جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲
۱۷:۲۰:۱۰
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

فرماندار ویژه کاشان مطرح کرد؛ برای مسدود کردن چاه های غیرمجاز اقدام فوری شود

    فرماندار ویژه کاشان بر لزوم اجرای هرچه سریعتر مصوبات جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان خبر داد و گفت: امور  آب کاشان موظف است در کوتاهترین زمان ممکن  نسبت به مسدود کردن چاه های غیرمجاز اقدام کند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان به نقل از ایلنا؛ محمدشریف زارعی در نشست […]

 

 

فرماندار ویژه کاشان بر لزوم اجرای هرچه سریعتر مصوبات جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان خبر داد و گفت: امور  آب کاشان موظف است در کوتاهترین زمان ممکن  نسبت به مسدود کردن چاه های غیرمجاز اقدام کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان به نقل از ایلنا؛ محمدشریف زارعی در نشست شورای حفاظت از منابع آب با اشاره به مخاطرات کم آبی شهرستان و  قرار گرفتن کاشان  در ردیف مناطق با تنش کم آبی شدید، افزود:  قابل قبول نیست شهرستانی با جمعیت نسبتا بالا در شرایط درگیر  تنش آبی شدید قرار بگیرد ولی گروهی با حفر چاه های غیر مجاز چندین برابر میانگین استاندارد به شکل کاملا غیر قانونی از سفره های زیر زمینی آب برداشت کنند.

وی افزود:ضروری است  برنامه ریزی ویژه برای برون رفت از این موضوع اتخاذ شود و دستگاه های ذیربط به شکل قاطع و جدی مصوبات شورای حفاظت از منابع آب شهرستان را مبنی بر مسدود سازی چاه های غیر مجاز را اجرا کنند.

فرماندار ویژه  کاشان  گفت: در خصوص تداوم خشکسالی دشت بزرگ کاشان  و کمبود بارش ها در سال زراعی صحبت های زیادی شده و طی  سالهای اخیر موضوع چاه های غیر مجاز و آسیب های فراوانی که  به منابع آب زیرزمینی وارد می کنند مطرح بوده ولی تا این لحظه برخورد اساسی با این افراد صورت نگرفته است.

 وی با بیان اینکه اجرای دقیق قانون هیچگاه نمی بایست در چهار چوب صحبت و صورت جلسه محدود شود تاکید کرد:  دنبال نمودن برنامه ای هدفمند و راهبردی با هدف  برون رفت از وضعیت خاص کاشان ضروری است و مهمترین راه جلوگیری راه فعالیت چاه های غیرمجاز است.

زارعی با بیان اینکه در مقابل ۸۸۳ چاه مجاز حفر شده در منطقه کاشان ۷۰۱ حلقه چاه غیر مجاز وجود داشت که تاکنون ۳۵۶حلقه آن  پرشده یادآورشد:طی سال جاری ۷حلقه چاه غیر مجاز  با حجم ۱۰۵ هزار متر مکعب پس از اخطارهای لازم با دستور دادستان محترم مسدود شد.

فرماندار ویژه کاشان تصریح کرد: باید برنامه مسدود نمودن چاههای غیرمجاز با توجه به شرایط موجود هر چه سریعتر اجرایی شود و مدیریت  آب کاشان  در این زمینه باید تلاش و اهتمام ویژه ای انجام دهد.

وی  حفاظت از منابع آبی موجود منطقه را از  جمله برنامه های با اولویت دانست که باید اهتمام  در اجرای آن مورد توجه دستگاه های ذیربط  قرار بگیردیادآور شد: قصور و کوتاهی در این زمینه  پذیرفتنی نیست چرا موضوع آب نه تنها در کاشان و کشور بلکه بحثی جهانی است و  تمام  سران کشورهای دنیا به دنبال تامین آب و  صیانت از آن هستند.

زارعی با اشاره به قدمت تاریخی و گردشگری شهرستان کاشان که از گذشته  رشته قنات های پرآب در آن جاری بوده است افزود: احترام به آب و صرفه جویی در مصرف این مایع حیاتی مهم بوده، بنابراین حل مشکلات کم آبی باید از طریق برنامه‌های کارشناسی ودقیق و ترویج فرهنگ صرفه جویی پیگیری شود.

 

 

 

مطالب مشابه

  فرماندار ویژه و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان کاشان با عنایت به مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای شهرستان کاشان خاطر نشان کرد: کلیه مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی در شهر کاشان باید در روزهای چهاردهم و پانزدهم آذرماه ۱۴۰۲ به صورت غیرحضوری با نظارت مستقیم آموزش و پرورش و مدیران مدارس برگزار گردد. […]

۱۴ آذر ۱۴۰۲

تکمیلی: دانشگاه‌های کاشان روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه تعطیل نخواهد بود فرماندار ویژه کاشان با اشاره به مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای شهرستان، تاکید ‌کرد: غیرحضوری بودن فعالیت مراکز صرفا برای مدارس آموزش و پرورش شهر کاشان بوده و دانشگاه و مراکز عالی آموزشی در روزهای چهاردهم و پانزدهم آذرماه به صورت حضوری دایر خواهد بود. […]

۱۴ آذر ۱۴۰۲

  فرماندار ویژه کاشان در جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای شهرستان کاشان گفت: با هماهنگی بعمل آمده با کمیته اضطرار استان چهاردهم و پانزدهم آذرماه تمام مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش در شهر کاشان به صورت غیرحضوری برگزار خواهند شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی گفت: باتوجه به وقوع پدیده وارونگی […]

۱۴ آذر ۱۴۰۲

  دومین جلسه کارگروه سوخت و فرآورده‌های نفتی شهرستان کاشان به ریاست هادی کاشانی نژاد مدیر مرکز مدیریت بحران و کنترل و حوادث فرمانداری ویژه کاشان و با حضور اعضای کارگروه در روز دوشنبه ۱۳ آذرماه، در فرمانداری برگزار شد.   هماهنگی و اتخاذ تدابیر لازم جهت پیشگیری از قاچاق سوخت و فرآورده‌های نفتی از […]

۱۴ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =