چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲
۱۳:۲۱:۳۷
فرمانداری ویژه شهرستان کاشان

مناسب سازی معابر و محیط های اداری حق مسلم معلولان و سالمندان است

در این جلسه مصوب شد تا طرح پایلوت مناسب سازی معابر و پیاده رو ها در حد فاصل چهارراه آیت اله کاشانی تا میدان امام حسین علیه السلام اجرا شود و همچنین یکی از توانخواهان بعنوان مشاور امور افراد دارای معلولیت به فرمانداری ویژه شهرستان کاشان، معرفی شود.

 

محمد شریف زارعی در جلسه کمیته هماهنگی و پیگیری مناسب سازی فضاهای عمومی و اداری شهرستان،گفت: مناسب‌ سازی معابر و دسترسی آسان به ادارات و اماکن عمومی، حق مسلم افراد دارای معلولیت و سالمندان است و تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید این مهم را در دستور کار قرار دهند.

فرماندار ویژه کاشان ادامه داد: فرهنگ سازی لازم در خصوص مناسب سازی محیط های اداری، شهری و معابر توسط دستگاهای ذیربط با هدف تکریم جایگاه افراد دارای معلولیت و ایجاد نگرش مثبت و با نشاط در این عزیزان، ضروری است.
زارعی ایجاد فرصت های برابری نظیر استفاده از فضای بوستان ها و پارک های شهری برای افراد دارای معلولیت را مهم برشمرد و افزود: بر همین اساس مقرر است تا بوستانی استاندارد و مناسب سازی شده ویژه افراد دارای معلولیت توسط شهرداری احداث شده و مورد بهره برداری افراد دارای معلولیت قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه افراد دارای معلولیت باید همانند سایر افراد جامعه از خدمات و امکانات عمومی بصورت یکسان برخوردار باشند، بیان داشت: باید مناسب سازی های استاندارد برای بهره گیری و استفاده افراد دارای معلولیت در ساختمان های اداری و غیر اداری به ویژه مجتمع های با کاربری خدمات پزشکی و توانپزشکی لحاظ شود که در همین راستا مقرر گردید برای صدور پروانه ی پایان کار ساختمان های در حال احداث، صدور تاییدیه مناسب سازی از سوی بهزیستی شهرستان، الزامی شود.

شایان ذکر است، در این جلسه مصوب شد تا طرح پایلوت مناسب سازی معابر و پیاده رو ها در حد فاصل چهارراه آیت اله کاشانی تا میدان امام حسین علیه السلام اجرا شود و همچنین یکی از توانخواهان بعنوان مشاور امور افراد دارای معلولیت به فرمانداری ویژه شهرستان کاشان، معرفی شود.

 

مطالب مشابه

  به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کاشان؛ بیست و نهمین جایگاه عرضه سوخت کاشان طی آئینی با حضور دکتر زارعی فرماندار ویژه شهرستان کاشان و مهندس گیتی‌منش مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان در بلوار حضرت زینب(س) راوند بهره برداری شد. این جایگاه در زمینی به مساحت ۷۱۲ متر مربع، با سرمایه گذاری […]

۱۲ مهر ۱۴۰۲

  فرماندار ویژه کاشان در آیین تحویل نخستین سند مالکیت تک برگ برای انبار نفت کاشان گفت: در گذشته جلسه ای در خصوص تعیین تکلیف و صدور اسناد مالکیت انبار نفتی کاشان با مسوولان مربوط برگزار شد،برنامه ما انتقال این انبار از داخل شهر به مکان جدید در ۲۰ کیلومتری کاشان است و امروز نخستین […]

۱۰ مهر ۱۴۰۲

  نخستین سند مالکیت تک برگ برای یکی از املاک شرکت پخش فرآورده های نفتی ناحیه کاشان با حضور دکتر زارعی فرماندار ویژه کاشان، گیتی منش مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اصفهان و رییس اداره ثبت اسناد و املاک کاشان ، طی آیینی تحویل شد. گفتنی است؛ انبار نفت فعلی کاشان ۷۰ سال قدمت […]

۱۰ مهر ۱۴۰۲

یازدهمین جلسه کارگروه اجرای انتخابات شهرستان به ریاست دکتر زارعی فرماندار ویژه کاشان و با حضور بخشداران و مسئولین کمیته های انتخابات در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. تشکیل هیئات اجرایی طبق برنامه زمان بندی، بررسی مصوبه ایجاد دبیرخانه دائمی انتخابات در شهرستان، آماده سازی سالن ویژه ثبت نام نهایی از داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره […]

۱۲ مهر ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − 4 =