یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
۱۶:۱۴:۱۲
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

مهارت آموزی عاملی برای آشتی میان علم و صنعت

  به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی در نشست با مسئولان مراکز فنی و حرفه ای که به مناسبت هفته کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای برگزار شد، گفت: موضوعی که همیشه مورد تاکید است کسب مهارت توسط دانشجویان و دانش آموختگان در کنار تحصیلات دانشگاهی است. […]

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی در نشست با مسئولان مراکز فنی و حرفه ای که به مناسبت هفته کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای برگزار شد، گفت: موضوعی که همیشه مورد تاکید است کسب مهارت توسط دانشجویان و دانش آموختگان در کنار تحصیلات دانشگاهی است.

وی اضافه کرد: وجود مرکز آموزش فنی و حرفه ای در کاشان یک ظرفیت خوب برای مردم است تا با بهره گیری از مهارت های آموزشی، کسب و کار خود را رونق داده و یا کارآفرینی ایجاد کنند.

فرماندار ویژه کاشان در خصوص مهارت آموزی بیان داشت: امروز دنیا به سمت مهارت می رود، دانشگاه ها باید از صرف آموزش تئوری خارج شده و به مهارت آموزی و تجربی کردن آموزش های خود بپردازند.

زارعی ادامه داد: در بسیاری موارد صنعت از دانشگاه و علم فراری است که با ایجاد مراکز جوار بین کارگاهی و مهارت آموزی و قرارگرفتن مهارت در کنار صنعت می تواند موجب آشتی میان علم و صنعت گردد.

وی خاطر نشان کرد: شرایط امروز ایجاب می کند تا قشر تحصیلکرده به سمت مهارت آموزی و صنعت هدایت شود که اگر این اقدام صورت بگیرد موجب رشد یک جامعه می شود.

فرماندار ویژه کاشان در خصوص کارآفرینی و مهارت آموزی تحصیلکردگان بیان کرد: هر شخصی که دارای مدارک کارشناسی ارشد و مقاطع بالای تحصیلاتی است، مهارتی را فرابگیرد می تواند ضمن اشتغال زایی برای تعدادی دیگر از افراد، خود شخص منتقل کننده مهارت به دیگران باشد.

 

مطالب مشابه

🔻اطلاعیه 🔻     به اطلاع شهروندان محترم می رساند، انتشار اخبار در فضای مجازی مبنی بر حذف ۱۵۰۰ نفر از متقاضیان پروژه اقدام ملی مسکن در کاشان تکذیب می شود و این موضوع صرفاً برای تعداد محدودی از متقاضیان که نسبت به پرداخت آورده خود تاخیر بسیار زیادی داشته اند، از سوی بنیاد مسکن […]

۲۷ شهریور ۱۴۰۲
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

تصویب طرح های ترافیکی در ششمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ ششمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان به ریاست هادی اکبری معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان و با حضور جمعی از مسئولین در روز چهارشنبه ۲۲ شهریور برگزار شد. بررسی آیین نامه اجرایی حمل و نقل دانش […]

۲۲ شهریور ۱۴۰۲

بسم الله الرحمن الرحیم کاشان همیشه در عرصه های مختلف به ویژه ورزش نام آور و قهرمان پرور بوده که افتخار آفرینی ورزشکاران در سطوح مختلف ملی و جهانی نام این دیار را بر تمامی قله های افتخار ثبت نموده است. درخشش و کسب مقام قهرمانی ورزشکار کاشانی، جناب آقای علیرضا رمضانی و کسب مدال […]

۲۲ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =