پنج شنبه ۹ آذر ۱۴۰۲
۱۵:۲۷:۴۴
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

فرماندار ویژه کاشان: در کاشان سالانه بیش از ۱۰۰ جلد کتاب به انتشار می رسد / می بایست در ۲۷ جمادی الثانی سالروز شهادت سلطان علی بن امام محمدباقر (ع) در شان آن حضرت عزاداری نمود

    به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ علی اکبر مرتضایی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان، گفت: ضرورت دارد در خصوص شخصیت حضرت سلطانعلی بن امام محمد باقر (ع) مورد پژوهش قرار گرفته و تحت این پژوهش ها بروشور یا کتاب هایی به انتشار برسد این معرفی از طریق […]

 

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ علی اکبر مرتضایی در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان، گفت: ضرورت دارد در خصوص شخصیت حضرت سلطانعلی بن امام محمد باقر (ع) مورد پژوهش قرار گرفته و تحت این پژوهش ها بروشور یا کتاب هایی به انتشار برسد این معرفی از طریق رایزنی فرهنگی ایران در کشوری دیگر اطلاع رسانی و مشتاقان به کاشان دعوت شوند.

وی اضافه کرد: کتب و بروشورهای شخصیت شناسی حضرت سلطانعلی بن امام محمد باقر(ع) باید پس از تدوین و انتشار برای اینکه شخصیت ایشان برای جهانیان شناسانده شود و همچنین در راستای ترویج فرهنگ شیعه در اختیار بیش از ۲۰۰ خانه فرهنگ ایران در کشورهای مختلف قرار گرفته و برای کشورهای اسلامی به صورت ویژه ارسال گردد.

مرتضایی تاکید کرد: در ۲۷ جمادی الثانی سالروز شهادت سلطان علی بن محمد الباقر (ع) می بایست در شان آن حضرت عزاداری نمود.

فرماندار ویژه و نائب رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان در خصوص وضعیت چاپ و توزیع کتاب در کاشان اظهار داشت: بنا به گزارش اداره فرهنگ ارشاد اسلامی، در کاشان سالانه بیش از ۱۰۰ جلد کتاب به انتشار می رسد که این رقم از چندین استان کشور بالاتر است.

مرتضایی در ادامه بیان داشت: شهرستان کاشان  در سال ۱۴۰۰ در حوزه ایثار و شهادت بیش از ۱۰ جلد کتاب تهیه شده و به انتشار رسیده است که این مهم نشان از جایگاه بالای کاشان در حوزه های مختلف و اهمیت موضوع کتاب در منطقه را دارد.

فرماندار ویژه کاشان تصریح کرد: آمار چاپ و انتشار کتاب در شهرستان در جایگاه بالایی قرار دارد که ایجاد برنامه های فرهنگی و نمایشگاه های مختلف می تواند به افزایش سرانه مطالعه شهرستان کمک کند چراکه میزان سرانه مطالعه در کاشان در حد مطلوب نیست.

گفتنی است شورای فرهنگ عمومی شهرستان کاشان به ریاست حضرت آیت اله سلیمانی نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه و با حضور علی اکبر مرتضایی فرماندار ویژه و نائب رییس شورای فرهنگ عمومی و همچنین اعضای این شورا در دفتر امام جمعه برگزار و به بررسی و پیگیری مصوبات و مباحث فرهنگی پرداخته شد.

 

مطالب مشابه

فرماندار ویژه کاشان گفت:محور مقاومت با اقتباس از تفکر بسیجی رژیم غاصب صهیونیستی را به زانو درآورده است.

۸ آذر ۱۴۰۲

گزارش تصویری هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان کاشان این جلسه با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه، فرماندار ویژه شهرستان کاشان و جمعی از مسئولین و فرماندهان نظامی و انتظامی و بسیجیان همراه با پخش زنده سخنرانی رهبر معظم انقلاب در جمع بسیجیان کشور در سالن اجتماعات ناحیه مقاومت بسیج برگزار شد.    

۸ آذر ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری جلسه گردهمایی یاوران و خادمیاران رضوی کانون خدمات رضوی منطقه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان در سالن اجتماعات امام رضا (ع) فرمانداری سه‌شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲  

۸ آذر ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری جلسه گردهمایی بسیجیان دانشگاه کاشان این جلسه همراه با برنامه پرسش و پاسخ دانشجویان بسیجی با حضور دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان، شب گذشته در دانشکده علوم پایه دانشگاه کاشان برگزار شد. در این جلسه فرماندار کاشان به سوالات مختلف دانشجویان در حوزه های مختلف پاسخ داد.  

۷ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 11 =