سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
۰۳:۳۳:۲۸
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

معاون سیاسی فرماندار: فعالیت مراکز مشاوره فاقد مجوز در کاشان ممنوع است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ دکترمهدی زاهدی در پنجمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده شهرستان گفت: در شهرستان کاشان ۲۷ مرکز دارای مجوز از ادارات بهزیستی، ورزش و جوانان، سپاه و ناحیه مقاومت بسیج فعالیت دارد. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان در ادامه اظهار داشت: در سطح […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ دکترمهدی زاهدی در پنجمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت زنان و خانواده شهرستان گفت: در شهرستان کاشان ۲۷ مرکز دارای مجوز از ادارات بهزیستی، ورزش و جوانان، سپاه و ناحیه مقاومت بسیج فعالیت دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه کاشان در ادامه اظهار داشت: در سطح شهرستان برخی دفاتر به صورت غیر مجاز فعالیت دارند که همین امر موجب بروز برخی نارضایتی‌ها و مشکلات برای مردم گردیده که لازم است اداره بهزیستی از کلیه مراکز دارای مجوز و حتی فاقد مجوز بازدید و نسبت به ساماندهی و نظارت بر آنها اقدام نماید.

وی ضمن اشاره به ضرورت انتشار لیست مراکز، دفاتر مشاوره و روانشناسی مجاز به کلیه ادارات و ارگان‌ها، از سوی اداره بهزیستی شهرستان، بیان داشت: در راستای حفظ حقوق عامه، باید از ادامه فعالیت دفاتر و مراکز مشاوره غیر مجاز جلوگیری و با متخلفین برابر قانون برخورد شود.

معاون فرماندار کاشان از تشکیل تیم‌های گشت و بازرسی مشترک خبر داد و خاطر نشان کرد: این تیم‌ها با حضور ادارات بهزیستی، ورزش و جوانان، تبلیغات اسلامی، علوم پزشکی، فراجا و … نسبت به بازرسی از تمامی مراکز مشاوره در راستای رعایت قانون اقدام خواهند کرد.

دکتر زاهدی ادامه داد: در این بازرسی‌ها، نحوه اخذ تعرفه‌های مشاوره و همچنین حضور مسئول فنی در این مراکز مورد بررسی قرار گرفته و چنانچه افرادی بدون مجوز و فاقد مدارک تخصصی، اقدام به مشاوره نمایند، متخلف شناخته و به مراجع قانونی معرفی شوند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندارکاشان تاکید کرد: به کارگیری مشاورین فاقد صلاحیت یا بدون مجوز، در ادارات و مجموعه‌های عمومی، مدارس و … ممنوع است و مسئولین امر، پیش از هرگونه اقدام باید از اداره بهزیستی شهرستان استعلام لازم را بعمل آورند.

وی افزود: با توجه به نیاز شهرستان، راه‌اندازی دفاتر و مراکز مشاوره با مدیریت افراد آگاه، متخصص، مذهبی، انقلابی و دلسوز از سوی اداره بهزیستی به منظور کاهش آسیب های اجتماعی امری ضروری، مهم و فوری است.

معاون فرماندار کاشان در پایان تصریح کرد: راه اندازی و استقرار دفتر و یا نمایندگی سازمان نظام روانشناسی در شهرستان، که در حال حاضر در مراکز استان‌ها وجود دارد به لحاظ شرایط ویژه کاشان مورد تاکید است که به منظور ساماندهی هرچه بهتر مباحث حوزه روانشناسی و مشاوره و نظارت بر دارندگان پروانه فعالیت از نظام روانشناسی، باید پیگیری و در دستور کار قرار گیرد.

 

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

باسمه تعالی فرارسیدن روز جهانی معلولان در دوازدهم آذرماه، در واقع تلنگری بر مسئولین است که ضمن توجه به توانمندی های معلولین، نسبت به اقدامات خود در فراهم آوردن نیازهای این قشر از جامعه، بازنگری بعمل آورند. روز جهانی معلولان در واقع روزی برای تکریم و بزرگداشت انسان های بزرگی است که به واسطه محدودیت […]

۱۲ آذر ۱۴۰۲

  محمدشریف زارعی در مراسم اجرای طرح ملی کاشت درخت در کاشان ضمن اشاره به سهمیه کاشان در مشارکت این طرح، اظهار داشت: لازم است از زمان موجود حداکثر استفاده و بهره را داشته باشیم و سهم دستگاه‌های مختلف را از این آلودگی و تولید ریزگردها مشخص و هشدارهای لازم صادر شود. وی با بیان […]

۱۲ آذر ۱۴۰۲

آغاز رسمی عملیات کاشت نهال در طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در کشور همزمان با سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی این طرح در سطح ۱۱۰۰ هکتار در سطح شهرستان با حضور دکتر زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان، بخشدار مرکزی، روسای دستگاه های اجرایی و اعضای شورای اسلامی شهر  در مزرعه فتح المبین با […]

۱۲ آذر ۱۴۰۲

دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همراهی دکتر زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان، وارد کاشان و در گلزار شهدای گمنام دانشگاه علوم پزشکی به مقام شامخ شهیدان ادای احترام نمود. بازدید از بیمارستان شهید بهشتی و همچنین بیمارستان درحال ساخت حضرت بقیه الله الاعظم(عج) و بیمارستان امام حسن(ع) آران وبیدگل […]

۱۲ آذر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 15 =