جمعه ۳۱ شهریور ۱۴۰۲
۱۹:۵۰:۰۴
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

معاون فرمانداری کاشان: صنایع برای تحقق مسوولیت اجتماعی خود در حوزه محیط زیست وارد شوند / تولیدکنندگان تمایل به جذب نیروی متخصص بومی دارند

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ مسعود خاندایی در حاشیه بازدید از  بزرگترین شرکت‌تولید موتورسیکلت در منطقه گفت: از نگاه اذهان عمومی، شهرستان کاشان را به عنوان شهر فرش و قطب گلاب و عرقیات گیاهی می‌شناسند در حالی که در کاشان بیش از ۳۵۰ محصول تولید و به بازارهای […]

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ مسعود خاندایی در حاشیه بازدید از  بزرگترین شرکت‌تولید موتورسیکلت در منطقه گفت: از نگاه اذهان عمومی، شهرستان کاشان را به عنوان شهر فرش و قطب گلاب و عرقیات گیاهی می‌شناسند در حالی که در کاشان بیش از ۳۵۰ محصول تولید و به بازارهای داخلی و بین المللی عرضه می شود.

معاون فرماندار افزود: مدیریت اداری شهرستان در کنار سایر دستگاه های اجرایی به صنایع مختلف در سطح منطقه کمک می نماید تا آنها نیز بتوانند به مسوولیت های اجتماعی خود در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی به درستی عمل کنند.

خاندایی تصریح کرد: در شهرستان کاشان بیش از ۴۶ نوع امور خیریه در قالب مسوولیت های اجتماعی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی و سازمان های مردم نهاد شکل گرفته و اکنون مصمم به دعوت از شرکت های صنعتی و خدماتی در قالب مسولیت اجتماعی برای توسعه پروژه های آبخیزداری، نهال کاری و حفظ محیط زیست هستیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان بیان داشت: در سال جاری تاکنون ۵۰۰ هکتار قرار داد نهال کاری با نظارت فرمانداری کاشان و اجرا توسط مدیریت بیمارستان تخصصی آیت اله یثربی و مساعدت منابع طبیعی امضاء شده و بنا داریم با حضور و مشارکت سایر شرکت های صنعتی مانند فولادکویر، سایپا سیتروئن و موتورسازی بهروسیکلت و … ۷۰۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی به کشت بادام کوهی اختصاص یابد.

خاندایی اضافه کرد: از ویژگی این نوع گیاه عدم نیاز به منابع آبی، بهار بسیار زیبا و پایداری و حفظ آب و همچنین جلوگیری از سیلاب در منطقه بیابانی می باشد که با برنامه ریزی های انجام شده و مذاکره با شرکت های صنعتی توانمند این کارگروه آمادگی دارد تا با ارائه عرصه، مشاوره و همکاری مقدمات افزایش سطح زیر کشت این محصول را فراهم آورد.

جانشین کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان کاشان تصریح کرد: انجام وظایف و مسوولیت های اجتماعی توسط همه گروه ها در جایگاه های مختلف در قبال محیط زیست، می تواند هم برای نسل فعلی بسیار مفید و موثر باشد تا در یک محیط زیست پاک و سالم زندگی کنند و از طرف دیگر هم تضمینی خواهد بود برای نسل های آینده که می خواهند در همین محیط به زندگی و زیست خود ادامه دهند.

خاندایی در خصوص بازدید خود از شرکت بهرو سیکلت گفت: یکی از موضوعات مورد درخواست شرکت بهرو سیکلت نیروی اشتغال بود که مقرر گردید با اطلاع رسانی به مراکز کاریابی غیر دولتی و مساعدت مدیریت اداری شهرستان و از طریق مرکز آموزش فنی و حرفه ای کاشان نسبت به معرفی نیروی کار برای توسعه عملیات این شرکت اقدام شود.

وی در ادامه تصریح کرد: از جمله درخواست های مشترک شرکت های صنعتی در شهرستان، درخواست نیروی کار متخصص بومی است که مقرر گردید پیگیری شود تا بخشی از نیروی کار از طریق جذب بانوان متقاضی شغل فراهم گردد.

 معاون فرماندار کاشان در پایان گفت: این شرکت تولیدی یکی شرکت های موفق و پیشرو در صنعت موتورسیلکت است و بیش از ۹۰ کارگر را تحت پوشش دارد که پس از رفع موانع و ورود دستگاه ها و تجهیزات این مجموعه، برای بیش از ۵۰۰ نفر نیروی تخصصی و فنی مهندسی اشتغال زایی خواهد داشت.

برنامه بازدید میدانی مسعود خاندایی معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان و مدیران ادارات صمت، منابع طبیعی و محیط زیست در راستای رفع موانع تولید و تحقق شعار سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اجرایی شد.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

🔻اطلاعیه 🔻     به اطلاع شهروندان محترم می رساند، انتشار اخبار در فضای مجازی مبنی بر حذف ۱۵۰۰ نفر از متقاضیان پروژه اقدام ملی مسکن در کاشان تکذیب می شود و این موضوع صرفاً برای تعداد محدودی از متقاضیان که نسبت به پرداخت آورده خود تاخیر بسیار زیادی داشته اند، از سوی بنیاد مسکن […]

۲۷ شهریور ۱۴۰۲
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

تصویب طرح های ترافیکی در ششمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ ششمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان به ریاست هادی اکبری معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان و با حضور جمعی از مسئولین در روز چهارشنبه ۲۲ شهریور برگزار شد. بررسی آیین نامه اجرایی حمل و نقل دانش […]

۲۲ شهریور ۱۴۰۲

بسم الله الرحمن الرحیم کاشان همیشه در عرصه های مختلف به ویژه ورزش نام آور و قهرمان پرور بوده که افتخار آفرینی ورزشکاران در سطوح مختلف ملی و جهانی نام این دیار را بر تمامی قله های افتخار ثبت نموده است. درخشش و کسب مقام قهرمانی ورزشکار کاشانی، جناب آقای علیرضا رمضانی و کسب مدال […]

۲۲ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شش =