چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
۰۲:۵۵:۰۹
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

با توسعه نیروگاه های خورشیدی در کاشان می‌توان به صادرکننده برق تبدیل شویم

  به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی در حاشیه بهره برداری از نیروگاه ۲۰۰ کیلو واتی کاشان گفت: یکی از مزیت های منطقه کاشان وجود آفتاب در بیشتر فصل هاست که با برنامه ریزی و مشارکت سرمایه گذاران می توان به قطب تولید برق خورشیدی در کشور و به […]

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی در حاشیه بهره برداری از نیروگاه ۲۰۰ کیلو واتی کاشان گفت: یکی از مزیت های منطقه کاشان وجود آفتاب در بیشتر فصل هاست که با برنامه ریزی و مشارکت سرمایه گذاران می توان به قطب تولید برق خورشیدی در کشور و به نوعی صادر کننده برق به نقاط دیگر مبدل شود.
وی در ادامه افزود: در حال حاضر نیروگاه های بسیاری در سطح شهرستان در حال فعالیت هستند که در ماه به طور متوسط تولید نیروگاه‌های برق خورشیدی در مجموع ۱۱ هزار و ۲۰۰کیلومگاوات ساعت در کاشان است که با افزایش سرمایه گذاری در این حوزه می توان این مهم را افزایش داد.
سرپرست فرمانداری ویژه کاشان بیان داشت: ورود شرکت های بزرگ به حوزه احداث نیروگاه های خورشیدی را باید به فال نیک گرفت که نمونه ای از آن سرمایه گذاری کارخانه سیمان کویر در زمینی به وسعت ۴۵۰۰ متر مربع و با اعتباری بیش از ۴۵ میلیارد ریال انجام شده است.
زارعی با اشاره به نیروگاه های برق خورشیدی خانگی بیان کرد: طبق بررسی های صورت گرفته در حال حاضر کاشان رتبه نخست تعداد و میزان تولید نیروگاه های برق خورشیدی خانگی را دارد و تا به امروز بیش از ۲۳۵ نیروگاه خورشیدی خانگی و صنعتی در این شهرستان فعالیت دارند که همین امر اشتغال بیش از ۳۵ نفر از شهروندان را به همراه داشته است.
وی اضافه کرد: به لحاظ ظرفیت تولید کوچکترین نیروگاه خورشیدی در شهرستان کاشان ۵‌کیلوواتی و بزرگترین آن نیروگاه ۱۰ مگاواتی است.
گفتنی است در ادامه این مراسم کلنگ نیروگاه۱۰ مگاواتی تولید برق خورشیدی در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار در چهار فاز با اعتبار ۲۸۰ میلیارد ریال به زمین زده شد.

 

 

 

مطالب مشابه

ارتباط تلفنی مردمی با مدیرکل آموزش و پرورش استان جناب آقای ابراهیمی از طریق سامانه تلفنی سامد(۱۱۱)  زمان: چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۹ الی ۱۰ سامانه ارتباط مردم با دولت (سامد) به نشانی ۱۱۱٫ir و با هدف پاسخگویی مستقیم دستگاه ها و سازمان های کشور از طریق سامانه الکترونیکی و تلفنی، این […]

۹ خرداد ۱۴۰۲

  با تلاش و پیگیری بخشدار مرکزی، مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث فرمانداری ویژه کاشان و مشارکت ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، آب و فاضلاب، مخابرات، گاز، برق، شورای اسلامی و دهیاری، بحران به وجود آمده به واسطه وقوع سیل در روستای دره برطرف گردید.   گفتنی است؛ طی بارش جمعه شب […]

۹ خرداد ۱۴۰۲

محمدشریف زارعی گفت: زائران کاشانی با ۲۷ دستگاه اتوبوس که توسط فرمانداری و بخشداری ها و برخی شرکت های خصوصی تامین شده از نقاط مختلف شهرستان عازم بارگاه ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) می‌شوند.

۹ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ در دومین دوشنبه از خرداد ماه ۱۴۰۲، ۱۵ نفر از مردم شهرستان با دکترمحمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان دیدار و گفتگو نمودند. در این برنامه از دیدارهای مردمی که با حضور کارشناسان فرمانداری تشکیل شد، شهروندان به بیان مسائل خود از جمله مشکلات معیشتی و […]

۹ خرداد ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + شش =