شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲
۱۲:۰۶:۳۹
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان: تغییر الگوی کشت در حوزه کشاورزی باید عملیاتی شود

محمدشریف زارعی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران شهرستان کاشان ضمن اشاره به وقوع فرونشست‌ها و آثار زیان‌بار آن اظهار داشت: تنش‌های آبی در خاورمیانه به ویژه ایران بالای ۸۰ درصد منطقه را فرا میگیرد و در ۱۵ سال آینده حتی شرایط زندگی نیز با چالش هایی رو به رو است. […]

محمدشریف زارعی در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران شهرستان کاشان ضمن اشاره به وقوع فرونشست‌ها و آثار زیان‌بار آن اظهار داشت: تنش‌های آبی در خاورمیانه به ویژه ایران بالای ۸۰ درصد منطقه را فرا میگیرد و در ۱۵ سال آینده حتی شرایط زندگی نیز با چالش هایی رو به رو است.

وی با بیان اینکه فرونشست ها از بیش از ۲۰ سال گذشته آغاز شده و تاکنون ادامه دارد، افزود: کاشان می تواند یکی از نقاط بحرانی کشور محسوب شود در حالی که در استان نیز بحرانی ترین نقطه محسوب می شود و از این رو مسئولان مربوطه باید بر اساس کار کارشناسی برای جلوگیری از آن ورود پیدا کرد.

فرماندار کاشان ضمن اشاره فعال کردن کارگروه ها و ارائه راه حل ها در ابعاد مختلف ابراز داشت: این کارگروه ها باید وجود داشته باشد و نتیجه این کارگروه ها طرح هایی است که باید در سطوح ملی مطرح و برای اجراهای آن بودجه های لازم تخصیص پیدا کند.

وی با بیان اینکه دنیا به سمتی می رود که برای آب جنگ صورت می گیرد، گفت: امروز اگر اتفاقاتی در دنیا می افتد و قیمت طلا و نفت جا به جا می شود در حالی که در آینده در چندان دور آنچه تعیین کننده بوده آب است.

زارعی با بیان اینکه بحث تغییر الگوی مصرف و آب شرب و استفاده از پساب باید به صورت جدی مورد بحث و تبادل نظر قرار بگیرد، تصریح کرد: مصرف آب ما در حوزه کشاورزی است و از این رو باید الگوی کشت تغییر پیدا کند و از محصولات کم آب بر استفاده شود.

وی با بیان اینکه در زمینه انبوه سازی و ساخت و سازهای نظام مهندسی باید مجوزها را بر اثر فرونشست ها صادر کند، تاکید کرد: امیدواریم نزولات آسمانی بر مردم کاشان فرود بیاید و به دوره ای برسیم که مشکلات ما کم کم کاهش پیدا کند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

اعلام ساعت کار ادارات استان اصفهان در ماه مبارک رمضان 🔸️در اطلاعیه‌ای از سوی اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، ساعت آغاز به کار ادارات، نهادها و دستگاه‌های اجرایی استان در ماه مبارک رمضان اعلام شد. متن اطلاعیه به این شرح است: بسمه تعالی 🔹️ضمن تبریک و تهنیت به مناسب ایام نوروز […]

۵ فروردین ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری  بازدید فرماندار ویژه شهرستان کاشان به همراه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری از ستاد اسکان فرهنگیان پنجشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲      

۵ فروردین ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری    نشست هم اندیشی مباحث گردشگری با حضور فرماندار ویژه شهرستان کاشان، مدیرکل بازرسی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری صنایع دستی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، رئیس اداره میراث فرهنگی و دیگر مسئولین در مجموعه جهانی باغ فین   پنجشنبه ۳ فروردین ۱۴۰۲    

۵ فروردین ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری   🔷️ اقامه نماز ظهر و عصر در مجموعه جهانی باغ فین   پنجشنبه ۳ فروردین۱۴۰۲      

۵ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 12 =