شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
۰۵:۰۱:۱۹
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

جانشین کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار کاشان: تنظیم بازار نوروزی با توزیع ۱۰ قلم کالای اساسی به موقع و مطلوب در شهرستان انجام شد

  جواد مزروعی در خصوص گزارش عملکرد کارگروه‌های نوروزی تنظیم بازار گفت: طرح نوروزی سه کارگروه تنظیم بازار با دبیری اداره صمت، کارگروه امنیت غذایی شهرستان با دبیری جهاد کشاورزی و کمیته اقدام مشترک به دبیری اداره تعزیرات حکومتی شهرستان برای بازه زمانی ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ با برگزاری نشست‌های مختلف برای […]

 

جواد مزروعی در خصوص گزارش عملکرد کارگروه‌های نوروزی تنظیم بازار گفت: طرح نوروزی سه کارگروه تنظیم بازار با دبیری اداره صمت، کارگروه امنیت غذایی شهرستان با دبیری جهاد کشاورزی و کمیته اقدام مشترک به دبیری اداره تعزیرات حکومتی شهرستان برای بازه زمانی ۱۵ اسفند ۱۴۰۰ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ با برگزاری نشست‌های مختلف برای تامین و توزیع ۱۰ قلم کالای اساسی برنامه ریزی و اجرا شد.

او می‌گوید: شاخص ترین این اقلام، میوه شامل توزیع پرتغال و سیب بود که برای نخستین بار انبار(دپوی) میوه در کاشان با مساعدت وزیر جهاد کشاورزی در سرد خانه کوثر به عنوان محل دپوی نوروزی با بهترین کیفیت میوه سر بار، حمل و انجام شد.

به گفته او، ۳۴۰ تن پرتغال و ۱۰۰ تن سیب قرمز و سفید سمیرم برای مدیریت تامین میوه شهرستان های شمال استان اصفهان از جمله کاشان، آران و بیدگل و نطنز انجام شد که تا کنون ۱۵۰ تن پرتغال و ۷۰ تن سیب در شهرستان توزیع شده است.

جانشین کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار شهرستان کاشان گفت: توزیع میوه ایام نوروز در هفت منطقه کمتر برخوردار با قیمت پرتغال کیلویی ۱۰ هزار تومان و سیب ۱۱ هزار تومان حتی نظارت روزانه فرماندار بر بازار انجام و عامل کاهش و تنظیم قیمت شد.

مزروعی گفت: میوه شب عید در کوی حسین پور، خیابان امیر کبیر، بلوار امام رضا(ع)، فاز یک و دو ناجی آباد، میدان امام حسن(ع) فروشگاه رفاه در بلوار دانشجو مراکز داخل شهر در بلوار نماز و سکوی (پلت فرم) سیار از جمله روزهای پنج شنبه‌ها در جوار آرامستان دشت افروز و پارک ملت با توجه به تقاضای عمومی تامین شد.

او می‌گوید: برنج تایلندی ۳۷۹ تن با قیمت هر کیلو ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان و ۴۵۰ تن برنج هندی با قیمت هر کیلو ۱۸ هزار و ۵۰۰، ۱۷۴ تن شکر مصرف خانوار با قیمت هر کیلو ۱۴ هزار تومان، ۲۲۵ تن شکر صنف صنعت شیرینی پزی کیلویی ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان، ۲۲ تن روغن صنف صنعت، ۳۰ تن گوشت منجمد گوساله،

۱۶۳ تن گوشت مرغ منجمد از نوع برزیلی و ترکیه‌ای و ۲۰ تا ۳۰ تن مصرف روزانه گوشت گرم مرغ از دیگر کالاهای اساسی تامین شده شب عید برای مردم کاشان است.

به گفته او، با تامین، پشتیبانی و توزیع تخم مرغ دولتی نیز در مراکز توزیع، فروشگاه‌های بزرگ و حتی کوچک قیمت شانه‌ای ۶۳ هزار تومان در شهرستان برای ایام عید به ۴۲ هزار تومان کاهش یافت.

