چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
۱۳:۰۱:۵۶
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

فرماندار ویژه کاشان: مدیریت منابع آبی شهرستان، مهمترین هدف در اجرای طرح های آبخیزداری است

فرماندار ویژه کاشان: تمامی دستگاه های عضو ستاد پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران لازم است همکاری لازم را با منابع طبیعی داشته و از همه ظرفیت های بالقوه شهرستان در برنامه ریزی برای اجرای عملیات آبخیزداری با رویکرد جهادی اقدام نمایند.

 

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی فرمانداری ویژه کاشان؛ نخستین جلسه کارگروه مدیریت جامع آبخیز شهرستان به ریاست دکترمحمدشریف زارعی فرماندار ویژه کاشان و با حضور مدیر مرکز مدیریت بحران و اعضای کارگروه در فرمانداری تشکیل شد.

محمدشریف زارعی در خصوص این کارگروه گفت: کارگروه مدیریت جامع آبخیز شهرستان در راستای ایجاد هماهنگی و برنامه ریزی لازم برای انجام مطالعات و توسعه آبخیزداری تشکیل گردیده که کاهش خسارت ناشی از فرسایش خاک، جلوگیری از دست دادن زیرساخت های کشاورزی و تولیدی شهرستان و همچنین کنترل خسارات ناشی از سیل و مدیریت منابع آبی از اهداف مهم این طرح است.

فرماندار ویژه کاشان در خصوص اهمیت اجرای طرح های آبخیزداری بیان داشت: کاهش خسارات سیلاب ها، افزایش منابع آب قابل استحصال، افزایش آب دهی قنوات و پیشگیری از فرونشست زمین و کاهش فرسایش خاک از جمله مزیت های اجرای طرح های آبخیزداری است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: تمامی دستگاه های عضو ستاد پیشگیری و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران لازم است همکاری لازم را با منابع طبیعی داشته و از همه ظرفیت های بالقوه شهرستان در برنامه ریزی برای اجرای عملیات آبخیزداری با رویکرد جهادی اقدام نمایند.

زارعی در ادامه تاکید کرد: به منظور کاهش خسارت ناشی از فرسایش خاک و کنترل خسارات سیل ضروریست اقدامات کم هزینه و موثر در اولویت اجرایی شهرستان قرار گیرد که گسترش ایجاد آبخیزداری، نمونه ای از آن است.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ بیست و نهمین جایگاه عرضه سوخت کاشان طی آئینی با حضور دکتر زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان و مهندس گیتی‌منش مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان در بلوار حضرت زینب(س) راوند بهره برداری شد. این جایگاه در زمینی به مساحت ۷۱۲ متر مربع، با سرمایه گذاری […]

۱۲ مهر ۱۴۰۲

  فرماندار ویژه کاشان در آیین تحویل نخستین سند مالکیت تک برگ برای انبار نفت کاشان گفت: در گذشته جلسه ای در خصوص تعیین تکلیف و صدور اسناد مالکیت انبار نفتی کاشان با مسوولان مربوط برگزار شد،برنامه ما انتقال این انبار از داخل شهر به مکان جدید در ۲۰ کیلومتری کاشان است و امروز نخستین […]

۱۰ مهر ۱۴۰۲

  نخستین سند مالکیت تک برگ برای یکی از املاک شرکت پخش فرآورده های نفتی ناحیه کاشان با حضور دکتر زارعی فرماندار ویژه کاشان، گیتی منش مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان و رییس اداره ثبت اسناد و املاک کاشان ، طی آیینی تحویل شد. گفتنی است؛ انبار نفت فعلی کاشان ۷۰ سال قدمت […]

۱۰ مهر ۱۴۰۲

یازدهمین جلسه کارگروه اجرای انتخابات شهرستان به ریاست دکتر زارعی فرماندار ویژه کاشان و با حضور بخشداران و مسئولین کمیته های انتخابات در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. تشکیل هیئات اجرایی طبق برنامه زمان بندی، بررسی مصوبه ایجاد دبیرخانه دائمی انتخابات در شهرستان، آماده سازی سالن ویژه ثبت نام نهایی از داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره […]

۱۲ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =