پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
۱۳:۵۹:۱۳
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

کاشان، الگوی احیای خانه های تاریخی در کشور است

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی گفت: با زنده نگه داشتن میراث فرهنگی و رونق صنعت گردشگری می توانیم فرهنگ و تمدن ایران را به جهانیان معرفی کنیم. سرپرست فرمانداری ویژه و رییس انجمن میراث فرهنگی شهرستان کاشان اظهار داشت: حفظ و احیای میراث فرهنگی، توسعه صنعت گردشگری، احیاء […]


به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی گفت: با زنده نگه داشتن میراث فرهنگی و رونق صنعت گردشگری می توانیم فرهنگ و تمدن ایران را به جهانیان معرفی کنیم.

سرپرست فرمانداری ویژه و رییس انجمن میراث فرهنگی شهرستان کاشان اظهار داشت: حفظ و احیای میراث فرهنگی، توسعه صنعت گردشگری، احیاء و آموزش صنایع دستی در راستای اشتغال زایی در اولویت مسئولان کاشان در دولت سیزدهم است.

وی در ادامه افزود: مسئولان شهرستان کاشان باید در اجرای برنامه ها و خدمت رسانی به مردم در حوزه صنعت گردشگری با یکدیگر همراه و هماهنگ عمل کرده و در زمینه حفظ آثار تاریخی و میراث کهن کاشان با نگاه فرهنگی و هویتی گام بردارند.

زارعی تصریح کرد: کاشان بواسطه داشتن آثار تاریخی و آیین های منحصر بفرد، بافت های تاریخی ارزشمند و جاذبه های طبیعی در صنعت گردشگری زبانزد است و توانسته در این صنعت نوپای کشور جزو شهرهای نخست کشور در جذب گردشگران داخلی و خارجی باشد.

وی در ادامه افزود: پیشتازی کاشان در احیای خانه های تاریخی و تبدیل آن به اقامتگاه سنتی و هتل الگویی برای تمام شهرهای کشور شده است که امیدواریم در سال های آتی با هدف‌گذاری مناسب و سیاستگذاری مبتنی بر نگاه حمایتی با بهره گیری از مشارکت های مردمی با توسعه احیای خانه های تاریخی موجب رونق صنعت گردشگری شویم.

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان گفت: پیشنیه تاریخی کاشان موجب شناسایی ۱۸۰۰ اثر تاریخی در این شهرستان شده که تاکنون “۳۳۵” از آنها در فهرست میراث ملی ثبت شده است که امیدواریم به کمک اساتید بزرگ و دلسوزان میراث فرهنگی کاشان نسبت به ثبت و احیا آثار ارزشمند کاشان اقدام کنیم.

زارعی گفت: امیدواریم در سال ۱۴۰۱ و در شروع قرن جدید شمسی با کمک همگان تحول بزرگی در حفظ مواریث فرهنگی و تاریخی کاشان داشته باشیم و‌ نسبت به افزایش ثبت ملی آثار تاریخی کاشان اقدام کنیم.

 

 

 

مطالب مشابه

فرماندار ویژه کاشان گفت:محور مقاومت با اقتباس از تفکر بسیجی رژیم غاصب صهیونیستی را به زانو درآورده است.

۸ آذر ۱۴۰۲

گزارش تصویری هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان کاشان این جلسه با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه، فرماندار ویژه شهرستان کاشان و جمعی از مسئولین و فرماندهان نظامی و انتظامی و بسیجیان همراه با پخش زنده سخنرانی رهبر معظم انقلاب در جمع بسیجیان کشور در سالن اجتماعات ناحیه مقاومت بسیج برگزار شد.    

۸ آذر ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری جلسه گردهمایی یاوران و خادمیاران رضوی کانون خدمات رضوی منطقه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان در سالن اجتماعات امام رضا (ع) فرمانداری سه‌شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲  

۸ آذر ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری جلسه گردهمایی بسیجیان دانشگاه کاشان این جلسه همراه با برنامه پرسش و پاسخ دانشجویان بسیجی با حضور دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان، شب گذشته در دانشکده علوم پایه دانشگاه کاشان برگزار شد. در این جلسه فرماندار کاشان به سوالات مختلف دانشجویان در حوزه های مختلف پاسخ داد.  

۷ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 6 =