شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
۰۶:۱۶:۱۶
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان: ۵۵ حلقه چاه غیرمجاز در کاشان مسدود شد

  به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان گفت: نزدیک به دو دهه است که کشور ما در شرایط بحران کم آبی قرار گرفته و امروز با بحران آب و خشکسالی روبرو هستیم و همین امر موجب کاهش بسیار زیاد منابع آب […]

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی در جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان گفت: نزدیک به دو دهه است که کشور ما در شرایط بحران کم آبی قرار گرفته و امروز با بحران آب و خشکسالی روبرو هستیم و همین امر موجب کاهش بسیار زیاد منابع آب سطحی و زیرزمینی شده است.

وی در ادامه افزود: یکی از راهکارهای برون رفت از بحران آب، مدیریت منابع آبی است چراکه کاشان جزو مناطق کم بارش است که همین امر بحران آبی را دوچندان نموده است.

سرپرست فرمانداری و رییس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان کاشان بیان داشت: در صورت عدم مدیریت صحیح آب و اصلاح الگوی کشت در حوزه کشاورزی و ایجاد قحطی آب و نبود آب شرب شاهد کوچ مردم و پراکنده شدن جمعیت خواهیم بود.

زارعی در خصوص تعداد حلقه چاه های موجود در شهرستان گفت: در کاشان در کل حدود ۸۸۳ حلقه چاه آب وجود دارد که از این تعداد ۴۲۶ حلقه چاه برای کشاورزی، ۱۲۵ حلقه چاه در حوزه صنعت، ۱۲۷ حلقه چاه آب شرب و بهداشت مورد استفاده قرار گرفته و ۲۰۵ حلقه چاه نیز در حوزه خدمات و سایر صنوف مورد استفاده قرار می گیرد.

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته بیان کرد: در سال ۱۴۰۰ در حدود ۴۲۴/۸ هزار مترمکعب حجم آب ذخیره شده است و ۵۵ حلقه چاه غیر مجاز مسدود، ۱۲ دستگاه غیرمجاز توقیف و تعداد ۱۴ عدد کنتور هوشمند نیز نصب شده است.

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان در خصوص لزوم نصب کنتور های هوشمند خاطر نشان کرد: برای کلیه چاه های قابل استفاده در حوزه های مختلف به ویژه کشاورزی باید کنتور های هوشمند مورد استفاده قرار بگیرد تا بر اساس قوانین و مقررات موجود برداشت آب توسط اشخاص صورت بگیرد.

رییس شورای حفاظت از منابع آب شهرستان بیان داشت: در حوزه کشاورزی هدر رفت آب بسیاری وجود دارد که در همین راستا، وزارت جهاد کشاورزی به دنبال تغییر الگوی کشت است که ضرورت دارد در شهرستان نیز اقداماتی در این خصوص عملیاتی نموده و از کشت گیاهان آب بر جلوگیری و به سمت مدیریت بهتر منابع آبی حرکت کنیم.

 

مطالب مشابه

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ هادی اکبری گفت: کلیه دستگاه های اجرایی و عمومی عضو ستاد خدمات سفر شهرستان تا ۱۴ فروردین ماه در حالت آماده باش بوده و موظف هستند مطابق با دستور العمل ابلاغی خدمات سفر۱۴۰۲ و مصوبات نسبت به ارائه خدمات به مسافران و گردشگران اقدام نمایند. معاون هماهنگی […]

۱۱ فروردین ۱۴۰۲

وزارت کشور با صدور بیانیه ای تاکید کرد هیچ گونه عقب نشینی یا تساهل در اصول و احکام دینی و ارزش های سنتی صورت نگرفته و نخواهد گرفت و حجاب به عنوان یک ضرورت شرعی غیر قابل تردید همواره از اصول عملی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، […]

۱۱ فروردین ۱۴۰۲

هفدهمین سالگرد ارتحال آیت الله سید مهدی یثربی، امام جمعه فقید شهرستان دارالمومنین کاشان با حضور اقشار مختلف مردم، نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه، فرماندار ویژه شهرستان کاشان و جمعی از مسئولین در مسجد جامع حبیب بن موسی کاظم(ع) کاشان برگزار شد.      

۹ فروردین ۱۴۰۲

گزارش تصویری دوازدهمین گردهمایی ائمه جمعه منطقه کاشان، با حضور نماینده ولی فقیه در کاشان ، نماینده مردم نطنز ، بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه شهرستان کاشان، نماینده ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در کاشان و آران و بیدگل و فرماندار نطنز  در گلزار شهدای دارالسلام گلابچی این شهر برگزار شد. […]

۹ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =