پنج شنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲
۱۸:۳۹:۱۶
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان: زمین‌های کشاورزی به مزرعه تولید برق خورشیدی تبدیل شود

    سرپرست فرمانداری ویژه کاشان با اشاره به مشکل عمده تنش آبی و ضرورت تسهیل توسعه برق خورشیدی در این شهرستان گفت: تبدیل برخی زمین‌های کشاورزی فاقد آب کافی و قابلیت کشت به مزرعه خورشیدی درآمدزایی مناسبی برای کشاورزان دارد. محمدشریف زارعی در آیین تکریم و معارفه سرپرست امور برق کاشان افزود: طرح تبدیل […]

 

 

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان با اشاره به مشکل عمده تنش آبی و ضرورت تسهیل توسعه برق خورشیدی در این شهرستان گفت: تبدیل برخی زمین‌های کشاورزی فاقد آب کافی و قابلیت کشت به مزرعه خورشیدی درآمدزایی مناسبی برای کشاورزان دارد.

محمدشریف زارعی در آیین تکریم و معارفه سرپرست امور برق کاشان افزود: طرح تبدیل زمین های کشاورزی به مزرعه خورشیدی به عنوان یک ماموریت برای مدیریت امور برق و جهادکشاورزی تعیین می‌شود و لازم است برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته و در این راه فرمانداری به عنوان یکی از حامیان اصلی اجرای طرح در شهرستان خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: کاشان بیش از ۳۰۰ روز آفتابی دارد که باید مورد استفاده بهینه قرار گیرد و با ساخت نیروگاه‌های خورشیدی از این نعمت خدادادی بهره لازم برده شود.

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان اظهار داشت: این شهرستان نزدیک به ۲۱۰ هزار مشترک برق دارد که این تعداد مشترک، قابل توجه و ضروری است توجه ویژه ای به بهبود خدمت‌رسانی به این شهرستان شود.

به گفته زارعی، سالانه سه و نیم مگاوات برق از طریق انرژی خورشیدی در این شهرستان تولید می‌شود که معادل ۳۵ درصد این نوع تولید در استان اصفهان است.

در این آیین که با حضور جواد نایینی نماینده ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در کاشان و آران و بیدگل در فرمانداری ویژه کاشان برگزار شد، با قدردانی از تلاش‌های امیر رمضانی، شاپور حدادی‌پور به عنوان مدیر جدید امور برق این شهرستان معرفی شد.

گفتی است استان اصفهان یک‌هزار نیروگاه برق با ظرفیت تولید ۱۳ مگاوات دارد که از این تعداد، ۲۳۵ نیروگاه در کاشان سه و نیم مگاوات برق تولید می‌کنند.

از مجموع مشترکان برق در کاشان، افزون بر ۱۵۱ هزار خانگی، ۲۲ هزار تجاری، ۶ هزار عمومی، ۲ هزار صنعتی و یک هزار در بخش کشاورزی هستند.

مطالب مشابه

#گزارش_تصویری 🔷️ دیدار نوروزی فرماندار ویژه شهرستان کاشان به همراه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری با حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسین بنایی، استاد حوزه و دانشگاه چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲  

۲ فروردین ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری 🔷️ دیدار نوروزی فرماندار ویژه شهرستان کاشان به همراه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری با آیت اله اعتمادی رئیس حوزه علمیه، مدرس حوزه و دانشگاه چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲    

۲ فروردین ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری 🔷️ دیدار نوروزی فرماندار ویژه شهرستان کاشان به همراه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری با حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای بنی هاشمی استاد اخلاق، پژوهشگر، مدرس حوزه و دانشگاه چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲  

۲ فروردین ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری 🔷️ بازدید فرماندار ویژه شهرستان کاشان، معاونین فرماندار و مسئولین برخی دستگاه ها از پارکینگ های اطراف مجموعه جهانی باغ فین در مسکن مهر به منظور بررسی وضعیت ترافیکی مسیرهای گردشگری چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲  

۲ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 17 =