شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
۱۰:۱۰:۲۹
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان: دانشگاه ها باید بتوانند مسئله محور و مهارت محور باشند

    به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمد شریف زارعی در حاشیه حضور در دانشگاه فنی و حرفه ای شهید رجایی، گفت: در ۴۳ سال از عمر انقلاب اسلامی اتفاقات خوبی در حوزه علم و فناوری در کشور رخ داده در سال ۵۷ در حدود ۲۰۰ هزار دانشجو داشتیم در […]

 

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمد شریف زارعی در حاشیه حضور در دانشگاه فنی و حرفه ای شهید رجایی، گفت: در ۴۳ سال از عمر انقلاب اسلامی اتفاقات خوبی در حوزه علم و فناوری در کشور رخ داده در سال ۵۷ در حدود ۲۰۰ هزار دانشجو داشتیم در صورتی که امروز بیش از سه میلیون دانشجو در کشور در حال تحصیل هستند و سالیانه ده‌ها هزار مقاله علمی تولید می‌کنیم و ما امروز در حوزه های پژوهش و فناوری در بین کشورهای دنیا پیشگام هستیم.
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان کاشان افزود: علی رغم آمار خوبی که در تعداد دانشجویان وجود دارد ولی متاسفانه در حدود ۳۵ درصد بیکاران جامعه از فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند که دچار نوعی سرخوردگی در جامعه شده اند.
وی با اشاره به اینکه در منطقه صنعتی کاشان درحدود ۴۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی در شهرستان بیکار هستند،گفت: در هیچ برهه‌ای از زمان پیگیری نکرده ایم که چند درصد از دانشجویان پس از فارغ التحصیل شدن در رشته تخصصی خود مشغول به کار می شوند و اصولاً چه سرگذشتی در انتظار فارغ التحصیلان این دانشگاه ها خواهد بود.
سرپرست فرمانداری کاشان در ادامه بیان کرد: با وجود ابلاغ نقشه علمی کشور توسط مقام معظم رهبری، متاسفانه هنوز زیرساخت‌ها وبرنامه های ما آماده این حرکت بزرگ نیست، با وجود اینکه دانشجویان و اساتید از هوش بالایی برخوردارند ولی در زمینه زیرساخت‌ها و برنامه‌ها اقدام جدی انجام نشده تا بتوان از این توانمندی علمی در راستای رفع مسائل و مشکلات کشور به صورت کاربردی استفاده کنیم.
زارعی گفت: حرکتی که سال ها قبل در دانشگاه علوم پزشکی اجرا شد باید برای کلیه مراکز علمی و صنعتی کشور الگو باشد چرا که وقتی دانشگاه علوم پزشکی از وزارت علوم جدا و مستقل شد دیدیم که دانشگاه‌های علوم پزشکی در کنار بیمارستان ها قرار گرفته و دانشجویان به موازات کلاس های درس خود بطور کاربردی با مسائل رشته تخصصی خود آشنا شده و بسیاری از دروس توسط اساتید در کنار پزشکان و بیماران به دانشجویان ارائه می شود.
وی در ادامه تصریح کرد: امیدواریم روزی برسد که روش تجربی دانشگاه‌های علوم پزشکی در سطح کشور برای سایر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور به طور کامل پیاده سازی و مورد استفاده قرار بگیرد.
سرپرست فرمانداری کاشان اظهار داشت: با یک بررسی در سطح دانشگاه های دنیا مشخص می شود که دانشگاه‌ها در بسیاری از نقاط دیگر نه تنها وابسته به دولت ها نیستند بلکه به طور مداوم در کنار صنعت کشورشان قرار گرفته و در حال تولید ثروت هستند در صورتی که دانشگاه‌های ما نه تنها هیچ کمکی به صنعت کشور نمی کنند بلکه ازطرف دیگر به طور کامل وابسته به بودجه دولت هستند و هیچگونه استقلال مالی ندارند.
زارعی در ادامه خاطرنشان کرد: ما به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان باید از حداکثر پتانسیل و ظرفیت وجود موجود استفاده نموده و با بسیج کردن امکانات و ظرفیت های موجود در شهرستان اقدامی انجام دهیم تا فارغ التحصیلان دانشگاهی شغلی متناسب با رشته و تخصص خود و در راستای مسائل روز جامعه داشته باشند در این صورت می‌توانیم ادعا کنیم که پیروز هستیم.
سرپرست فرمانداری ویژه کاشان درپایان سخنان خود بیان کرد: دانشگاه های ما باید بتوانند مسئله محور و مهارت محور باشند و دانشجویانی که از چنین دانشگاه هایی فارغ التحصیل می شوند نه تنها نباید هیچ دغدغه‌ای برای انتخاب شغل متناسب با رشته تحصیلی خود داشته باشند بلکه باید بتوانند با شغل و یا در کنار شغل خود گره‌ای از مسائل و معضلات کشور را باز کنند.

برچسب ها :
مطالب مشابه

  معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان گفت: با توجه به ایام برگزاری انتخابات و لزوم تدابیر ترافیکی و امنیتی روبروی فرمانداری ویژه کاشان، مسیر میدان شهید منتظری به سمت میدان ولی عصر (عج) از ساعت ۲۲:۰۰ پنجشنبه شب مسدود خواهدشد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ هادی اکبری با اعلام این خبر […]

۹ اسفند ۱۴۰۲

فرماندار ویژه و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان کاشان گفت: کلیه مدارس در تمامی مقاطع تحصیلی در روز چهارشنبه ۹ اسفندماه ۱۴۰۲ به صورت غیرحضوری می‌باشد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ محمدشریف زارعی اظهار داشت: با توجه به پیش بینی بارش رحمت الهی و سردی و برودت هوا همراه با یخ‌زدگی معابر […]

۹ اسفند ۱۴۰۲

فرماندار ویژه و رئیس کارگروه انتخابات کاشان گفت: ۵۴ داوطلب پس از پایان مهلت برای انصراف (ساعت ۸:۰۰ صبح هشتم اسفند ۱۴۰۲) برای راه یافتن به مجلس دوازدهم در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل با هم رقابت می‌کنند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ دکتر محمدشریف زارعی افزود: شب گذشته همکاران مشغول […]

۸ اسفند ۱۴۰۲

بازدید شبانه فرماندار از وضعیت جاده ها و برف روبی محورها دکتر زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان به همراه مدیر مرکز مدیریت بحران و کنترل حوادث شهرستان از جاده‌ها و برف روبی مسیرها و راه‌های دسترسی بازدید نمود. دوشنبه شب ۷ اسفند ۱۴۰۲    

۸ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پنج =