پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
۰۳:۳۳:۱۰
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

فرماندار کاشان: بخش اداری میراث فرهنگی باید از خانه تاریخی بروجردی ها خارج شود

    به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ علی اکبر مرتضایی در حاشیه بازدید سرزده خود از اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشان گفت: ساختمان فعلی میراث فرهنگی به خوبی نگهداری نمی شود لذا باید بخش اداری از خانه تاریخی بروجردی ها خارج شود. وی در ادامه […]

 

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ علی اکبر مرتضایی در حاشیه بازدید سرزده خود از اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کاشان گفت: ساختمان فعلی میراث فرهنگی به خوبی نگهداری نمی شود لذا باید بخش اداری از خانه تاریخی بروجردی ها خارج شود.

وی در ادامه بیان داشت: مدیریت میراث فرهنگی باید نسبت به تعیین تکلیف وضعیت ساختمان و تملک مکانی خارج از اماکن تاریخی اقدام نماید چراکه حضور بخش اداری در خانه تاریخی موجب آسیب به بنای تاریخی و استهلاک اموال دولتی می شود.

فرماندار ویژه کاشان تصریح کرد: خانه تاریخی بروجردی ها که به عنوان نمادی از کاشان است و از سالیان گذشته تاکنون مورد بازدید گردشگران داخلی و خارجی قرار دارد و گردشگر در قبال پرداخت وجه، حق بازدید از تمام فضاهای تاریخی این مجموعه را دارد که متاسفانه بخشی از خانه از گذشته تا به امروز در اختیار بخش اداری قرار گرفته است.

مرتضایی در ادامه تاکید کرد: میراث فرهنگی به عنوان میراث بان اماکن تاریخی باید با جدیت تمام در مقابل هرگونه تخریب بناها و منظر بصری مجموعه های تاریخی برخورد کند و تمامی دستگاه ها به ویژه شهرداری ها باید همکاری مطلوب با این اداره داشته و تمامی فعالیت ها در حوزه تاریخی با هماهنگی میراث فرهنگی باشد.

فرماندار ویژه و رییس شورای اداری شهرستان کاشان در پایان اظهار داشت: بازرسی سرزده از ادارات و اماکن دولتی و عمومی هر هفته و با جدیت دنبال می شود که در این بازدید ها مواردی همچون وضعیت واکسیناسیون کارکنان، استفاده از ماسک، میزان رسیدگی به درخواست های ارباب رجوع، ایمنی ساختمان های اداری، وضعیت حضور کارکنان و مدیران در محل کار خود و همچنین کیفیت برپایی اقامه نماز جماعت در ادارات بالای ۱۵ نفر جمعیت و در زمان مشخص مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 

 

مطالب مشابه

هفدهمین سالگرد ارتحال آیت الله سید مهدی یثربی، امام جمعه فقید شهرستان دارالمومنین کاشان با حضور اقشار مختلف مردم، نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه، فرماندار ویژه شهرستان کاشان و جمعی از مسئولین در مسجد جامع حبیب بن موسی کاظم(ع) کاشان برگزار شد.      

۹ فروردین ۱۴۰۲

گزارش تصویری دوازدهمین گردهمایی ائمه جمعه منطقه کاشان، با حضور نماینده ولی فقیه در کاشان ، نماینده مردم نطنز ، بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه شهرستان کاشان، نماینده ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در کاشان و آران و بیدگل و فرماندار نطنز  در گلزار شهدای دارالسلام گلابچی این شهر برگزار شد. […]

۹ فروردین ۱۴۰۲

صبح روز هفتم فروردین ماه، نخستین نشست شورای اداری استان با حضور استاندار اصفهان، معاونین استاندار، تعدادی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و مدیران دستگاه های اداری و اجرایی و به صورت ویدیوکنفرانس با حضور ریاست جمهوری در خصوص تبیین رویکرد دولت سیزدهم در تحقق شعار سال برگزار شد.  

۹ فروردین ۱۴۰۲

📸 #گزارش_تصویری   مراسم آداب نذر حاجات، آیین هاما یا هوم بابایی، سحر و مناجات خوانی، آداب پخت آش رشته ماه مبارک رمضان، آداب پخت حلوای چزه با حضور فرماندار ویژه شهرستان کاشان در مجموعه جهانی باغ فین کاشان برگزار شد. اجرای این برنامه توسط اهالی روستای پنداس از توابع بخش برزک در عصر روز […]

۹ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 3 =