پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
۱۳:۴۰:۳۶
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری کاشان: کاشان ۲ سال قبل خودرو دانش بنیان تولید کرد

  وصولی بیش از ۲۶۹ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده و عوارض آلایندگی شاخص اقتصادی کاشان است معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان گفت: وصولی بیش از ۲۶۹ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده و عوارض آلایندگی در سال۱۴۰۰ نشان دهنده رشد شاخص‌های اقتصادی شهرستان است. مسعود خاندایی، در دیدار با امام […]

 

وصولی بیش از ۲۶۹ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده و عوارض آلایندگی شاخص اقتصادی کاشان است

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان گفت: وصولی بیش از ۲۶۹ میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده و عوارض آلایندگی در سال۱۴۰۰ نشان دهنده رشد شاخص‌های اقتصادی شهرستان است.

مسعود خاندایی، در دیدار با امام جمعه کاشان و گزارش عملکرد کارگروه‌های نوروزی تنظیم بازار به آیت الله سلیمانی گفت: نرخ مالیات بر ارزش افزوده همان وجه پرداخت شده مردم به صورت غیر مستقیم در سال ۱۴۰۰ در حوزه کالاها و خدمات نسبت به سال قبل آن ۲.۳ برابر شده است.

او می‌گوید: واریز ماهانه مالیات بر ارزش افزوده و عوارض آلایندگی از طریق اداره دارایی به حساب شهرداری‌‌ ها مهمترین و پایدار ترین درآمد شهرداری‌ها و دهیاری‌ها است که شهرداری کاشان در سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۰۰۲ میلیارد ریال درآمد مستقیم از این محل کسب کرده است.

به گفته او، کاشان همچنین در بحث دانش بنیان و تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامگذاری شعار سال  توانست سال گذشته جرثقیل ۵۰ تن دانش بنیان و ۳۱ هزار قطعه تحریمی را با روش مهندسی معکوس تولید و بومی سازی کرد و یک نمونه آزمایشی آن هم به فروش رسید.

معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری کاشان گفت: کاشان با وجود ۱۰ درصد شرکت‌های دانش بنیان از شرکت‌های مهم به راحتی می‌تواند شعار سال« تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین» را به ویژه در حوزه کشاورزی با قابلیت صنعت گلاب، عرقیات و اسانس با تشکیل کارگروهی با عنوان دانش بنیان عملیاتی کند.

خاندایی، همچنین گفت: ۳۹ شهرستان کشور عنوان ویژه را دارند ولی فقط شهرستان‌های مشهد و تهران در وزارت کشور از مزایای آن استفاده می‌کنند.

او می‌گوید: کاشان غیر از تابلوی فرمانداری ویژه هیچ مزایایی ندارد و تفاوت فرمانداری ویژه با غیر ویژه در شهرستانی که رتبه ۱۳ شاخص‌های اقتصادی کلان در بین ۳۱ استان را دارد مشخص و ملموس نیست.

به گفته او، رتبه اول کشوری کاشان در استفاده از صفحه(پنل) خورشیدی نیز برای صید انرژی و منابع مالی، صادرات ۵۲۰ میلیون دلاری غیر نفتی کاشان، رتبه اول پرداخت تسهیلات مربوط به کرونا و رشد بی نظیر اشتغال از دیگر دستاوردهای کلان اقتصادی کاشان در سال گذشته است.

معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری کاشان گفت: معاونت برنامه ریزی و اقتصادی فرمانداری ۳۶ حوزه و وظیفه در قالب کارگروه‌های از جمله مختلف کارگروه رفع موانع تولید و ستاد تسهیل را دارد که نتیجه آن افزایش صادرات؛ درخواست و تقاضا برای نیروی انسانی فنی و خدمات و حتی برای افراد متخصص و تحصیل کرده در حوزه های صنعت معدن و تجارت و همچنین حوزه خدمات گردشگری بوده است.

به گفته او، ۱۶ هزار واحد صنفی فعالیت و ۸۵ هزار بیمه شده تامین اجتماعی در کاشان وجود دارد.

مطالب مشابه

#گزارش_تصویری جلسه گردهمایی یاوران و خادمیاران رضوی کانون خدمات رضوی منطقه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان در سالن اجتماعات امام رضا (ع) فرمانداری سه‌شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲  

۸ آذر ۱۴۰۲

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ هادی کاشانی نژاد با اشاره به اطلاعیه هواشناسی استان و اعلام وضعیت آلایندگی هوا، گفت: با توجه به سرد شدن هوا وضعیت و پدیده وارونگی هوا و اطلاعات دریافتی از دستگاه‌های سنجش آلایندگی هوای کاشان برای گروه‌های حساس ناسالم شد. مدیر مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث […]

۷ آذر ۱۴۰۲

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان روز دوشنبه در دومین دوره انتخابات نمایندگان تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد شهرستان کاشان گفت: هدف از تشکیل تشکل‌های مردم نهاد پرکردن خلاء بین حاکمیت و مردم است تا کمبودهایی که مجموعه های دولتی دارند با همراهی مردم رفع شود. دکتر مهدی زاهدی افزود: یکی از […]

۳۰ آبان ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ دکترمهدی زاهدی در پنجمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده شهرستان گفت: در شهرستان کاشان ۲۷ مرکز دارای مجوز از ادارات بهزیستی، ورزش و جوانان، سپاه و ناحیه مقاومت بسیج فعالیت دارد. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان در ادامه اظهار داشت: در سطح […]

۲۴ آبان ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + شانزده =