پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
۱۵:۴۱:۲۸
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

جلسه هم اندیشی نمایندگان ادوار شوراهای اسلامی شهر کاشان  برگزار گردید

    شامگاه پنجشنبه شب اولین جلسه هم اندیشی ادوار شورای اسلامی شهر کاشان به مناسبت فرارسیدن روز ملی شوراها با حضور اعضای قدیم و جدید  برگزار شد. در این نشست نماینده ولی فقیه و امام جمعه، سرپرست فرمانداری ویژه کاشان، نماینده ویژه رئیس مجلس در حوزه انتخابیه کاشان و آران وبیدگل، شهردار و جمعی […]

 

 

شامگاه پنجشنبه شب اولین جلسه هم اندیشی ادوار شورای اسلامی شهر کاشان به مناسبت فرارسیدن روز ملی شوراها با حضور اعضای قدیم و جدید  برگزار شد.

در این نشست نماینده ولی فقیه و امام جمعه، سرپرست فرمانداری ویژه کاشان، نماینده ویژه رئیس مجلس در حوزه انتخابیه کاشان و آران وبیدگل، شهردار و جمعی از مسئولین اجرایی و مدیران شهرداری و شورا حضور داشتند.

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان با بیان اینکه شکل گیری و شروع به کار شوراها در واقع  تحقق مردم سالاری و در واقع  مهمترین اصل در جمهوری اسلامی ایران است، خاطر نشان کرد: اگر خواسته باشیم به اهمیت والای شورا پی ببریم لازم است فقط به قرآن و سنت رجوع کنیم که بارها درآن به امر شورا و مشورت اشاره شده است.

محمدشریف زارعی  افزود: برخی از اعضای ادوار گذشته شوراها، سرمایه های اجتماعی ما هستند که می توانیم از آنها در زمینه های مختلف استفاده کنیم و برخی از آنها را می شناسم و یقین دارم که از هیچ کمکی با هدف ترقی کاشان فروگذار نیستند.

وی با بیان اینکه اولین قدم برای جلب مشارکت های مردمی استفاده از سرمایه اجتماعی ادوار گذشته شوراها است که در حال حاضر صاحب گنجینه ایی پربار از تجربیات اجتماعی و عمرانی هستند، تاکید کرد: اگر بهترین افراد توسط مردم برای حضور در شوراها انتخاب شوند ولی اگر در این نهاد برخاسته از مردم‌، نشانه ایی از اراده و حضور برای حل مشکلات نباشد قطعا کارکرد شوراها از جانب مردم زیر سوال می رود.

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان تصریح کرد: شوراها محصول و نتیجه هم اندیشی است و آنچه می بایست در شورا ها متبلور شود بهره مندی از مشورت است و مهمترین سرمایه شورا که بسیار ارزنده و ارزشمند است همراهی و همکاری مردم است.

زارعی هم افزایی و مشارکت مردم را بزرگترین سرمایه شورا و اعضای آن دانست و یادآور شد: اولین وظیفه اعضای شورا توجه به نظرات مردمی باشد که آنها را برای انجام امور شهری روانه پارلمان‌ شهری کرده اند در غیر این صورت نه تنها کاری انجام نشده بلکه در عمل به وظیفه اصلی شوراها که همان اتحاد و همدلی است ناکام مانده اند.

 

مطالب مشابه

فرماندار ویژه کاشان گفت:محور مقاومت با اقتباس از تفکر بسیجی رژیم غاصب صهیونیستی را به زانو درآورده است.

۸ آذر ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری جلسه گردهمایی بسیجیان دانشگاه کاشان این جلسه همراه با برنامه پرسش و پاسخ دانشجویان بسیجی با حضور دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان، شب گذشته در دانشکده علوم پایه دانشگاه کاشان برگزار شد. در این جلسه فرماندار کاشان به سوالات مختلف دانشجویان در حوزه های مختلف پاسخ داد.  

۷ آذر ۱۴۰۲

  به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ در اولین دوشنبه از آذر ماه ۱۴۰۲، ۲۷ نفر از مردم شهرستان با دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان دیدار و گفتگو نمودند. در این برنامه از دیدارهای مردمی، شهروندان به بیان مسائل خود از جمله کودکان اتیسم، اشتغال در صنایع، مشکلات بخش برزک، […]

۷ آذر ۱۴۰۲

  به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ در آخرین دوشنبه از آبان ماه ۱۴۰۲، ۳۴ نفر از مردم شهرستان با دکترمحمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان دیدار و گفتگو نمودند. در این برنامه از دیدارهای مردمی، شهروندان به بیان مسائل خود از جمله مشکلات کشتارگاه، اشتغال در صنایع، معیشت، تسهیلات، مباحث امور […]

۳۰ آبان ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 4 =