شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
۰۶:۰۰:۴۲
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

تذکر جدی جهت توقف راه‌اندازی کارخانه تولید سرب در کاشان داده شد

  سرپرست فرمانداری ویژه کاشان گفت: برای توقف عملیات راه‌اندازی کارخانه تولید سرب به شرکت کاوشگران فلز کویر در این شهرستان تذکر جدی داده شد. محمد‌شریف زارعی شامگاه یکشنبه در نشست ویژه بررسی وضعیت شرکت کاوشگران فلز کویر، پس از ارایه گزارش اعضای این نشست و نظریه‌های کارشناسی دستگاه‌های مرتبط با موضوع صدور مجوز راه […]

 

سرپرست فرمانداری ویژه کاشان گفت: برای توقف عملیات راه‌اندازی کارخانه تولید سرب به شرکت کاوشگران فلز کویر در این شهرستان تذکر جدی داده شد.
محمد‌شریف زارعی شامگاه یکشنبه در نشست ویژه بررسی وضعیت شرکت کاوشگران فلز کویر، پس از ارایه گزارش اعضای این نشست و نظریه‌های کارشناسی دستگاه‌های مرتبط با موضوع صدور مجوز راه اندازی کارخانه تولید سرب و نقره، افزود: با دلیل و برهان اثبات شد که تاکنون هیچ مجوز رسمی از دستگاه‌های ذیربط به شرکت مزبور داده نشده است.
وی تاکید کرد: شرکت کاوشگران فلز کویر تاکنون هیچ‌گونه نظریه کارشناسی و ادله‌ای مبنی بر عدم آلایندگی و استاندارد بودن این کارخانه ارایه نداده است.
سرپرست فرمانداری ویژه کاشان اظهار داشت: با توجه به مخالفت‌های پیشین و همچنین مخالفت صریح دانشگاه علوم پزشکی، اداره‌های حفاظت محیط زیست، صمت و شورای اسلامی شهر کاشان، مقرر شد شرکت کاوشگران فلز کویر از هرگونه فعالیت به منظور راه‌اندازی کارخانه تولید سرب در شهرستان کاشان پرهیز کند.
معاون دادستان عمومی و انقلاب کاشان نیز در این نشست، ادامه فعالیت بدون مجوز شرکت کاوشگران فلز کویر در این شهرستان را عنوان مجرمانه دانست.
هادی بذرافشان تاکید کرد: در صورتی که گزارشی مبنی بر ادامه فعالیت این شرکت دریافت شود، برخورد قانونی با آن انجام خواهد شد.
این نشست با حضور معاونان دانشگاه علوم پزشکی، رییسان اداره‌های حفاظت محیط زیست، صمت، شوراهای اسلامی شهر و شهرستان کاشان و نماینده دفتر نماینده کفیل مجلس شورای اسلامی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل و مدیرعامل و مهندسین کارخانه تولید سرب برگزار شد.
راه‌انداری کارخانه تولید سرب توسط شرکت کاوشگران فلز کویر در کاشان طی چند ماه گذشته با واکنش‌های منفی سازمان‌های مردم نهاد و طیف‌های گسترده‌ای از قشرهای مختلف مردم به ویژه دوستداران محیط زیست و فعالان رسانه‌ای در این شهرستان مواجه شده است.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ هادی اکبری گفت: کلیه دستگاه های اجرایی و عمومی عضو ستاد خدمات سفر شهرستان تا ۱۴ فروردین ماه در حالت آماده باش بوده و موظف هستند مطابق با دستور العمل ابلاغی خدمات سفر۱۴۰۲ و مصوبات نسبت به ارائه خدمات به مسافران و گردشگران اقدام نمایند. معاون هماهنگی […]

۱۱ فروردین ۱۴۰۲

وزارت کشور با صدور بیانیه ای تاکید کرد هیچ گونه عقب نشینی یا تساهل در اصول و احکام دینی و ارزش های سنتی صورت نگرفته و نخواهد گرفت و حجاب به عنوان یک ضرورت شرعی غیر قابل تردید همواره از اصول عملی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، […]

۱۱ فروردین ۱۴۰۲

هفدهمین سالگرد ارتحال آیت الله سید مهدی یثربی، امام جمعه فقید شهرستان دارالمومنین کاشان با حضور اقشار مختلف مردم، نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه، فرماندار ویژه شهرستان کاشان و جمعی از مسئولین در مسجد جامع حبیب بن موسی کاظم(ع) کاشان برگزار شد.      

۹ فروردین ۱۴۰۲

گزارش تصویری دوازدهمین گردهمایی ائمه جمعه منطقه کاشان، با حضور نماینده ولی فقیه در کاشان ، نماینده مردم نطنز ، بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه شهرستان کاشان، نماینده ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در کاشان و آران و بیدگل و فرماندار نطنز  در گلزار شهدای دارالسلام گلابچی این شهر برگزار شد. […]

۹ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + سیزده =