یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
۱۷:۱۶:۰۷
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان: دانشگاه‌ها باید از حوزه آموزشی و پژوهشی صرف خارج شود

محمدشریف زارعی در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای پسران شهید رجایی کاشان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب همیشه تاکید داشتند که بحث علم و ترویج آن به عنوان یکی از اساسی‌ترین اقدامات پیگیری شود. وی ضمن اشاره به شعار سال جاری انتخاب شده از سوی رهبر معظم انقلاب افزود: اگر در […]

محمدشریف زارعی در مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشکده فنی و حرفه‌ای پسران شهید رجایی کاشان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب همیشه تاکید داشتند که بحث علم و ترویج آن به عنوان یکی از اساسی‌ترین اقدامات پیگیری شود.

وی ضمن اشاره به شعار سال جاری انتخاب شده از سوی رهبر معظم انقلاب افزود: اگر در جایی قدرت وجود دارد و اقتصاد رونق دارد و کشور را به نقطه‌ای پایدار می‌رساند رد پای علم در آن مناطق وجود دارد در حالی که کاشان استعدادهای نابی در حوزه‌های مختلف دارد.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان کاشان ضمن اشاره به حضور و سرمایه‌گذاری کشور در برخی رشته‌های دانش‌بنیان ابراز داشت: رسالت ما به عنوان مجموعه دانشگاهی آن است که از نقطه‌ای که در آن حضور داریم شتاب قابل توجهی داشته باشیم تا در جهان سرافراز باشیم و ایران در زمینه انرژی هسته‌ای این موضوع را به اثبات رساند.

وی با بیان اینکه مشکلاتی که بین مراکز علمی وجود دارد ایستایی در یک نقطه خاص است، گفت: لازم است تا با برنامه‌ریزی از سوی مسئولان از شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده شود و با ارتباط مراکز علمی با صنعت علم تبدیل به محصول شود در حالی که شرکت‌های بزرگ از یک نقطه شروع و با پیشرفت به این جایگاه رسیدند.

زارعی با بیان اینکه برخی نخبگان ما از دانشگاه وارد صنعت و اقدامات قابل توجهی انجام دادند، تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید از حوزه آموزشی و پژوهشی صرف خارج شود و با ارتباط گرفتن با صنعت رشد و شکوفایی را شاهد باشیم اما متاسفانه برخی دانشگاه‌های ما هنوز در سطح اول هستند در حالی که سطوح چهار و پنج دانشگاه‌ها در جهان شروع به کار کردند.

وی ضمن تاکید بر ایجاد زیرساخت‌های لازم در زمینه توسعه مراکز علمی تاکید کرد: دانش‌بنیان کردن شرکت‌ها نیز در دستور کار قرار بگیرد تا منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر دو برابر شدن این نوع شرکت‌ها جامع عمل پوشانیده شود.

مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ در سومین دوشنبه از شهریور ماه ۱۴۰۲، ۴۶ نفر از مردم شهرستان با دکترمحمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان دیدار و گفتگو نمودند. در این برنامه از دیدارهای مردمی، شهروندان به بیان مسائل خود از جمله مشکلات اراضی تفکیکی، پروانه دام وطیور، مسائل اجتماعی و فرهنگی […]

۲۱ شهریور ۱۴۰۲

  انا لله و انا الیه راجعون   خبر رحلت روحانی دلسوز و مردمی، عالم جلیل القدر مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج عباس نصیری موجب تالم و تاثر خاطر گردید. بدون تردید، زحمات بی‌دریغ و خدمات ارزنده آن روحانی و استاد جلیل القدر و انقلابی در دوران تصدی مسئولیت امامت جمعه در خدمت به […]

۱۹ شهریور ۱۴۰۲

  فرماندار ویژه کاشان از تامین اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد ریالی برای آبرسانی و اصلاح و بازسازی شبکه ۲۰ روستای منطقه از طریق قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) خبر داد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برای جذب اعتبارات محرومیت زدایی شهرستان گفت: با تفاهم […]

۱۹ شهریور ۱۴۰۲

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی برای جذب اعتبارات محرومیت زدایی شهرستان به ریاست دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان و با حضور معاون فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و مدیرعامل شرکت آبفا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

۲۱ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =