پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
۱۵:۴۰:۵۹
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان: فاجعه فرونشست زمین در منطقه کاشان جدی است

  سرپرست فرمانداری کاشان گفت: مهم‌ترین عامل فرونشست ها استفاده بی رویه از منابع آب است و می بایست استفاده از پساب در کاشان مورد توجه قرار بگیرد. به گزارش ایلنا، محمدشریف زارعی با بیان اینکه کاشان یکی از نقاط بحرانی فرونشست در کشور بوده و هشدارهای زیادی توسط کارشناسان امر در این مورد داده […]

 

سرپرست فرمانداری کاشان گفت: مهم‌ترین عامل فرونشست ها استفاده بی رویه از منابع آب است و می بایست استفاده از پساب در کاشان مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش ایلنا، محمدشریف زارعی با بیان اینکه کاشان یکی از نقاط بحرانی فرونشست در کشور بوده و هشدارهای زیادی توسط کارشناسان امر در این مورد داده شده است تاکید کرد: افزایش فرونشست‌ها و آثار زیان‌باری که به همراه دارد می تواند تنش‌های آبی خاورمیانه به ویژه آنچه در ایران وجود دارد، شرایط زندگی را مردم دشت کاشان دشوار کند.

وی افزود: پدیده فرونشست‌های منطقه از ۲۰ سال گذشته آغاز شده و تاکنون ادامه دارد و این در شرایطی است که کاشان بر اساس تحقیقات کارشناسان امر  می‌تواند یکی از نقاط بحرانی کشور معرفی شود.

سرپرست فرمانداری کاشان با بیان اینکه دنیا در حال حرکت  به سمتی است که برای آب درگیری های زیادی  صورت می‌گیرد تصریح کرد: کشور ایران و منطقه کویری و کم آب کاشان هم درگیر  معضل خشکسالی  است و حتما در آینده نه چندان دور موضوع آب و چگونگی تامین آن تعیین کننده شرایط خواهد بود.

زارعی حفظ الگوی مصرف آب شرب و استفاده از پساب جهت کشاورزی را راهکار  مناسبی جهت  برون رفت از اوضاع منطقه و جلوگیری از فرونشست اراضی منطقه دانست و اظهار کرد: بیشترین مصرف آب منطقه در حوزه کشاورزی بوده و ضروری است ضمن تغییر الگوی کشت و جایگزینی محصولات کشاورزی سازگار با کم آبی، از روش های علمی کشاورزی و آبیاری قطره ایی نیز استفاده شود.

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرماندار ویژه کاشان گفت:محور مقاومت با اقتباس از تفکر بسیجی رژیم غاصب صهیونیستی را به زانو درآورده است.

۸ آذر ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری جلسه گردهمایی بسیجیان دانشگاه کاشان این جلسه همراه با برنامه پرسش و پاسخ دانشجویان بسیجی با حضور دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان، شب گذشته در دانشکده علوم پایه دانشگاه کاشان برگزار شد. در این جلسه فرماندار کاشان به سوالات مختلف دانشجویان در حوزه های مختلف پاسخ داد.  

۷ آذر ۱۴۰۲

  به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ در اولین دوشنبه از آذر ماه ۱۴۰۲، ۲۷ نفر از مردم شهرستان با دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان دیدار و گفتگو نمودند. در این برنامه از دیدارهای مردمی، شهروندان به بیان مسائل خود از جمله کودکان اتیسم، اشتغال در صنایع، مشکلات بخش برزک، […]

۷ آذر ۱۴۰۲

  به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ در آخرین دوشنبه از آبان ماه ۱۴۰۲، ۳۴ نفر از مردم شهرستان با دکترمحمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان دیدار و گفتگو نمودند. در این برنامه از دیدارهای مردمی، شهروندان به بیان مسائل خود از جمله مشکلات کشتارگاه، اشتغال در صنایع، معیشت، تسهیلات، مباحث امور […]

۳۰ آبان ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 3 =