یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲
۱۸:۰۴:۰۲
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

فرماندار ویژه کاشان: افزایش میزان پرونده های تخلفات ساختمانی زیبنده شهرهای شهرستان نیست/ در کمیسیون ماده ۱۰۰ طبق قانون رای بر تخریب سازه های غیر مجاز صادر می شود

    به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ علی اکبر مرتضایی گفت: یکی از نگرانی های اکثر شهرداری ها در کل کشور، منظر شهری است که به سرعت در حال از بین رفتن است. وی اضافه کرد: حفظ منظر شهری یکی از مسائل مهم در مدیریت شهری و زیباسازی هر […]

 

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ علی اکبر مرتضایی گفت: یکی از نگرانی های اکثر شهرداری ها در کل کشور، منظر شهری است که به سرعت در حال از بین رفتن است.

وی اضافه کرد: حفظ منظر شهری یکی از مسائل مهم در مدیریت شهری و زیباسازی هر شهر است که باید در دستور کار شوراها، شهرداری ها و کارگروه های مختلف به ویژه بازآفرینی شهری قرار بگیرد و از بی نظمی ها در اسلوب معماری شهری جلوگیری شود.

فرماندار کاشان در خصوص تخلفات های متعدد در ساخت و سازهای شهری اظهار داشت: زیبنده شهرهای شهرستان نیست که پرونده های متعددی در خصوص تخلفات ساخت و ساز در کمیسیون های ماده ۱٠٠ و ماده ۹۹ تشکیل می‌شود، ما به شدت در تلاش هستیم تا توسط شهرداری ها و دهیاری ها که این پرونده ها را به کمترین میزان ممکن برسانیم چرا که قرار است فرزندان ما در همین محیط زندگی کنند، ما باید در چارچوب قوانین و مقررات، محیط مناسبی برای آنان باقی بگذاریم.

رییس کمسیسیون ماده ۱۰۰ شهرستان کاشان تصریح کرد: شهروندان در ساخت و ساز منازل و مجموعه ها مطابق با قانون و استاندارد های لازم اقدام به ساخت بنا کنند چراکه بناهست در صورت تخلف و تشکیل پرونده در کمیسیون ماده ۱۰۰ و ماده ۹۹، رای بر تخریب سازه های غیر مجاز یا جریمه بدون تخفیف صادر خواهد شد.

مرتضایی تاکید کرد: مهندسین ناظر و کارشناسان از ابتدای اعطای پروانه ساختمانی باید با جدیت بر رعایت استانداردها دقت لازم را بعمل آورند چرا که در صورت کوتاهی در امر نظارت موجب بروز خسارت های مالی و جانی برای شهروندان خواهد بود و این موضوع پیگیرد قانونی دارد.

فرماندار ویژه شهرستان کاشان بر شرح وظایف اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداران اشاره و تاکید کرد: اعضای شوراهای اسلامی شهرها به عنوان سیاست گذار می بایست نظارت کامل و حمایت قانونی از شهرداران را داشته باشند.

علی اکبر مرتضایی در ادامه به عمده نیازهای مردم در بخش برزک اشاره کرد و افزود: عمده درخواست ها و نیازهای بخش برزک در حوزه جاده و آب شرب است که با پیگیری های صورت گرفته طی جلسات متعدد در فرمانداری و با همکاری روسای دستگاه های اجرایی درصدد هستیم تا پایان سال جاری این مشکلات را تا حد امکان برطرف کنیم.

مرتضایی عضو شورای برنامه ریزی استان اصفهان در ادامه به اقدامات انجام شده در بخش برزک اشاره و بیان کرد:آسفالت معابر شهری، احداث بلوار داخل شهر، حاشیه‌سازی گردنه پریان، برگزاری همایش ها و جشنواره ها با هدف مطرح نمودن برزک به عنوان بخش هدف گردشگری، احداث پارک غدیر، ثبت شاتوت بعنوان میراث ناملموس از جمله اقدامات انجام شده در سال جاری بود.

فرماندار ویژه کاشان آسفالت معابر شهری بیان داشت: بهسازی جاده برزک یکی از مهمترین مسائل در بخش برزک است که در موضوع قیر و آسفالت جاده بخشی از تجهیزات تامین و آماده سازی شده که امیدواریم با بهبود شرایط جوی عملیات اجرایی آغاز و تا پایان سال به اتمام برسانیم.

رییس شورای اداری شهرستان کاشان در خصوص پروژه های در دست اقدام شهر برزک اظهار داشت: ادامه آسفالت معابر شهری و معابر مسکن مهر، ادامه تعریض آسفالت جاده سعدآباد، تامین خودروهای آتش‌نشانی و تانکر آبیاری، سنگفرش و احیای بافت تاریخی شهر، رفع نقاط حادثه خیز شهری، ادامه عملیات پارک غدیر، احداث پارک گردشگری و ثبت ملی بافت تاریخی برزک از جمله اقداماتی پیش بینی شده است که امیدواریم تا پایان سال جاری بخش عمده‌ای از آنها را اجرایی نماییم.

جلسه تکریم از خدمات ابوالفضل زارع شهردار سابق برزک و همچنین معارفه سجاد قاسمی به عنوان شهردار جدید برزک با حضور علی اکبر مرتضایی فرماندار ویژه شهرستان کاشان، معاون مدیر کل امور شهری و روستایی استانداری اصفهان، بخشدار برزک و تنی چند از مقامات محلی شهر برزک برگزار شد.

مطالب مشابه

🔻اطلاعیه 🔻     به اطلاع شهروندان محترم می رساند، انتشار اخبار در فضای مجازی مبنی بر حذف ۱۵۰۰ نفر از متقاضیان پروژه اقدام ملی مسکن در کاشان تکذیب می شود و این موضوع صرفاً برای تعداد محدودی از متقاضیان که نسبت به پرداخت آورده خود تاخیر بسیار زیادی داشته اند، از سوی بنیاد مسکن […]

۲۷ شهریور ۱۴۰۲
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

تصویب طرح های ترافیکی در ششمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ ششمین جلسه شورای هماهنگی ترافیک شهرستان به ریاست هادی اکبری معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری ویژه کاشان و با حضور جمعی از مسئولین در روز چهارشنبه ۲۲ شهریور برگزار شد. بررسی آیین نامه اجرایی حمل و نقل دانش […]

۲۲ شهریور ۱۴۰۲

حدود ۴۹ هزار متقاضی پیش ثبت نام انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز یکشنبه ( ۲۶شهریور ) منتظر دریافت پیامک برای مشاهده نتیجه صحت سنجی مدارک بارگذاری شده به صورت خود اظهاری در پنجره واحد انتخابات وزارت کشور باشند.

۲۲ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =