شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
۰۹:۰۹:۳۹
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

با توسعه نیروگاه های خورشیدی در کاشان می‌توان به صادرکننده برق تبدیل شویم

  به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی در حاشیه بهره برداری از نیروگاه ۲۰۰ کیلو واتی کاشان گفت: یکی از مزیت های منطقه کاشان وجود آفتاب در بیشتر فصل هاست که با برنامه ریزی و مشارکت سرمایه گذاران می توان به قطب تولید برق خورشیدی در کشور و به […]

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی در حاشیه بهره برداری از نیروگاه ۲۰۰ کیلو واتی کاشان گفت: یکی از مزیت های منطقه کاشان وجود آفتاب در بیشتر فصل هاست که با برنامه ریزی و مشارکت سرمایه گذاران می توان به قطب تولید برق خورشیدی در کشور و به نوعی صادر کننده برق به نقاط دیگر مبدل شود.
وی در ادامه افزود: در حال حاضر نیروگاه های بسیاری در سطح شهرستان در حال فعالیت هستند که در ماه به طور متوسط تولید نیروگاه‌های برق خورشیدی در مجموع ۱۱ هزار و ۲۰۰کیلومگاوات ساعت در کاشان است که با افزایش سرمایه گذاری در این حوزه می توان این مهم را افزایش داد.
سرپرست فرمانداری ویژه کاشان بیان داشت: ورود شرکت های بزرگ به حوزه احداث نیروگاه های خورشیدی را باید به فال نیک گرفت که نمونه ای از آن سرمایه گذاری کارخانه سیمان کویر در زمینی به وسعت ۴۵۰۰ متر مربع و با اعتباری بیش از ۴۵ میلیارد ریال انجام شده است.
زارعی با اشاره به نیروگاه های برق خورشیدی خانگی بیان کرد: طبق بررسی های صورت گرفته در حال حاضر کاشان رتبه نخست تعداد و میزان تولید نیروگاه های برق خورشیدی خانگی را دارد و تا به امروز بیش از ۲۳۵ نیروگاه خورشیدی خانگی و صنعتی در این شهرستان فعالیت دارند که همین امر اشتغال بیش از ۳۵ نفر از شهروندان را به همراه داشته است.
وی اضافه کرد: به لحاظ ظرفیت تولید کوچکترین نیروگاه خورشیدی در شهرستان کاشان ۵‌کیلوواتی و بزرگترین آن نیروگاه ۱۰ مگاواتی است.
گفتنی است در ادامه این مراسم کلنگ نیروگاه۱۰ مگاواتی تولید برق خورشیدی در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار در چهار فاز با اعتبار ۲۸۰ میلیارد ریال به زمین زده شد.

 

 

 

مطالب مشابه

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ١۶، چگونگی فعالیت جبهه های سیاسی را در تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی یادآوری کرد.

۹ اسفند ۱۴۰۲

  معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان گفت: با توجه به ایام برگزاری انتخابات و لزوم تدابیر ترافیکی و امنیتی روبروی فرمانداری ویژه کاشان، مسیر میدان شهید منتظری به سمت میدان ولی عصر (عج) از ساعت ۲۲:۰۰ پنجشنبه شب مسدود خواهدشد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ هادی اکبری با اعلام این خبر […]

۹ اسفند ۱۴۰۲

فرماندار ویژه و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان کاشان گفت: کلیه مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی در روز چهارشنبه ۹ اسفندماه ۱۴۰۲ به صورت غیرحضوری می‌باشد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی اظهار داشت: با توجه به پیش بینی بارش رحمت الهی و سردی و برودت هوا همراه با یخ‌زدگی معابر […]

۹ اسفند ۱۴۰۲

فرماندار ویژه و رئیس کارگروه انتخابات کاشان گفت: ۵۴ داوطلب پس از پایان مهلت برای انصراف (ساعت ۸:۰۰ صبح هشتم اسفند ۱۴۰۲) برای راه یافتن به مجلس دوازدهم در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل با هم رقابت می‌کنند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ دکتر محمدشریف زارعی افزود: شب گذشته همکاران مشغول […]

۸ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 8 =