شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲
۰۳:۴۰:۵۴
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

آغاز «نوزدهمین جشنواره گل محمدی» همراه با آیین سنتی گلاب گیری شهر نیاسر

    نوزدهمین جشنواره گل محمدی همراه با آئین سنتی گلاب گیری در محل باغ تالار نیاسر و با حضور مسئولین دولتی و اجرایی شهرستان کاشان برگزار شد. جشنواره گل محمدی همراه با آئین سنتی  گلاب گیری و گل غلتان با حضور سرپرست فرمانداری ویژه کاشان، بخشدار و شهردار نیاسر، اعضای شورای اسلامی شهر نیاسر […]

 

 

نوزدهمین جشنواره گل محمدی همراه با آئین سنتی گلاب گیری در محل باغ تالار نیاسر و با حضور مسئولین دولتی و اجرایی شهرستان کاشان برگزار شد.

جشنواره گل محمدی همراه با آئین سنتی  گلاب گیری و گل غلتان با حضور سرپرست فرمانداری ویژه کاشان، بخشدار و شهردار نیاسر، اعضای شورای اسلامی شهر نیاسر و گردشگران  داخلی و خارجی و اقشار مختلف مردم در محل باغ تاریخی  تالار نیاسر  برگزار شد.

این جشنواره تحت عنوان اشک گل سرخ، آیین سرزمین سبز از ساعت های ابتدای صبح یکشنبه و حضور مسئولین شهرستان و اصناف  آغاز و با اجرای برنامه های متنوع از جمله گروه سرنا نوازی روستای حسین آباد کویر همراه شد .

  رونمایی از گلاب ناب  منطقه نیاسر،معرفی فرهنگ منطقه و آداب و رسوم موسوم گل چینی و گلاب گیری و آیین سنتی و قدیمی گل غلتان که همزمان با شروع گلاب گیری است بخش هایی از این آیین دلنواز و شورآفرین بود.

این جشنواره که با همت و همکاری شهرداری  و بخشداری نیاسر برگزار شد و مهمترین هدف معرفی مناطق توریستی  کاشان،جذب گردشگر و افزایش رونق در کسب و کارهای مرتبط با صنعت گل و گلاب است.

محمدشریف زارعی سرپرست فرمانداری ویژه کاشان در این مراسم ضمن تبریک روز جهانی کارگر و بزرگداشت مقام معلم با معرفی کاشان به عنوان یکی از بی نظیر ترین شهرهای کشور که در گوشه و کنار آن کشت گل محمدی انجام می شود گفت:نتیجه تلاش شبانه روزی کشاورزان عزیز شهرهای نیاسر،قمصر و بزرک معرفی کشور ایران تحت نام پایتخت گل دنیاست.

وی افزود:گل و گلاب یکی از نعماتی است که خداوند به شهر کاشان اعطا کرده و سابقه ۲۵۰۰ساله گلابگیری سبب شده ایران صادر کننده صنعت گل و گلاب به سایر کشورهای و دنیا نظیر ترکیه باشد.

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان با اشاره به فعالیت ۲۰۰۰ واحد گلابگیری در منطقه خاطر نشان کرد:امیدواریم با توجه به شعار سال مقام معظم رهبری مبنی بر  بهره مندی از دانش بنیان روش گلابگیری  صنعت گران محلی از سنتی به شیوه های علمی تر تبدیل شده تا در هزینه های تولید هم صرفه جویی شود.

زارعی تاکید کرد:هرچند ممکن است سطح زیر کشت گل محمدی در شهرهایی نظیر استان فارس بسیار بیشتر از شهرستان کاشان باشد ولی رایحه و جنس گل کاشان بسیار مرغوب تر سایر نقاط کشور است و این موهبتی است که خدای بزرگ بر مردم متدین و تلاشگر کاشان ارزانی داشته است.

وی با بیان اینکه موسم گل کاشان از نخستین روزهای فصل بهار شروع شده و تا روزه های پایانی تیرماه هم در بخش های شهرستان ادامه دارد تصریح کرد: اشتغال کارگران در فصل  گلابگیری و به دنبال آن  حضور مسافرانی از اقصی نقاط کشور سبب شده گردشگری در  مناطق مورد کشت گل رونق منحصر به فردی داشته باشد.

 

 

مطالب مشابه

فرماندار ویژه کاشان گفت:محور مقاومت با اقتباس از تفکر بسیجی رژیم غاصب صهیونیستی را به زانو درآورده است.

۸ آذر ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری جلسه گردهمایی بسیجیان دانشگاه کاشان این جلسه همراه با برنامه پرسش و پاسخ دانشجویان بسیجی با حضور دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان، شب گذشته در دانشکده علوم پایه دانشگاه کاشان برگزار شد. در این جلسه فرماندار کاشان به سوالات مختلف دانشجویان در حوزه های مختلف پاسخ داد.  

۷ آذر ۱۴۰۲

  به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ در اولین دوشنبه از آذر ماه ۱۴۰۲، ۲۷ نفر از مردم شهرستان با دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان دیدار و گفتگو نمودند. در این برنامه از دیدارهای مردمی، شهروندان به بیان مسائل خود از جمله کودکان اتیسم، اشتغال در صنایع، مشکلات بخش برزک، […]

۷ آذر ۱۴۰۲

  به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ در آخرین دوشنبه از آبان ماه ۱۴۰۲، ۳۴ نفر از مردم شهرستان با دکترمحمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان دیدار و گفتگو نمودند. در این برنامه از دیدارهای مردمی، شهروندان به بیان مسائل خود از جمله مشکلات کشتارگاه، اشتغال در صنایع، معیشت، تسهیلات، مباحث امور […]

۳۰ آبان ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × پنج =