای خدمات رسانی بهینه به عزاداران پیش بینی شده بود و حضور اکیپ های نیروی انتظامی، اورژانس، آتشنشانی و بسیج جهت همراهی با راهپیمایان قابل تقدیر بود.

 

همچنین بیش از ۲۰ موکب ثابت و سیار در طول مسیر برای پذیرایی از عزاداران در نظر گرفته شده بود که در فواصل مختلف با پذیرایی های متنوع به طور شایسته به عزاداران خدمت رسانی نموده و حال و هوای مسیر نجف تا کربلا را تداعی می‌کرد.

 

همایش امسال، میزبان بیش از ۵ هزار عاشق اهل بیت(ع) بود که خیل عظیم عزادارن نشان از دلِ بی قرار جاماندگان و عشق و ارادت وافر مردم به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم‌السلام) است.

 

حضور باشکوه و غیرقابل پیش‌بینی مردم خوب روستاها و شهرهای بخش قمصر، مرکزی و… با همراهی فعالانه‌ی کودکان، نونهالان، خانم ها، سالخوردگان و… ضمن نمایش وحدت و همبستگی مردم، تصویری ماندگار از این همایشِ خودجوش و مردمی را در ذهن ها به یادگار گذاشت و بزرگترین اجتماع مذهبی مردم منطقه را رقم زد.

 

مطالب مشابه

فرماندار ویژه و رئیس کارگروه انتخابات شهرستان کاشان گفت: چهار نفر از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل از حضور در رقابت‌های انتخاباتی انصراف دادند. به گزارش کمیته اطلاع رسانی انتخابات شهرستان کاشان؛ دکتر محمد‌شریف زارعی افزود: با انصراف این ۴ نفر شمار نامزدهای دوازدهمین دوره […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

  این جلسه به ریاست دکتر زارعی فرماندار ویژه کاشان و با حضور معاونین فرماندار، بخشداران و مسئولین کمیته‌های انتخابات در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. ارائه گزارش اقدامات مسئولین کمیته ها، بررسی آخرین وضعیت شعب اخذ رای و … از جمله موارد در دستور کار این جلسه بود.   پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲   […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

رئیس هیات بازرسی انتخابات شهرستان کاشان گفت: ۲۴۳ بازرس عمدتا توانمند و مجرب بر تبلبغات نامزدها و روند اجرای انتخابات ۱۱ اسفند در این شهرستان نظارت می‌کنند. به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان کاشان؛ هادی اکبری افزود: علاوه بر این بازرسان، ۱۷ سربازرس، سه بازرس ویژه از استان اصفهان و یک نفر از وزارت […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

  بیستمین نشست کارگروه گندم، آرد و نان شهرستان به ریاست محمدرضا قاسمی سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان و با حضور اعضا در فرمانداری تشکیل شد. گزارش بازرسی‌ها و نظارت بر واحدهای نانوایی، بررسی کیفیت و کمیت آرد و نان، ترمیم سهمیه نانوایی‌ها، بررسی و اختصاص سهمیه آرد نانوایی‌های محور گردشگری […]

۳ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + شانزده =