پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲
۰۳:۰۴:۰۴
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

فرماندار ویژه کاشان: دو وظیفه بسیار مهم دولت حفظ امنیت و سلامت مردم است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ علی اکبر مرتضایی در پنجمین همایش بین المللی و بیست و چهارمین همایش ملی بهداشت محیط ضمن تشکر از دست اندرکاران برپایی این همایش که می تواند گام مهمی در جهت حفظ سلامت مردم و محیط زیست باشد، اظهار داشت: دو وظیفه بسیار مهم […]

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ علی اکبر مرتضایی در پنجمین همایش بین المللی و بیست و چهارمین همایش ملی بهداشت محیط ضمن تشکر از دست اندرکاران برپایی این همایش که می تواند گام مهمی در جهت حفظ سلامت مردم و محیط زیست باشد، اظهار داشت: دو وظیفه بسیار مهم دولت، حفظ امنیت و سلامت مردم است که ما در حوزه سلامت تلاش می‌کنیم از طریق دستگاه‌های اجرایی در سطوح ملی، استانی و شهرستانی درجهت اجرای دستورالعمل ها، بخشنامه ها و مصوبات ابلاغی و از طریق راهکارهای موجود، درحفظ سلامت آحاد مردم و محیط زیست کوشا باشیم.

فرماندار ویژه شهرستان کاشان با تاکید بر لزوم توجه به پیشگیری قبل از درمان گفت: شعار سازمان بهداشت جهانی مبنی بر اینکه “حرکت کنید تا سالم بمانید” به خوبی نشان دهنده آن است که از جنبه های مختلف باید درجهت پیشگیری قبل از درمان تلاش کنیم.

وی افزود: دولت در تلاش است با سازمان ها یا افرادی که در بخش های مختلف حوزه سلامت نظیر سیاست گذاری، آموزش و اجرا، وظایفی به عهده دارند، همکاری و همراهی لازم را داشته باشد.

مرتضایی قهرودی در ادامه سخنان خود به چهار معضل شیوع بیماری کرونا، آلودگی هوا، تغذیه ناسالم و عدم تحرک و فعالیت بدنی اشاره کرد و آنها را عمده ترین معضلات حوزه سلامت در این برهه از زمان دانست که سلامتی مردم و جامعه را به شدت تهدید می کند.

رییس شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کاشان تصریح کرد: دولت برای به حداقل رساندن یا برطرف کردن این مشکلات برنامه‌ریزی لازم را انجام داده است.

وی در این خصوص بیان داشت: به عنوان مثال دولت برای کاهش و حتی توقف پاندمی کرونا تمام تلاش خود را در جهت واکسیناسیون آحاد ملت و همچنین نظارت بر اجرای صحیح دستورالعمل ها و پروتکل های ذیربط در بخش‌های مختلف جامعه به کار بسته و در این راه هم از تجارب جهانی استفاده کرده و هم از افراد صاحب نظر در داخل کشور.

فرماندار در خاتمه سخنان خود گفت: ما به عنوان نماینده عالی دولت در شهرستان تلاش می‌کنیم با هماهنگی و همکاری بین دستگاهی وظایف دولت را به منظور حفظ سلامت مردم و محیط زیست در سطح شهرستان به خوبی به انجام برسانیم.

علی اکبر مرتضایی فرماندار ویژه و رییس شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کاشان در پایان از دستگاه‌های مختلف فعال در حوزه سلامت مردم و محیط زیست نظیر دانشگاه علوم پزشکی و ادارات محیط زیست، استاندارد، ورزش و جوانان، دامپزشکی و هواشناسی تشکر و قدردانی کرد.

پنجمین همایش بین المللی و بیست و چهارمین همایش ملی بهداشت محیط با حضور حضرت آیت اله سلیمانی نماینده محترم ولی فقیه در منطقه و امام جمعه و علی اکبر مرتضایی فرماندار ویژه و رییس شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان کاشان در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی کاشان برگزار شد.

 

مطالب مشابه

هفدهمین سالگرد ارتحال آیت الله سید مهدی یثربی، امام جمعه فقید شهرستان دارالمومنین کاشان با حضور اقشار مختلف مردم، نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه، فرماندار ویژه شهرستان کاشان و جمعی از مسئولین در مسجد جامع حبیب بن موسی کاظم(ع) کاشان برگزار شد.      

۹ فروردین ۱۴۰۲

گزارش تصویری دوازدهمین گردهمایی ائمه جمعه منطقه کاشان، با حضور نماینده ولی فقیه در کاشان ، نماینده مردم نطنز ، بادرود و قمصر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه شهرستان کاشان، نماینده ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در کاشان و آران و بیدگل و فرماندار نطنز  در گلزار شهدای دارالسلام گلابچی این شهر برگزار شد. […]

۹ فروردین ۱۴۰۲

صبح روز هفتم فروردین ماه، نخستین نشست شورای اداری استان با حضور استاندار اصفهان، معاونین استاندار، تعدادی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و مدیران دستگاه های اداری و اجرایی و به صورت ویدیوکنفرانس با حضور ریاست جمهوری در خصوص تبیین رویکرد دولت سیزدهم در تحقق شعار سال برگزار شد.  

۹ فروردین ۱۴۰۲

📸 #گزارش_تصویری   مراسم آداب نذر حاجات، آیین هاما یا هوم بابایی، سحر و مناجات خوانی، آداب پخت آش رشته ماه مبارک رمضان، آداب پخت حلوای چزه با حضور فرماندار ویژه شهرستان کاشان در مجموعه جهانی باغ فین کاشان برگزار شد. اجرای این برنامه توسط اهالی روستای پنداس از توابع بخش برزک در عصر روز […]

۹ فروردین ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 11 =