یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
۱۷:۲۲:۲۹
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

سرپرست فرمانداری کاشان: اختصاص ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای کاشان در سفر آتی رییس جمهور مصوب شد

  سرپرست فرمانداری ویژه کاشان با اشاره به سفر آتی رییس جمهور به استان اصفهان گفت: اختصاص نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های نیمه‌تمام و یا جدید کاشان در کارگروه‌ها و نشست‌های پیش از سفر رییس جمهور به تصویب رسیده است. به گزارش ایرنا، محمدشریف زارعی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای اداری […]

 

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان با اشاره به سفر آتی رییس جمهور به استان اصفهان گفت: اختصاص نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های نیمه‌تمام و یا جدید کاشان در کارگروه‌ها و نشست‌های پیش از سفر رییس جمهور به تصویب رسیده است.

به گزارش ایرنا، محمدشریف زارعی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای اداری کاشان با بیان اینکه کاشان موفقیت خوبی در تخصیص بودجه‌های سفر سفر رییس جمهور خواهد داشت، افزود: این مقدار اعتبار تا پایان سال ۱۴۰۳ عملیاتی خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه تمامی این طرح‌ها بررسی، کارشناسی و به استانداری اصفهان ارجاع داده شده است، اظهار داشت: در سفر آینده رییس جمهور به استان اصفهان برای موضوع‌های دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه‌های دیگر، راه و شهرسازی، کشاورزی و آب و فاضلاب کاشان اعتبارهای قابل توجهی به تصویب رسیده است.

زارعی ادامه داد: ۱۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل جاده کاشان – برزک مصوب شده و برای ساخت پل‌های قمصر و راوند و سایر جاده‌های شهرستان نیز اعتبارهای خوبی به تصویب رسیده است.

وی، انتقال انبار نفت به خارج از شهر را یکی از دغدغه‌های مردم کاشان بیان و اضافه کرد: هزینه این طرح افزون بر ۸۰۰ میلیارد تومان برآورد شده که موافقت آن نیز انجام شده است.

سرپرست فرمانداری کاشان یادآور شد: افزون بر تصویب این بودجه‌ها برای کاشان، این شهرستان سهمی از بودجه‌های استانی در سفر رییس جمهور دارد که مسوولان دستگاه‌های اجرایی باید برای جذب آن تلاش کنند. 

 

وظیفه دستگاه‌های اجرایی هم‌افزایی در حوزه اقتصادی است

نماینده ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل نیز گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران بر پایه سه اصل اسلام ناب محمدی، ولایت فقیه و حضور مردم در صحنه توانسته مولفه‌های سیاسی، امنیتی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی را در کشور ساماندهی کند.

جواد نایینی اظهار داشت: به برکت خون شهیدان مردم ولایتمدار ایران از بخشی از این مولفه‌ها عبور کرده و دشمن نیز قادر به تخریب برخی از حوزه مانند نظامی، امنیتی و سیاسی نبوده است، چون توانمندی مقابله را نداشته است.

به گفته وی، هم اکنون دشمن در بخشی ازحوزه‌های اقتصادی و فرهنگی و بعضا اجتماعی برای مردم مشکل ایجاد کرده است که هشیاری و هماهنگی حوزه‌های سیاسی، امنیتی و نظامی برای توجیه مردم جزو وظایف مدیران و مسوولان است.

وی، جراجی اقتصادی را جزو وظیفه‌های دولت‌های پیشین دانست و بیان کرد: دولت‌ها جرات انجام این جراحی را نداشتند و در هشت سالی که کشور در اختیارشان بود تمایل نداشتند مقداری جراحی اقتصادی انجام دهند و هشت سال کشور را معطل برجام بی‌خاصیت نگه داشتند.

نماینده ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در کاشان و آران و بیدگل گفت: جراحی اقتصادی که از سوی دولت انقلابی سیزدهم آغاز شده طبیعی است مشکلاتی را برای مردم بوجود آورد، جهان فهمیده که جمهوری اسلامی یک قدرت و توانمندی فرامنطقه‌ای دارد که این قدرت به لبنان و سوریه سرایت کرده و می‌تواند اراده‌اش را بر جهان تحمیل کند و برای جهان حرف برای گفتن دارد  که حرف زدن نیازمند پشتوانه اقتصادی است.

نایینی، توجیه عمومی مردم را وظیفه تمامی مسوولان و مدیران دانست و اضافه کرد: هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی در حوزه اقتصادی، هوشیاری لازم و نگاه رسالت محوری نه نگاه ماموریت محوری از دیگر وظیفه‌های مدیران دستگاه‌ها در شرایط کنونی جامعه است.

توسعه گردشگری روستایی برنامه مدیریت جدید میراث فرهنگی

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان نیز گفت: ازدیاد بناهای تاریخی، حرفه‌های بومی، حوزه‌های مردم‌شناسی، بقعه‌های متبرکه و منظره‌های طبیعی  کاشان حوزه گسترده‌ای را در بر می‌گیرد که میراث فرهنگی این شهرستان متولی آن است و به زعم مدیران وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای برنامه‌ریزی کاشان به عنوان یک استان قلمداد می‌شود.

احمد دانایی‌نیا، توسعه گردشگری روستایی را از جمله برنامه‌های مدیریت جدید میراث فرهنگی کاشان بیان کرد و گفت: اگر خواهان حفظ میراث منطقه کاشان هستیم برای جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر و اشتغال‌زایی باید برای توسعه زیرساخت‌های میراث روستایی البته هدفمند و به دور از شتاب گام برداریم.

وی ادامه داد: بخش قابل توجهی از میراث روستایی در منطقه، کشور و حتی در جهان ناشناخته است که در  راستا با هدف کشف توانمندی‌ها یک روز هفته را به بازدید از مناطق روستایی اختصاص داده‌ایم تا بر پایه یک نقشه و برنامه مدون زیر ساخت هر منطقه حرکت کنیم.

وی، توسعه گردشگری آیینی و مذهبی را  یادآور شد و گفت: منطقه کاشان در این زمنیه دارای توانمندی‌های بسیار زیادی است که باید برای جذب گردشگران خارجی پروازهای بین کاشان با عراق و سوریه برقرار شود.

سرپرست  اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کاشان از ورود نزدیک به ۲ میلیون نفر گردشگر در تعطیلات عیدفطر به کاشان خبر داد و گفت: این شهرستان دارای ۶۰ مرکز اقامتی بسیار مجهز است.

دانایی‌نیا خاطر نشان کرد: کاشان داری ۲ هزار و ۸۰۰ تخت استاندارد در قالب ۲۸۶ مجموعه مرکز اقامتی، بومگردی و تاسیسات گردشگری است.

تشکیل قرارگاه اقتصاد دانش‌بنیان در فرمانداری، امضا تفاهم‌نامه با دانشگاه‌ کاشان در راستای تحقق شعار تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌زایی، تشکیل شورای اداری در منطقه لتحر، شهرک ۲۲ بهمن و شهر مشکات از توابع کاشان از جمله مصوبه‌های دومین نشست شورای اداری این شهرستان کاشان در سال جاری بود.

مطالب مشابه

🔻اطلاعیه 🔻     به اطلاع شهروندان محترم می رساند، انتشار اخبار در فضای مجازی مبنی بر حذف ۱۵۰۰ نفر از متقاضیان پروژه اقدام ملی مسکن در کاشان تکذیب می شود و این موضوع صرفاً برای تعداد محدودی از متقاضیان که نسبت به پرداخت آورده خود تاخیر بسیار زیادی داشته اند، از سوی بنیاد مسکن […]

۲۷ شهریور ۱۴۰۲
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

حدود ۴۹ هزار متقاضی پیش ثبت نام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه ( ۲۶شهریور ) منتظر دریافت پیامک برای مشاهده نتیجه صحت سنجی مدارک بارگذاری شده به صورت خود اظهاری در پنجره واحد انتخابات وزارت کشور باشند.

۲۲ شهریور ۱۴۰۲

بسم الله الرحمن الرحیم کاشان همیشه در عرصه های مختلف به ویژه ورزش نام آور و قهرمان پرور بوده که افتخار آفرینی ورزشکاران در سطوح مختلف ملی و جهانی نام این دیار را بر تمامی قله های افتخار ثبت نموده است. درخشش و کسب مقام قهرمانی ورزشکار کاشانی، جناب آقای علیرضا رمضانی و کسب مدال […]

۲۲ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =