پنج شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
۰۳:۰۲:۲۱
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان: حفظ محیط زیست، ذخیره ای ارزشمند برای آیندگان است

    سرپرست فرمانداری ویژه کاشان گفت: بقا و ماندگاری در منطقه کاشان منوط به حفظ محیط زیست و طبیعت پیرامونی است، در غیر این صورت بحران کم آبی و کاهش سفره آب های زیرزمینی ادامه زندگی در دشت کاشان برای سال های دیگر با  اما و اگر های جدی مواجه خواهد کرد. به گزارش […]

 

 

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان گفت: بقا و ماندگاری در منطقه کاشان منوط به حفظ محیط زیست و طبیعت پیرامونی است، در غیر این صورت بحران کم آبی و کاهش سفره آب های زیرزمینی ادامه زندگی در دشت کاشان برای سال های دیگر با  اما و اگر های جدی مواجه خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان به نقل از ایلنا؛ محمدشریف زارعی در بازدید از اداره محیط زیست شهرستان کاشان در خصوص صنایع آلاینده هوا به ویژه واحدهای صنعتی، شرکت‌های تولید شن و ماسه، تولید آسفالت، معادن و پسماند گفت: یکی از مسایل مهم شهرستان حفظ محیط زیست و استفاده مطلوب از  پتانسیل‌های خدادادی است، ولی همگان به عنوان یک مسئول می بایست نقش مهمی در نگهداری این میراث گذشتگان و موهبت الهی داشته باشیم و آنرا به دست آیندگان برسانیم.

وی افزود: دغدغه های زیادی از جانب مردم و مجاوران معادن سنگ در مناطق مختلف وجود داشت و مجموعه فرمانداری براساس گزارش کارشناسان، معتمدین و گفته های شاکیان اقدام به تشکیل جلسات مستمری کرد تا حقوق طرفین تامین شود.

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان حفظ و صیانت از  منابع طبیعی را از مهمترین راهکار برای بهرمندی از هوای پاک دانست و افزود: با داشتن هوا و محیط زیست پاک و سالم، شاخص های سلامت جسمانی و بهداشت روان در جامعه ارتقا می یابد و این بر پایه تحقیقات و مشاهدات مستقیمی است که از رصد شهر های برخوردار از فضای سبز استخراج شده است.

زارعی با بیان اینکه مشارکت مردم در حفظ محیط زیست  زمینه ساز دستیابی به توسعه پایدار است و اولویت ضروری در کاشان افزایش   فضای سبز از طریق درختکاری است، گفت: آموزش، آگاه سازی و تعامل با شهروندان در جذب مشارکت مردمی و حفاظت از محیط زیست نقش انکار ناپذیری دارد.

زارعی تاکیدکرد: شرایط آب و هوای شهرستان به گونه ای است که برای پیشگیری از ورود ریزگردها، حفظ بافت زمین و جلوگیری از فرونشست و سیلاب ها حرکت در مسیر طبیعت ضروری است و اولین و آخرین نسخه کارشناسان برای سکونت در کاشان کاشت درختان کم آب بر و سازگار با هوای کویر است.

وی تصریح کرد: بقا و ماندگاری در منطقه منوط به حفظ محیط زیست و طبیعت پیرامونی است در غیر این صورت بحران کم آبی و کاهش سفره آب های زیر زمینی ادامه زندگی در دشت کاشان برای سالهای دیگر با اما و اگرهای جدی مواجه خواهدکرد.

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان پایش مستمر بیش از یک هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی توسط کارشناسان اداره حفاظت از محیط زیست کاشان را یادآور شد و اظهار کرد: براساس آمارهای موجود ظرفیت صنایع فعال کاشان برابر با ۱۳ مرکز استان بوده و ۶۰ درصد از معادن استان اصفهان هم در کاشان است.

وی با بیان اینکه قرارگرفتن کاشان در بیابان مرکزی ایران و هم جواری با دریاچه نمک  و از طرفی تخریب پوشش گیاهی به دلیل چرای بی رویه در فصول غیر متعارف سبب تشدید ریزگردها  و حرکت رمل های روان شده تاکید کرد: سرانه فضای سبز کاشان در مقایسه جهانی و حتی کشوری بسیار پایین تر است واین در شرایطی است که  شهرستان در پوشش گیاهی نسبت به شهر اصفهان وضعیت خوبی ندارد.

زارعی هوای کاشان به خصوص در فصول سرد سال آنهم به دلیل پدیده وارونگی هوا را نامطلوب دانست و یادآورشد:کم توجهی به موضوعات شهرسازی در ساخت و سازها،ترافیک های طولانی و افزایش تعداد خودرو های ورودی به کاشان آلودگی هوا را دامن می‌زند.

سرپرست فرمانداری کاشان گفت:کاشان نیازمند اسقرار حداقل ۵ دستگاه سنجش آلودگی هواست چرا که  استخراج آمار و ارقام با عدد ۵۰۰ برای آلایندگی هوای کاشان واقعا وحشتناک است.

 زارعی ابراز داشت: ضروری است نهاد های سهیم در رفع این معضلات مانند شهرداری کاشان سهم مشهود تری جهت نصب دستگاه های استاندارد سنجش آلودگی هوا داشته باشند تا برنامه ریزی بهتری در این حوزه صورت بگیرد.

 

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

  محمدشریف زارعی در مراسم تکریم و معارفه رییس اداره گاز کاشان گفت: این شهرستان مختصات بزرگی داشته و صنعت این منطقه بزرگ با مشترکات زیاد است و کار مدیریت در این شهرستان به ویژه در حوزه گاز سخت و خدمت رسانی در این حوزه مهم است، مدیر این دستگاه باید از حداکثر ظرفیت مجموعه […]

۱۷ خرداد ۱۴۰۲

   جلسه تکریم و معارفه رئیس جدید اداره گاز شهرستان با حضور دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان، ابوالقاسم عسکری مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، معاونین فرماندار و جمعی از مسئولین و کارکنان شرکت گاز در روز چهارشنبه ۱۷ خرداد در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. در این نشست از تلاش ها و زحمات […]

۱۷ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات استان اصفهان، در این جلسه فرآیند آموزش عوامل اجرایی شعب بویژه نمایندگان فرمانداران همچنین اتصال فیبرنوری بخشداری‌های مستقل به بحث و بررسی گذاشته شد. همچنین موارد اصلاحات جدیدی که در قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و در فرایند تأیید شورای نگهبان است نیز مورد بررسی قرار […]

۱۶ خرداد ۱۴۰۲

مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال ملکوتی رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد و شهید قدیرزاده، با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسینی نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان، مهدی زاهدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان و جمعی از مردم و مسئولین در بوستان شهید قدیرزاده واقع در خیابان امام خمینی (ره) برگزار شد.

۱۶ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 17 =