شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲
۰۲:۵۱:۱۰
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان: در دانشگاه‌ها باید از شکل آموزش سنتی عبور کنیم و وارد مسیر روشن و متفاوت بشویم / کشف خلاقیت و شکوفایی استعداد دانش آموزان باید در مدرسه شکل بگیرد / باید دیوار بلند بین دانشگاه و صنعت را برداریم

  به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمد شریف زارعی در دیدار با رئیس و معاونین دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگ ترین دانشگاه های آزاد در سطح جهان بشمار می رود، از بدو تأسیس تاکنون خدمات بسیاری به ویژه در حوزه آموزش و پژوهش […]

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمد شریف زارعی در دیدار با رئیس و معاونین دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگ ترین دانشگاه های آزاد در سطح جهان بشمار می رود، از بدو تأسیس تاکنون خدمات بسیاری به ویژه در حوزه آموزش و پژوهش در کشور ارائه کرده که در طول دوران فعالیت خود توانسته فارغ‌التحصیلان و پژوهشگران توانمندی در سطح دانشگاه های معتبر داخل و خارج ازکشور، تحویل جامعه بدهد.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان کاشان تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشان به عنوان اولین دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان درسال ۶۱ تاسیس شده وقدمت چهل ساله دارد وجود ۵ هزار دانشجو و ۲ هزار دانش آموز در مدارس سما وابسته به این دانشگاه با ۲۵۰ استاد هیئت علمی و مدعو ظرفیت بسیار خوبی است که ایجاب می کند یک برنامه جامع زمان بندی شده در راستای توسعه و ارتقای کیفی این ظرفیت بزرگ آموزشی و پژوهشی شامل آموزش عالی و مدارس غیردولتی سما، تدوین شده و به مرحله اجرا درآید.

 وی اضافه کرد: در دنیای امروز سال های سال است که از شیوه آموزش سنتی در مدارس عبور شده و این شیوه جوابگوی نیازهای ما نیست و برای پشرفت علمی باید به سمتی برویم که در مدارس از دانش‌آموز کشف خلاقیت شود.

زارعی اضافه کرد: مدرسه باید محلی برای رشد و شکوفایی استعدادها و مهارت آموزی و مهارت افزایی دانش‌آموزان در راستای کشف استعداد باشد، اگر از گذشته چنین روش و فرآیندی اجرا می شد، اکنون با این حجم عظیم از بیکاران و سرخوردگان ناشی از معضل بیکاری و نداشتن مهارت در جامعه مواجه نبودیم.

سرپرست فرمانداری گفت: دانشگاه آزاد در شهری قرار دارد که صنعت فرش ماشینی در آن زبانزد است اما از سویی نیز برای تامین مواد اولیه و دستگاه های ریسندگی و بافندگی و حتی مراحل بعد از آن به کشورهای خارجی وابسته ایم، ما می‌توانیم برای حل این موضوع در سرای نوآوری فرش ماشینی دستگاه‌های ریسندگی و بافندگی را مهندسی معکوس نماییم تا بتوانیم این وابستگی ها را کاهش داده و به نقطه‌ای برسیم که در صفر تا صد تولید فرش ماشینی از قبل از تولید تا بعد از آن، حرف اول را بزنیم.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم مدل دانشگاه علوم پزشکی را برای سایر مراکز آموزش عالی در شهرستان پیاده کنیم و دانشجو همزمان با تحصیل، به سمت وسوی صنعت سوق داده شود آن هم با بیمه و حقوق مکفی، این یک مدل موفق خواهد بود در صورتی که در حال حاضر به ویژه در دانشگاه های دولتی دانشجو وقتی فارغ التحصیل می شود، هیچ گونه استعداد، تخصص و ایده‌ای در رشته خود نداشته و با نوعی سردرگمی وارد جامعه ای می شود که هیچ شناختی از آن ندارد.

دکتر زارعی گفت: ما باید دیوار بلند بین دانشگاه و صنعت را برداریم بطوری که دانشجو بجای ۵ روز آموزش صرف، سه روز در محل دانشگاه و دوروز دیگر را در محیط عملی کار و صنعت با بیمه وحقوق بگذراند و حتی استاد هم در کنار او قرار گیرد.

وی اضافه کرد: اگر این اتفاق رقم بخورد می توانیم ادعا کنیم که از شکل آموزش سنتی عبور کرده و وارد یک مسیر روشن و متفاوت شده ایم که قطعاً نجات بخش خواهد بود.

زارعی در پایان سخنان خود با اشاره به اینکه “پتانسیل و امکانات این موضوع در منطقه کاشان وجود دارد” گفت: با توجه به عزم جدی که در بین مدیران مراکز آموزش عالی شهرستان وجود دارد و تفاهم نامه ای که با اتاق بازرگانی منعقد شده، گام موثری در این راه برداشته شده است که امیدواریم این مهم تداوم یافته و در سایر مراکز آموزش عالی شهرستان نیز اجرا شود.

 

مطالب مشابه

فرماندار ویژه و رئیس کارگروه انتخابات شهرستان کاشان گفت: چهار نفر از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل از حضور در رقابت‌های انتخاباتی انصراف دادند. به گزارش کمیته اطلاع رسانی انتخابات شهرستان کاشان؛ دکتر محمد‌شریف زارعی افزود: با انصراف این ۴ نفر شمار نامزدهای دوازدهمین دوره […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

  این جلسه به ریاست دکتر زارعی فرماندار ویژه کاشان و با حضور معاونین فرماندار، بخشداران و مسئولین کمیته‌های انتخابات در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. ارائه گزارش اقدامات مسئولین کمیته ها، بررسی آخرین وضعیت شعب اخذ رای و … از جمله موارد در دستور کار این جلسه بود.   پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲   […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

رئیس هیات بازرسی انتخابات شهرستان کاشان گفت: ۲۴۳ بازرس عمدتا توانمند و مجرب بر تبلبغات نامزدها و روند اجرای انتخابات ۱۱ اسفند در این شهرستان نظارت می‌کنند. به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان کاشان؛ هادی اکبری افزود: علاوه بر این بازرسان، ۱۷ سربازرس، سه بازرس ویژه از استان اصفهان و یک نفر از وزارت […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

  بیستمین نشست کارگروه گندم، آرد و نان شهرستان به ریاست محمدرضا قاسمی سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان و با حضور اعضا در فرمانداری تشکیل شد. گزارش بازرسی‌ها و نظارت بر واحدهای نانوایی، بررسی کیفیت و کمیت آرد و نان، ترمیم سهمیه نانوایی‌ها، بررسی و اختصاص سهمیه آرد نانوایی‌های محور گردشگری […]

۳ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یک =