دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
۰۴:۴۸:۴۴
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

فرماندار ویژه کاشان: سرمایه گذاری‌ها در مسیر تولید دانش بنیان هدفمندسازی شود

  به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی در نخستین جلسه شورای سیاست گذاری پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی، گفت: کاشان تنها شهرستان دارای پارک علم و فناوری است و در واقع یکی از موفقیت های بزرگ کاشان استقرار و مستقل شدن پارک علم و فناوری در […]

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی در نخستین جلسه شورای سیاست گذاری پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی، گفت: کاشان تنها شهرستان دارای پارک علم و فناوری است و در واقع یکی از موفقیت های بزرگ کاشان استقرار و مستقل شدن پارک علم و فناوری در این شهرستان است.

وی در ادامه افزود: امروز آنچه واضح و روشن است دنیا و اقتصاد آینده، بر محور علم و دانش می‌چرخد و اگر بخواهیم به یک قدرت بزرگ در جهان تبدیل شویم حتما علم و دانش و تولید بر مبنای آن یکی از محورهای اصلی خواهد بود.

فرماندار ویژه کاشان در خصوص اهمیت تولید دانش بنیان اضافه کرد: در بحث قدرت جهانی مولفه هایی دیگری در دنیا مانند بحث های نظامی وجود دارد اما مولفه علمی و تولید بر مبنای علم حتما جزو اولین های قدرت در دنیا خواهد بود.

زارعی در خصوص پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی بیان داشت: در پارک علم و فناوری کاشان ۳۵ واحد مستقر است که ۲۰ مورد آن مجوز دانش بنیان دارند و در صورتی که تعداد این شرکت‌ها افزایش پیدا کند باید نقش آنها در اقتصاد شهرستان مورد بررسی قرار بگیرد.

وی یکی از موضوعات اصلی شهرستان را ایجاد تولید، زنجیره تولید و ایجاد یک محصول دانش بنیان دانست و تصریح کرد: کاشان ظرفیت تولید دانش بنیان را دارد، اما از گذشته سرمایه گذاری ها بر مبنای سنتی صورت گرفته و تولیدات مبنای دانش بنیان نداشته است.

فرماندار ویژه شهرستان کاشان ادامه داد: سرمایه‌گذاران بسیاری در شهرستان داریم که به دنبال سرمایه گذاری در بخش های مختلف هستند که متاسفانه این افراد هم هنوز مسیر سنتی را در پیش می گیرند که لازم است نقشه راهی برای هدفمند نمودن سرمایه گذاری در شهرستان برای تولید دانش بنیان پیاده شود تا در آینده به این نقطه برسیم بخش مهمی از اقتصاد این شهر از محل تولیدات دانش بنیان باشد.

زارعی در خصوص جایگاه صنعتی شهرستان بیان کرد: کاشان دومین شهرستان صنعتی در استان اصفهان است که بخش قابل توجهی از صنایع در مسیر خود حرکت می کنند، تولید کننده و سرمایه گذار آشنایی کافی با محصولات دانش بنیان ندارد که تغییر این نگرش باید با جدیت صورت بگیرد.

فرماندار ویژه کاشان در خصوص لزوم حمایت از شرکت های دانش بنیان اظهارداشت: در بحث دانش بنیان با حمایت هایی که صورت می گیرد آینده روشنی در پیش رو داریم و امیدواریم چشم انداز خوبی ترسیم شده و تعداد شرکت های دانش بنیان شهرستان افزایش پیدا کند و کاشان بتواند شهر اول در اجرای فرمان مقام معظم رهبری باشد.

 

مطالب مشابه

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان به ریاست دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان و با حضور اعضای ستاد در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.  این جلسه از ستاد با دستور کار برنامه ریزی به منظور برگزاری همایش “شکرانه انار” که در تاریخ ۲۷ و ۲۸ […]

۹ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ مجموعه مدارس شهدای انرژی هسته‌ای در کاشان طی آیینی با حضور معاونین سازمان انرژی اتمی کشور، فرماندار ویژه شهرستان کاشان و جمعی از مدیران و مسئولین و خانواده دانش آموزان در روز شنبه هشتم مهرماه، در شهرک خاتم الانبیا (ص) افتتاح شد. برای احداث این مدارس با اعتباری […]

۹ مهر ۱۴۰۲

گزارش_تصویری حضور دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان به همراه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری در گردهمایی ائمه جمعه استان اصفهان این گردهمایی با حضور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور و حجت الاسلام و المسلمین حسینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه […]

۷ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان به ریاست دکتر زارعی فرماندار ویژه کاشان و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، روسای برخی ادارات و نمایندگان جوانان در روز پنجشنبه ۶ مهرماه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. این جلسه با چهار دستور کار شامل تشکیل […]

۷ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =