شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲
۱۳:۲۰:۳۵
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

  سرپرست فرمانداری کاشان تاکید کرد: اهمیت وجود پیوست فرهنگی برای اماکن فرهنگی و تاریخی کاشان

    سرپرست فرمانداری ویژه کاشان، با تاکید بر وجود پیوست فرهنگی در ورودی و خروج اماکن فرهنگی و تاریخی کاشان، گفت: گردشگری که وارد شهر کاشان می‌شود باید متناسب با فرهنگ دارالمومنین، به قوانین این شهر نیز احترام بگذارد. به گزارش خبرگزاری حوزه؛ محمد شریف زارعی دیروز در دیدار مدیر، معاونین و مدیران مدارس […]

 

 

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان، با تاکید بر وجود پیوست فرهنگی در ورودی و خروج اماکن فرهنگی و تاریخی کاشان، گفت: گردشگری که وارد شهر کاشان می‌شود باید متناسب با فرهنگ دارالمومنین، به قوانین این شهر نیز احترام بگذارد.

به گزارش خبرگزاری حوزه؛ محمد شریف زارعی دیروز در دیدار مدیر، معاونین و مدیران مدارس علمیه منطقه کاشان با تبریک اعیاد شعبانیه، به غنی بودن مدارس علمیه و صبغه دینی منطقه کاشان اشاره کرد و اظهار داشت: باعث افتخار است که آثار و برکات شخصیت‌های علمی و دینی کاشان در جهان اسلام تاثیرگذار می‌باشد.

وی با تاکید بر صیانت از این سبقه دینی و فرهنگی کاشان یاد آورشد: لازم است تا از ظرفیت ۲۸۰۰ طلبه‌ای که در ۱۸ مدرسه علمیه خواهران و برادران کاشان مشغول تحصیل هستند، در راستای ترویج مسائل دینی، فرهنگی و گردشگری بیش از پیش استفاده شود.

شریف زارعی، از آمادگی فرمانداری کاشان در حمایت از ظرفیت‌های علمی، فرهنگی و دینی مدارس علمیه کاشان خبرداد و گفت: تمام تلاش خود را در شورای آموزش و پرورش کاشان نسبت به جذب مبلغین جهادی طرح امین از طریق خرید خدمت به کار خواهیم گرفت.

وی به نقش مبلغین طرح امین در شکل گیری شخصیت دانش آموزان در مدارس اشاره کرد و یادآور شد: وجود ۲۸۰ مبلغ جهادی طرح امین در بیش از ۳۳۰ مدرسه شهرستان کاشان قطعا در شکل گیری مسائل تربیتی، دینی و شخصیتی دانش آموزان می‌تواند تاثیر گذار باشد.

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان به ظرفیت فراوان گردشگری و توریستی کاشان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: برای درآمدزایی و اشتغالزایی صنعت گردشگری و توریستی کاشان، پیوست‌های فرهنگی و دینی این شهرستان باید مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به نحوه برگزاری مراسمات مذهبی در کاشان، خاطر نشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های لازم می‌توان از این آثار در جهت رونق گردشگری مذهبی و اسلامی بیش از پیش استفاده کرد.

شریف زارعی به حضور پر شور مردم کاشان در مراسمات معنوی اشاره کرد و یادآور شد: شور شوق مردم در دسته جات عزاداری ائمه معصومین (ع) و برگزاری ایستگاه‌های نذری در مناسبت‌های مختلف قطعا جذابیت‌های بالایی برای گردشگران خارجی دارد و این ظرفیتی است که لازم است به نحو احسن از آن استفاده کرد.

وی با تاکید بر وجود پیوست فرهنگی در ورودی و خروج اماکن فرهنگی و تاریخی کاشان، خاطرنشان کرد : گردشگری که وارد شهر کاشان می‌شود باید متناسب با فرهنگ دارالمومنین، به قوانین این شهر نیز احترام بگذارد.

سرپرست فرمانداری کاشان با تاکید بر ایجاد کارگروه ویژه به منظور ساماندهی فعالیت‌های توریستی این شهرستان، گفت: حضور فعالان گردشگری، مسئولان مدارس علمیه و دغدغه مندان فرهنگی و دینی کاشان در این کارگروه موجب رفع بسیاری از آسیب‌های فرهنگی خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد مکان مناسب برای مرکز مشاوره اسلامی در حوزه علمیه کاشان با کمک اداره راه و شهرسازی و خیرین، یادآور شد: مکان مرکز مشاوره اسلامی حوزه علمیه کاشان مانند مجتمع چند منظوره نهج البلاغه این شهرستان در بلوار گلستان، نیازمند فضایی است که بتواند پاسخگوی بسیاری از مسائل باشد.

برچسب ها :
مطالب مشابه

فرماندار ویژه و رئیس کارگروه انتخابات شهرستان کاشان گفت: چهار نفر از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل از حضور در رقابت‌های انتخاباتی انصراف دادند. به گزارش کمیته اطلاع رسانی انتخابات شهرستان کاشان؛ دکتر محمد‌شریف زارعی افزود: با انصراف این ۴ نفر شمار نامزدهای دوازدهمین دوره […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

  این جلسه به ریاست دکتر زارعی فرماندار ویژه کاشان و با حضور معاونین فرماندار، بخشداران و مسئولین کمیته‌های انتخابات در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. ارائه گزارش اقدامات مسئولین کمیته ها، بررسی آخرین وضعیت شعب اخذ رای و … از جمله موارد در دستور کار این جلسه بود.   پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲   […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

رئیس هیات بازرسی انتخابات شهرستان کاشان گفت: ۲۴۳ بازرس عمدتا توانمند و مجرب بر تبلبغات نامزدها و روند اجرای انتخابات ۱۱ اسفند در این شهرستان نظارت می‌کنند. به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان کاشان؛ هادی اکبری افزود: علاوه بر این بازرسان، ۱۷ سربازرس، سه بازرس ویژه از استان اصفهان و یک نفر از وزارت […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

  بیستمین نشست کارگروه گندم، آرد و نان شهرستان به ریاست محمدرضا قاسمی سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان و با حضور اعضا در فرمانداری تشکیل شد. گزارش بازرسی‌ها و نظارت بر واحدهای نانوایی، بررسی کیفیت و کمیت آرد و نان، ترمیم سهمیه نانوایی‌ها، بررسی و اختصاص سهمیه آرد نانوایی‌های محور گردشگری […]

۳ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − سه =