جانشین کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار شهرستان کاشان گفت: با برگزاری نشست با صنف شیرینی‌پزها و آجیل فروش‌ها قیمت دو قلم کالای اساسی شیرینی و آجیل برای شب عید کنترل شد و اجازه گران کردن قیمت به آنها داده نشد.

مزروعی گفت: نظارت بر حوزه پوشاک، فعالیت ۱۸ گشت با حضور سه دستگاه و اتاق اصناف و کمک ۶۰ نیروی بسیج اصناف در قالب ۳۰ گشت دو نفره برای موضوع اخبار و شبکه اطلاع رسانی در کنترل قیمت‌ها از دیگر اقدامات کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار شهرستان کاشان برای نورز ۱۴۰۱ است.

او می‌گوید: در حوزه کرونا نیز با برگزاری نشست‌های نوروزی اسفندماه و مصوبه ملی اسکان مدارس برای پشتیبانی از حوزه گردشگری کنترل مراکز گردشگری از جمله تعطیلی حمام باغ فین به دلیل فضای بسته و احتمال شیوع و افزایش کرونا با هماهنگی استانی و مصوبه شهرستانی به عنوان تنها بنای گردشگری تعطیل کشور انجام شد.

به گفته او، استفاده از حسینه‌ها و اماکن نیز برای اسکان در دستور وضعیت اضطراری قرار گرفته است.

مزروعی گفت: همچنین کارگروه سیل اقدامات پیشگیرانه برای بارندگی در ایام نوروز و آمادگی لازم از جمله نصب ۶۰ بنر اطلاع رسانی به شهروندان، مسافران و گردشگران را برای پرهیز از اسکان در کنار رودخانه انجام داده است.

او می‌گوید: نیروهای امدادی اورژانس، آتش نشانی و هلال احمر در حوزه پاسخ به حوادث و آمادگی سایتهای درمانی به خصوص بیمارستان شهید بهشتی برای پشتیبانی از حوادث نوروزی نیز آمادگی لازم را دارند.

به گفته او، شورای حفاظت آب در تامین آب شرب، صنعت و کشاورزی و فضای سبز در طول سال وظیفه برنامه ریزی برای جلوگیری از تنش اجتماعی بحران آب را دارد.

مزروعی گفت: با کاهش ۴۷ درصدی بارندگی سالانه کمبود آب، احتمال تنش آبی و بحران آب را در سال جاری خواهیم داشت که با توجه به احتمال بارندگی‌های خوب در فروردین و اردیبهشت سال جاری امید به کاهش مشکلات در این زمینه خواهد بود.

 

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ هادی اکبری گفت: کلیه دستگاه های اجرایی و عمومی عضو ستاد خدمات سفر شهرستان تا ۱۴ فروردین ماه در حالت آماده باش بوده و موظف هستند مطابق با دستور العمل ابلاغی خدمات سفر۱۴۰۲ و مصوبات نسبت به ارائه خدمات به مسافران و گردشگران اقدام نمایند. معاون هماهنگی […]

۱۱ فروردین ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری 🔷️محفل انس با قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) با حضور و تلاوت قاریان ممتاز از کشورهای ایران و افغانستان در کاشان با تلاوت نفر اول مسابقات بین المللی ایران استاد علیرضا رضایی و با حضور مهدی نادری مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری اصفهان، مهدی زاهدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری […]

۲۷ اسفند ۱۴۰۱

  جلسه کمیته توزیع کالاهای اساسی شهرستان با حضور جواد مزروعی معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان، انصاری سرپرست جهاد کشاورزی و اعضای کمیته در روز پنج شنبه ۱۸ اسفند ماه در جهاد کشاورزی برگزار گردید. در این جلسه نحوه توزیع کالاهای اساسی شامل مرغ منجمد، گوشت گوساله منجمد و سایر اقلام در […]

۲۰ اسفند ۱۴۰۱

در این برنامه ضمن تبادل تفاهم نامه با ۴ شرکت معدنی مبنی بر اجرای طرح معدن سبز با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان، بخشدار قمصر، رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان و جمعی از مسئولین در روز پنجشنبه ۱۸ اسفندماه ۱۴۰۱ برگزار و چند اصله نهال غرس گردید. اجرای طرح معدن […]

۲۰ اسفند ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − پانزده =