شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲
۰۳:۴۶:۰۷
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

فرماندار ویژه کاشان مشکلات و موانع پیش روی ازدواج،تنها فقر مادی و اقتصادی نیست بلکه وجود فقر فرهنگی و فکری مهمتر است  

  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ علی اکبر مرتضایی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کاشان با موضوع ازدواج آسان با اشاره به نقش بی بدیل جوانان در جامعه اظهار داشت: در شرایط فعلی اقتصادی، فرهنگ ازدواج آسان در جامعه باید باتدبیر و حمایت دستگاه های اجرایی و […]

 

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ علی اکبر مرتضایی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کاشان با موضوع ازدواج آسان با اشاره به نقش بی بدیل جوانان در جامعه اظهار داشت: در شرایط فعلی اقتصادی، فرهنگ ازدواج آسان در جامعه باید باتدبیر و حمایت دستگاه های اجرایی و مساعدت سازمان های مردم نهاد و خیرین نهادینه شود.

مرتضایی در ادامه به اقدامات انجام شده در راستای فرهنگ سازی جهت نهادینه کردن ازدواج آسان در جامعه اشاره کرد و گفت: برگزاری سمینار “ما خوشبختیم” با رویکرد آموزشی، برگزاری مسابقات متعدد فرهنگی با موضوع ازدواج آسان با اهدای جوایز نفیس، برگزاری جلسات متعدددر فرهنگ سرای مهر با حضور بیش از ۶۰ زوج موفق و نمونه، دریافت مساعدت از خیرین از جمله هتل بزرگ پارسیان قم و شرکت های مهفام جام و باریج اسانس و اختصاص به این موضوع، برخی برنامه های اجرا شده در راستای فرهنگ سازی و برای نهادینه کردن ازدواج آسان در جامعه می باشد.

وی افزود: اختصاص ۱۰۰ جهیزیه و ۴۵۰ کمک موردی جهت تکمیل جهیزیه به نوعروسان، برگزاری دوره های آموزشی مشاوره ازدواج آسان و برگزاری همایش تحکیم خانواده از دیگر برنامه های اجراشده در این حوزه بوده است.

فرماندار ویژه شهرستان کاشان در خصوص برنامه‌های آتی بیان داشت: تداوم اختصاص کمک هزینه های متعدد، برگزاری نشست‌های تخصصی در هفته زن، معرفی زوج های موفق و برگزاری همایش آسیب شناسی طلاق، برنامه‌های آتی این حوزه درسال جاری خواهد بود.

مرتضایی گفت: مشکلات و موانع پیش روی ازدواج و شروع زندگی مشترک تنها فقر مادی و اقتصادی نیست بلکه وجود فقر فرهنگی و فکری مهمتر است.

وی افزود اگر افراد از لحاظ فکری آماده باشند تا زندگی و خود و خانواده شان را مدیریت کنند، فقر اقتصادی موضوعی فرعی خواهد بود که قابل جبران و مساعدت است.

فرماندار کاشان در خاتمه به دستورالعمل جامع تدوین شده در ستاد ساماندهی امور جوانان اشاره و از رییس اداره ورزش و جوانان به عنوان دبیر ستاد خواست ضمن ابلاغ آن به دستگاه های اجرایی، با تشکیل جلسات مستمر و گزارش گیری از دستگاه‌های ذیربط، موانع و مشکلات پیش رو در این حوزه را احصا و برای رفع آن اقدام نماید و تا حصول نتیجه مطلوب در زمان بندی مورد انتظار، پیگیری های لازم بطور مستمر صورت گیرد.

گفتنی است جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان با حضور آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان و به ریاست علی اکبر مرتضایی فرماندار ویژه شهرستان و دبیری اداره ورزش و جوانان و با حضور تنی چند از روسای دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان برگزار شد.

 

مطالب مشابه

فرماندار ویژه کاشان گفت:محور مقاومت با اقتباس از تفکر بسیجی رژیم غاصب صهیونیستی را به زانو درآورده است.

۸ آذر ۱۴۰۲

گزارش تصویری هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان کاشان این جلسه با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه، فرماندار ویژه شهرستان کاشان و جمعی از مسئولین و فرماندهان نظامی و انتظامی و بسیجیان همراه با پخش زنده سخنرانی رهبر معظم انقلاب در جمع بسیجیان کشور در سالن اجتماعات ناحیه مقاومت بسیج برگزار شد.    

۸ آذر ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری جلسه گردهمایی یاوران و خادمیاران رضوی کانون خدمات رضوی منطقه با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان در سالن اجتماعات امام رضا (ع) فرمانداری سه‌شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲  

۸ آذر ۱۴۰۲

#گزارش_تصویری جلسه گردهمایی بسیجیان دانشگاه کاشان این جلسه همراه با برنامه پرسش و پاسخ دانشجویان بسیجی با حضور دکتر محمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان، شب گذشته در دانشکده علوم پایه دانشگاه کاشان برگزار شد. در این جلسه فرماندار کاشان به سوالات مختلف دانشجویان در حوزه های مختلف پاسخ داد.  

۷ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =