یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲
۰۲:۱۸:۵۱
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

فرماندار ویژه کاشان: دو وظیفه بسیار مهم دولت حفظ امنیت و سلامت مردم است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ علی اکبر مرتضایی در پنجمین همایش بین المللی و بیست و چهارمین همایش ملی بهداشت محیط ضمن تشکر از دست اندرکاران برپایی این همایش که می تواند گام مهمی در جهت حفظ سلامت مردم و محیط زیست باشد، اظهار داشت: دو وظیفه بسیار مهم […]

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ علی اکبر مرتضایی در پنجمین همایش بین المللی و بیست و چهارمین همایش ملی بهداشت محیط ضمن تشکر از دست اندرکاران برپایی این همایش که می تواند گام مهمی در جهت حفظ سلامت مردم و محیط زیست باشد، اظهار داشت: دو وظیفه بسیار مهم دولت، حفظ امنیت و سلامت مردم است که ما در حوزه سلامت تلاش می‌کنیم از طریق دستگاه‌های اجرایی در سطوح ملی، استانی و شهرستانی درجهت اجرای دستورالعمل ها، بخشنامه ها و مصوبات ابلاغی و از طریق راهکارهای موجود، درحفظ سلامت آحاد مردم و محیط زیست کوشا باشیم.

فرماندار ویژه شهرستان کاشان با تاکید بر لزوم توجه به پیشگیری قبل از درمان گفت: شعار سازمان بهداشت جهانی مبنی بر اینکه “حرکت کنید تا سالم بمانید” به خوبی نشان دهنده آن است که از جنبه های مختلف باید درجهت پیشگیری قبل از درمان تلاش کنیم.

وی افزود: دولت در تلاش است با سازمان ها یا افرادی که در بخش های مختلف حوزه سلامت نظیر سیاست گذاری، آموزش و اجرا، وظایفی به عهده دارند، همکاری و همراهی لازم را داشته باشد.

مرتضایی قهرودی در ادامه سخنان خود به چهار معضل شیوع بیماری کرونا، آلودگی هوا، تغذیه ناسالم و عدم تحرک و فعالیت بدنی اشاره کرد و آنها را عمده ترین معضلات حوزه سلامت در این برهه از زمان دانست که سلامتی مردم و جامعه را به شدت تهدید می کند.

رییس شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کاشان تصریح کرد: دولت برای به حداقل رساندن یا برطرف کردن این مشکلات برنامه‌ریزی لازم را انجام داده است.

وی در این خصوص بیان داشت: به عنوان مثال دولت برای کاهش و حتی توقف پاندمی کرونا تمام تلاش خود را در جهت واکسیناسیون آحاد ملت و همچنین نظارت بر اجرای صحیح دستورالعمل ها و پروتکل های ذیربط در بخش‌های مختلف جامعه به کار بسته و در این راه هم از تجارب جهانی استفاده کرده و هم از افراد صاحب نظر در داخل کشور.

فرماندار در خاتمه سخنان خود گفت: ما به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان تلاش می‌کنیم با هماهنگی و همکاری بین دستگاهی وظایف دولت را به منظور حفظ سلامت مردم و محیط زیست در سطح شهرستان به خوبی به انجام برسانیم.

علی اکبر مرتضایی فرماندار ویژه و رییس شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کاشان در پایان از دستگاه‌های مختلف فعال در حوزه سلامت مردم و محیط زیست نظیر دانشگاه علوم پزشکی و ادارات محیط زیست، استاندارد، ورزش و جوانان، دامپزشکی و هواشناسی تشکر و قدردانی کرد.

پنجمین همایش بین المللی و بیست و چهارمین همایش ملی بهداشت محیط با حضور حضرت آیت اله سلیمانی نماینده محترم ولی فقیه در منطقه و امام جمعه و علی اکبر مرتضایی فرماندار ویژه و رییس شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کاشان در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد.

 

مطالب مشابه

فرماندار ویژه و رئیس کارگروه انتخابات شهرستان کاشان گفت: چهار نفر از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه کاشان و آران و بیدگل از حضور در رقابت‌های انتخاباتی انصراف دادند. به گزارش کمیته اطلاع رسانی انتخابات شهرستان کاشان؛ دکتر محمد‌شریف زارعی افزود: با انصراف این ۴ نفر شمار نامزدهای دوازدهمین دوره […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

  این جلسه به ریاست دکتر زارعی فرماندار ویژه کاشان و با حضور معاونین فرماندار، بخشداران و مسئولین کمیته‌های انتخابات در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. ارائه گزارش اقدامات مسئولین کمیته ها، بررسی آخرین وضعیت شعب اخذ رای و … از جمله موارد در دستور کار این جلسه بود.   پنجشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۲   […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

رئیس هیات بازرسی انتخابات شهرستان کاشان گفت: ۲۴۳ بازرس عمدتا توانمند و مجرب بر تبلبغات نامزدها و روند اجرای انتخابات ۱۱ اسفند در این شهرستان نظارت می‌کنند. به گزارش کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات شهرستان کاشان؛ هادی اکبری افزود: علاوه بر این بازرسان، ۱۷ سربازرس، سه بازرس ویژه از استان اصفهان و یک نفر از وزارت […]

۳ اسفند ۱۴۰۲

  بیستمین نشست کارگروه گندم، آرد و نان شهرستان به ریاست محمدرضا قاسمی سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان و با حضور اعضا در فرمانداری تشکیل شد. گزارش بازرسی‌ها و نظارت بر واحدهای نانوایی، بررسی کیفیت و کمیت آرد و نان، ترمیم سهمیه نانوایی‌ها، بررسی و اختصاص سهمیه آرد نانوایی‌های محور گردشگری […]

۳ اسفند ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =