یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
۱۶:۵۸:۲۳
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان: حذف ارز ترجیحی باعث جلوگیری از فساد و رانت و موجب توزیع عادلانه یارانه ها می شود

    به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی صبح امروز از تشکیل قرارگاه عدالت در شهرستان کاشان خبر داد. محمدشریف زارعی در این خصوص گفت: اختصاص ارز ترجیحی یا ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی از نظر کارشناسان اقتصادی نه تنها به کنترل تورم کمکی نداشت بلکه زمینه فساد و رانت را فراهم […]

 

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی صبح امروز از تشکیل قرارگاه عدالت در شهرستان کاشان خبر داد.

محمدشریف زارعی در این خصوص گفت: اختصاص ارز ترجیحی یا ۴۲۰۰ تومانی برای کالاهای اساسی از نظر کارشناسان اقتصادی نه تنها به کنترل تورم کمکی نداشت بلکه زمینه فساد و رانت را فراهم می آورد که همین امر مشکلات عدیده ای را برای مردم و کشور ایجاد نمود.

وی در ادامه تصریح کرد: با تصمیم دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی و به منظور جلوگیری از توزیع ناعادلانه یارانه ها در قانون بودجه سال جاری ارز ترجیحی حذف گردیده است.

 زارعی در خصوص فواید اجرای این طرح افزود: مبارزه با فساد و انحراف منابع و جلوگیری از قاچاق معکوس محصولات داخلی و تولیدات راهبردی به خارج از کشور، رفع محدودیت در صادرات کالا و جلوگیری از تضعیف تولید داخل و پیشگیری از کمبود کالا در بازار و حمایت از تولیدکننده داخلی در مقابل تولیدکننده خارجی  از جمله فواید حذف ارز ترجیحی است.

سرپرست فرمانداری و رئیس قرارگاه عدالت شهرستان کاشان اضافه کرد: حذف ارز ترجیحی در واقع برای حمایت از مردم بوده و سیاست های جایگزین پیش بینی شده که اجرای آن در اصلاح و تحول اقتصادی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تحقق آن موجب عدالت اجتماعی و شکوفا شدن اقتصاد کشور خواهد شد.

زارعی در ادامه ضمن درخواست از مردم برای هوشیاری و صبوری تا اجرای کامل این طرح خاطر نشان کرد: آنچه مشخص است این طرح موجب رشد و شکوفایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می شود و قابل پیش بینی است که دشمنان دست به فعالیت هایی در جهت ناکارآمدی این طرح و ناتوان جلوه دادن دولت بزنند که هوشیاری مردم در این زمان حائز اهمیت است.

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان بیان کرد: برای هر چه بهتر اجرا شدن طرح اصلاح ساختار اقتصادی در استان و به طبع آن شهرستان قرارگاه عدالت با روحیه انقلابی و به منظور چابک سازی خدمت رسانی به مردم ایجاد گردید که مدیریت جهاد کشاورزی نیز به عنوان سخنگو بیان‌کننده تصمیمات این قرارگاه خواهد بود.

وی اتخاذ راهکارهای اجرایی به منظور جلوگیری از سوء استفاده و مقابله با اخلال گران اقتصادی، اطلاع رسانی دقیق و تقویت زیرساخت ها، رصد دقیق میدانی و به موقع چگونگی اجرای طرح و احصاء مشکلات موجود را از اهداف اصلی این قرارگاه در شهرستان کاشان مطرح نمود.

 

 

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ در سومین دوشنبه از شهریور ماه ۱۴۰۲، ۴۶ نفر از مردم شهرستان با دکترمحمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان دیدار و گفتگو نمودند. در این برنامه از دیدارهای مردمی، شهروندان به بیان مسائل خود از جمله مشکلات اراضی تفکیکی، پروانه دام وطیور، مسائل اجتماعی و فرهنگی […]

۲۱ شهریور ۱۴۰۲

  انا لله و انا الیه راجعون   خبر رحلت روحانی دلسوز و مردمی، عالم جلیل القدر مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج عباس نصیری موجب تالم و تاثر خاطر گردید. بدون تردید، زحمات بی‌دریغ و خدمات ارزنده آن روحانی و استاد جلیل القدر و انقلابی در دوران تصدی مسئولیت امامت جمعه در خدمت به […]

۱۹ شهریور ۱۴۰۲

  فرماندار ویژه کاشان از تامین اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد ریالی برای آبرسانی و اصلاح و بازسازی شبکه ۲۰ روستای منطقه از طریق قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) خبر داد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برای جذب اعتبارات محرومیت زدایی شهرستان گفت: با تفاهم […]

۱۹ شهریور ۱۴۰۲

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برای جذب اعتبارات محرومیت زدایی شهرستان به ریاست دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان و با حضور معاون فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و مدیرعامل شرکت آبفا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

۲۱ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پانزده =