دوشنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۲
۰۴:۳۶:۱۲
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان: زمین‌های کشاورزی به مزرعه تولید برق خورشیدی تبدیل شود

    سرپرست فرمانداری ویژه کاشان با اشاره به مشکل عمده تنش آبی و ضرورت تسهیل توسعه برق خورشیدی در این شهرستان گفت: تبدیل برخی زمین‌های کشاورزی فاقد آب کافی و قابلیت کشت به مزرعه خورشیدی درآمدزایی مناسبی برای کشاورزان دارد. محمدشریف زارعی در آیین تکریم و معارفه سرپرست امور برق کاشان افزود: طرح تبدیل […]

 

 

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان با اشاره به مشکل عمده تنش آبی و ضرورت تسهیل توسعه برق خورشیدی در این شهرستان گفت: تبدیل برخی زمین‌های کشاورزی فاقد آب کافی و قابلیت کشت به مزرعه خورشیدی درآمدزایی مناسبی برای کشاورزان دارد.

محمدشریف زارعی در آیین تکریم و معارفه سرپرست امور برق کاشان افزود: طرح تبدیل زمین های کشاورزی به مزرعه خورشیدی به عنوان یک ماموریت برای مدیریت امور برق و جهادکشاورزی تعیین می‌شود و لازم است برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته و در این راه فرمانداری به عنوان یکی از حامیان اصلی اجرای طرح در شهرستان خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: کاشان بیش از ۳۰۰ روز آفتابی دارد که باید مورد استفاده بهینه قرار گیرد و با ساخت نیروگاه‌های خورشیدی از این نعمت خدادادی بهره لازم برده شود.

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان اظهار داشت: این شهرستان نزدیک به ۲۱۰ هزار مشترک برق دارد که این تعداد مشترک، قابل توجه و ضروری است توجه ویژه ای به بهبود خدمت‌رسانی به این شهرستان شود.

به گفته زارعی، سالانه سه و نیم مگاوات برق از طریق انرژی خورشیدی در این شهرستان تولید می‌شود که معادل ۳۵ درصد این نوع تولید در استان اصفهان است.

در این آیین که با حضور جواد نایینی نماینده ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در کاشان و آران و بیدگل در فرمانداری ویژه کاشان برگزار شد، با قدردانی از تلاش‌های امیر رمضانی، شاپور حدادی‌پور به عنوان مدیر جدید امور برق این شهرستان معرفی شد.

گفتی است استان اصفهان یک‌هزار نیروگاه برق با ظرفیت تولید ۱۳ مگاوات دارد که از این تعداد، ۲۳۵ نیروگاه در کاشان سه و نیم مگاوات برق تولید می‌کنند.

از مجموع مشترکان برق در کاشان، افزون بر ۱۵۱ هزار خانگی، ۲۲ هزار تجاری، ۶ هزار عمومی، ۲ هزار صنعتی و یک هزار در بخش کشاورزی هستند.

مطالب مشابه

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان به ریاست دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان و با حضور اعضای ستاد در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.  این جلسه از ستاد با دستور کار برنامه ریزی به منظور برگزاری همایش “شکرانه انار” که در تاریخ ۲۷ و ۲۸ […]

۹ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ مجموعه مدارس شهدای انرژی هسته‌ای در کاشان طی آیینی با حضور معاونین سازمان انرژی اتمی کشور، فرماندار ویژه شهرستان کاشان و جمعی از مدیران و مسئولین و خانواده دانش آموزان در روز شنبه هشتم مهرماه، در شهرک خاتم الانبیا (ص) افتتاح شد. برای احداث این مدارس با اعتباری […]

۹ مهر ۱۴۰۲

گزارش_تصویری حضور دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان به همراه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری در گردهمایی ائمه جمعه استان اصفهان این گردهمایی با حضور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور و حجت الاسلام و المسلمین حسینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه […]

۷ مهر ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ دومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان به ریاست دکتر زارعی فرماندار ویژه کاشان و با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، روسای برخی ادارات و نمایندگان جوانان در روز پنجشنبه ۶ مهرماه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. این جلسه با چهار دستور کار شامل تشکیل […]

۷ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =