شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲
۰۲:۴۳:۰۹
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

فرماندار ویژه کاشان: خبرنگاران به دلیل تجربه و تعهد می‌توانند در فضای مجازی موثر واقع شوند

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ علی اکبر مرتضایی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کاشان در ابتدای سخنان خود به نقش و جایگاه حوزه پژوهش در فرهنگ عمومی شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به محدود بودن بودجه ای که دانشگاه های شهرستان به طور سالیانه […]

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ علی اکبر مرتضایی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کاشان در ابتدای سخنان خود به نقش و جایگاه حوزه پژوهش در فرهنگ عمومی شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به محدود بودن بودجه ای که دانشگاه های شهرستان به طور سالیانه برای امر پژوهش دریافت می کنند، می توان از مساعدت صنایع کاشان برای کمک به این حوزه در رفع چالش معضلات همان صنایع استفاده کرد.

فرماندار ویژه و نائب رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان کاشان ادامه داد: در موضوع پژوهش، ایجاد بانک اطلاعاتی پایان نامه ها در شهرستان کمک بزرگی خواهد بود برای امر پژوهش و همچنین جلوگیری از تکرار موضوعات پژوهش ها تا با بهره گیری از این بانک اطلاعاتی در کنار دانش و تجربه اساتید در حوزه های مختلف بتوانیم پژوهش های نو، بنیادی و کاربردی در هر حوزه داشته باشیم.

فرماندار در ادامه به نقش و جایگاه آموزش در فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت: تقویت آموزش ها برای فرهنگ عمومی شهرستان امری اجتناب ناپذیر است لذا باید یک سری آموزش های عمومی به ویژه از طریق رسانه و بروشورها برای بالا بردن سطح آگاهی های مردم شهرستان داشته باشیم تا بتوانیم فرهنگ و دانش بومی مورد نیاز مردم را ارتقا دهیم.

نائب رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان کاشان به نقش بی بدیل فضای مجازی در فرهنگ عمومی مردم اشاره کرده و با تاکید بر اینکه مدیریت و نظارت بر فضای مجازی امری بسیار مهم است گفت: در حال حاضر از نظر عامه مردم فضای مجازی به دلیل دریافت آخرین اطلاعات و مباحث روز و همچنین امکان ارسال مطالب مختلف، بسیار اهمیت دارد و به آن مراجعه مداوم دارند اگر ما نتوانیم از لحاظ مدیریت و نظارت حضور مناسبی در این حوزه داشته باشیم، قطعا افراد دیگری که سرمایه گذاری زیادی برای این موضوع داشته اند، باعث خواهند شد که مسیر افکار و باورهای مردم به سمت و سویی که خودشان تمایل دارند و برای آن هدف گذاری کرده‌اند، هدایت شود.

علی اکبر مرتضایی ضمن تشکر از عملکرد دستگاه‌ های نظارتی در حوزه فضای مجازی اظهار امیدواری کرد که بتوانیم حضور فعال و مثبتی در این فضا داشته باشیم و با ارائه برنامه هایی با محتوا و با تقسیم کار برای مباحثی که تعیین می کنیم، بتوانیم یک اطلاع رسانی خوب برای مردم داشته باشیم.

فرماندار ویژه شهرستان کاشان در ادامه به نقش موثر ادارات فرهنگی شهرستان نظیر آموزش و پرورش، امور مساجد، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی و همچنین شورای فرهنگ عمومی شهرستان اشاره کرد و گفت: این سازمان ها می توانند با برنامه های خود فضای مجازی را مدیریت کنند و باعث شوند آن آرامشی که برای ارتقاء، بالندگی و توسعه شهرستان نیاز هست، فراهم شود.

فرماندار در پایان با تشکر از خبرنگاران حاضر در جلسه گفت: خبرنگاران به دلیل تجربه و تعهدی که در کار خود دارند می‌توانند در فضای مجازی بسیار موثر واقع شوند که امیدواریم در نشست های آتی با این عزیزان بتوانیم به مدیریت فضای مجازی و در پی آن توسعه فرهنگ عمومی کمک کنیم.

گفتنی است، جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان کاشان به ریاست حضرت آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه کاشان و با حضور علی‌اکبر مرتضایی فرماندار ویژه شهرستان و تنی چند از روسای دستگاه‌ های اجرایی و نهادهای عمومی به عنوان اعضای این شورا، صبح روز یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ در سالن اجتماعات امام رضا‌(ع) فرمانداری برگزار و از سامانه فدک رونمایی و در پایان این برنامه از فرماندار کاشان به دلیل کسب رتبه برتر استان در اقامه نماز توسط نماینده ولی فقیه تقدیر شد.

 

 

مطالب مشابه

فرماندار ویژه و رئیس کارگروه انتخابات شهرستان کاشان گفت: چهار نفر از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل از حضور در رقابت‌های انتخاباتی انصراف دادند. به گزارش کمیته اطلاع رسانی انتخابات شهرستان کاشان؛ دکتر محمد‌شریف زارعی افزود: با انصراف این ۴ نفر شمار نامزدهای دوازدهمین دوره […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

  این جلسه به ریاست دکتر زارعی فرماندار ویژه کاشان و با حضور معاونین فرماندار، بخشداران و مسئولین کمیته‌های انتخابات در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. ارائه گزارش اقدامات مسئولین کمیته ها، بررسی آخرین وضعیت شعب اخذ رای و … از جمله موارد در دستور کار این جلسه بود.   پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲   […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

رئیس هیات بازرسی انتخابات شهرستان کاشان گفت: ۲۴۳ بازرس عمدتا توانمند و مجرب بر تبلبغات نامزدها و روند اجرای انتخابات ۱۱ اسفند در این شهرستان نظارت می‌کنند. به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان کاشان؛ هادی اکبری افزود: علاوه بر این بازرسان، ۱۷ سربازرس، سه بازرس ویژه از استان اصفهان و یک نفر از وزارت […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

  بیستمین نشست کارگروه گندم، آرد و نان شهرستان به ریاست محمدرضا قاسمی سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان و با حضور اعضا در فرمانداری تشکیل شد. گزارش بازرسی‌ها و نظارت بر واحدهای نانوایی، بررسی کیفیت و کمیت آرد و نان، ترمیم سهمیه نانوایی‌ها، بررسی و اختصاص سهمیه آرد نانوایی‌های محور گردشگری […]

۳ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هجده =